ADRZ verplaatst werk naar Mortiere Jeans Inn 50 KORTING 'Hij sprong zo met twee poten in de lucht, hij wou eten' WALCHEREN Souvenir van Fryslan STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE Kantoor-, laboratoria- en steriele functies krijgen plaats bij nieuw ziekenhuis 'Vlissingen-Noord' Man overvallen almanak door Theo Ciele VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis wil een aantal werk zaamheden van Goes naar de nieuwbouw bij de Mortiere ver plaatsen. Kantoorfuncties, laboratoria, sterie le functies en facilitaire functies krijgen een plaats in 'Vlissingen- Noord', zoals de locatie tussen, woonboulevard Mortiere en de A58 wordt genoemd. Verplaatsing van de functies zorgt dat in Goes meer ruimte komt voor zorg. Dit schrijven het bestuur van ADRZ en Zorg Invest Zeeland BV (ZIZ) aan B en W van Vlissingen in een toelichting op de bouwplannen. Een afschrift van de brief werd woensdagavond verstrekt aan de raadscommissie Maatschappelijke Zaken in Middelburg. Het bouwperceel (eigendom van de gemeente Middelburg) ligt wel iswaar tegen de bebouwde kom van Middelburg aan, maar valt bin nen de gemeentegrens van Vlissin-' gen. Die gemeente moet de proce dures voor de bouw regelen. In Vlissingen waren vragen ontstaan bij de aanvraag voor wijziging van het bestemmingsplan, omdat het om een groter gebied ging dan strikt voor het ziekenhuis nodig is. Volgens de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte komen B en W dinsdag met een voorstel voor de voortgang van de procedure. De nieuwe locatie biedt volgens ADRZ en ZIZ mogelijkheden voor samenwerking met het ziekenhuis Zorgsaam in Terneuzen en het Al- bert Schweitzer Ziekenhuis in Dor drecht: 'De samenwerking met de ze ziekenhuispartners heeft als ge volg dat alle kantoorfuncties, plus uitbreidingen,vanuit Goes naar Vlissingen-Noord verplaatst zullen worden. Daarnaast zullen onder steunende functies zoals laborato ria, steriele functies en facilitaire functies op de locatie een plaats krijgen'. Dit heeft tot gevolg dat in plaats van 20.000 vierkante meter, het ziekenhuis 30.000 vierkante meter nodig heeft. Het ADRZ heeft niet alleen voor zichzelf behoefte aan meer ruimte. Er hebben zich ook instanties ge meld die plannen hebben voor het gebied, samen goed voor een extra ruimtebeslag van 4000 vierkante meter. Deze zogeheten ketenpartners zijn het revalidatiecentrum Revant, de ambulancedienst, de huisartsen post en het SVRZ dat een 'zorgho- tel' naast het ziekenhuis wil zetten voor patiënten die nazorg behoe ven. Voorts hebben nog drie ande re 'partners' interesse. Het nieuwe ziekenhuis moet in 2016 open gaan. door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - De enorme vlag aan de rand van het dorp laat niets te raden over; het is feest in Vrouwenpolder. De verkeersregel aars hebben hun handen vol om zoekverkeer richting een parkeer plaats te dirigeren. De eerste dag van Vrouwenpolder- se dagen is op Hemelvaartsdag. De. traditionele markt, tevens de ope ning van de reeks seizoensmark- ten in de gemeente Veere, is al snel druk. Schuifelend gaat het pu bliek langs_ de talrijke kraampjes. Wafels, oranje klompen, exotische hapjes, kleding; het is er allemaal en vindt gretig aftrek. De familie van Doorn uit Aagteker- ke komt net van liet ponyrijden. De kinderen Natalja (7), Marielle (6) en Juriaan (8) hebben een ritje gemaakt. Ze vonden het alledrie leuk. Juriaan reed op 'de grootste, de bruine'. „Hij sprong zo opeens met twee poten in de lucht omdat t'ie wou eten." En het witte paard je van Marielle 'begon te schud den', dat was wel leuk'. De Aagte- kerkse familie vind het een ge slaagd uitje; 'de terrasjes zijn open, er zijn leuke dingen te doen, al met al gezellig'. In de feesttent staat 's avonds Re-Act op het po dium tijdens de 7o's/8o's party. Vandaag is er een kindervrijmarkt en 's avonds Polderock met Surren der en de Heinoos. Morgen staat onder meer Vrouwenpolders eer ste 'foute feest' geprogrammeerd met travestiegroep La vie en Rose. De Vrouwenpolderse dagen zijn begonnen met de markt in de straten van het dorpshart. Dit jaar was de eerste dag op Hemelvaartsdag. Het dorpsfeest wordt voor de 28e keer gehouden. foto Ruben Oreel HEINKENSZAND - Een 75-jarige in woner van Heinkenszand is don derdagochtend overvallen in zijn woning aan de Stationsweg. De man raakte daarbij lichtgewond. De politie kreeg de melding om 3.00 uur en stuurde ook een ambu lance naar de woning, die de man naar het ziekenhuis bracht. Waar de overvallers op uit waren en of er iets is buitgemaakt was onduide lijk omdat de politie het slachtof fer nog niet uitgebreid kon horen. Tip? redactie@pzc.nl Tja, wat doe je als je als onvervalste Zeeuw met je huurbootje de Friese wateren onveilig maakt? Dan wil je een mooie herinnering aan het rus tig dobberen op het Sneekermeer, het aangenaam verpozen in pittoresk Sloten en de leuke terrasjes van Leeuwarden. De VW bracht uit komst. De keus viel op een frivool uitgestalde, geheel in Friese kleuren en met 'plompebladeren' uitgevoerde heren-boxershort. Fluks werd het kle dingstuk aangeschaft, 's Avonds laat kwam het moment supreme: het pas sen. Dat pakte anders uit dan ver wacht. Verbaasd bekeek hij het kle dingstuk en pas toen werd duidelijk dat er iets te haastig ingekocht was. 'Dames Hipster' stond op het etiket. Het stond haar wel goed. Nee, niemand tekent nu een contract 24 en 25 niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21