Afgebrande loods Gapinge snel gesloopt 22 eil*sm#8 Oorzaak brand meer niet te achterhalen Eigen regels PeTm kamer Pauze brengt Puzzels op de planken Jongleerders en acrobaten kunnen niet terecht in Domburg en Veere Jongens moeten hakenkruisen van strand halen vrijdag 18 mei 2012 „De wetgever stelt de regels vast en daar moetje als rechter vanaf blijven. Rechters moeten de overheid niet te veel corrigeren. De overheid heeft zijn eigen verantwoordelijkheid. Maar die moet zich wel aan zijn eigen regels houden en een rechter mag de overheid daaraan houden." door Annemarie Zevenbergen GAPINGE - De door brand verwoes te fabrieksloods aan de Maria Rei gersbergstraat in Gapinge gaat zo snel mogelijk tegen de vlakte. In het pand zit nog een grote hoeveel heid asbest. De oorzaak van de fel le brand, die zondagochtend 22 april rond 3.30 uur uitbrak, is niet bekend. De politie heeft de brand onder zocht, maar kan niet meer achter halen waardoor de brand is ont staan. De brand was zo fel, dat er niet veel meer te onderzoeken overbleef. Geruchten over brand stichting kunnen dan ook niet worden bevestigd of ontkend door de politie. De Veerse brandweer had de han den vol aan de brand in de oude fa brieksloods van Aluminium Zee- landia. Korpsen uit de wijde omge ving werden ingezet. Zeker zestig brandweerlieden waren in touw om het vuur te bestrijden. Brand weercommandant Cor Bos van de gemeente Veere: „Achteraf gezien is het meegevallen. De versprei ding van asbest is tot een mini mum beperkt omdat de op de hoek waar de brand het felst was, een bitumen dak. De brand breid de zich niet zo snel uit als ver wacht, omdat er niet minder in de loods stond dan we hadden ge dacht. Toen we eenmaal bij dag licht alles goed konden bekijken, bleek dat er vrijwel er geen asbest was verspreid in de omgeving. De dag na de brand hebben we de loods volledig afgesloten vanwege instortingsgevaar en de aanwezig heid van asbest. We wilden niet het risico lopen dat kinderen als nog naar binnen zouden gaan." De gemeente Veere wil een subsi die voor asbestsanering voor be drijven in het leven roepen. Het voorstel van het college van B en W behelst een stimuleringsrege ling voor bedrijven om hun as bestzaken) te saneren. De ge meenteraad beslist daar eind deze maand over. De sloop van panden waarin as best zit, kan ook snel worden ge daan. Daar hoeft niet de gebruike lijke procedure van zes weken voor worden doorlopen. Zodra er een saneringsplan ligt, kan de sloop ook daadwerkelijk beginnen. Wat er met de locatie van de Ga- pingse loods zal gebeuren, is voor alsnog niet duidelijk. ioof sen moment m nt Hardsteen bank met rugleuning €295,= ActieWordt gratis thuis bezorgd! !n een straal van -30 Km van Kruiningen T 0113 57 24 06 www.detuin-kamer.nl MIDDELBURG - Bij Toneelvereniging Pauze uit Middelburg gaat zaterdag het toneelstuk 'Puzzels' in premiè re. Dit stuk, geschreven door Jenni fer Rogers en geregisseerd door Ma rijke Reuser, geeft een kijkje in het leven van vijf vrouwen die familie van elkaar zijn. De voorstellingen zijn zaterdag 19 mei (20.00 uur), zondag 20 mei (14.00 uur), vrijdag 25 mei (20.00 uur) en zaterdag 26 mei (20.00 uur) mei 2012 in het Mi- nitheater te Middelburg. Kaarten zijn telefonisch (472197), via info@toneelverenigingpauze.nl of aan de kassa vóór aanvang ver krijgbaar. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het grasveld bij de her vormde kerk in Domburg en de Kaai in Veere zijn in de ogen van de gemeente Veere niet geschikt om er een jongleer-en acrobatiek- show op te voeren. Het college van B en W vindt dat op beide plekken de verkeersveilig heid in het gedrang komt als er een dergelijke show gehouden wordt. De show van jongleur Jan Oving zou van 8 juli tot en met 4 augustus op maandagen in Dom burg en zaterdag in Veere gehou den worden. Oving maakt deze zo mer een tournee door de provin cie met zijn programma. Het college geeft aan 'niets tegen de show zelf te hebben', maar in Domburg is dan tevens de weke lijkse markt en op de Kaai in Veere is zaterdags de Vismarkt. Pu bliek zou dan op straat lopen en dat is ongewenst, meent het Veers gemeentebestuur. Daarnaast vindt het college het grasveld bij de kerk in Domburg 'niet echt een geschik te locatie voor zo'n show'. OLOV8 Goes Pearyweg 17 (Car Village®) Tel. 0113 - 275000 olov.nl VLISSINGEN - Drie jongens hebben woensdagavond hakenkruisen en beledigende teksten op het strand bij boulevard de Ruijter in Vlissin- gen gezet. De politie, die naar aanleiding van een melding over de aanstootge vende teksten in het zand, een kijkje kwam nemen, heeft het drie tal vervolgens gesommeerd de tek sten en kruisen weg te vegen uit het zand. De jongens konden niet duidelijk aangeven waarom ze de teksten en kruisen in het zand hadden aange bracht. Nadat zij alles hadden weg geveegd, zijn ze door de politie naar huis gebracht. Ruud Verhoeven bij een zuil op het Molenwater die dankzij hem door vrij mag worden beplakt, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22