Klomppop voor jong en oud Klein gebleven groots festijn 141 cultuur Feestelijke uitvoering door Bachvereniging Zilveren editie Straatfestival Ovezande agenda vrijdag 18 mei 2012 mmssmmtm door René de Dreu OVEZANDE - Klomppop weet gene raties aan zich te binden. Een ont moetingsplek voor bezoekers van het eerste uur en de jeugd die de eerste stappen op een popfestival zet. Wat in 32 jaar hetzelfde bleef is de gevarieerde programmering en het durven afwijken van plat getreden paden. Dat is ook in de laatste edi- tie het sterke punt te van Klomp pop. Bands die bijna niemand kent en toch bewondering afdwin gen met soms een act die je tegen woordig op een festival mag ver wachten. Klomppop is daardoor vooral een muzikale ontdekkings reis. Dus kan het gebeuren dat die 55-jarige vaste bezoeker uit Ove zande merkt dat de feesthiphop van de 22-jarige Mr. Polska ook bij hem iets teweeg brengt. Rapper Dominik Wlodzimierz Groot, alias Mr. Polska, krijgt al om 13.00 uur een goedgevulde tent mee met zijn razendsnelle flows op verrassende beats. Daar voor kregen al drie talentvolle jon ge Zeeuwse bands de eerste bezoe kers wakker. The Venues en Stea dy New Sounds genieten zichtbaar van de ervaring die ze hier mogen opdoen. „Tenslotte zijn ook Blof en Racoon hier begonnen", glun dert gitarist/zanger Tim Gorter na afloop van zijn set met The Ve nues. Talent om die bands óp te volgen krijgt dus kansen. A Gene ration After, Capital Sentimental en Eva Auad laten zien en horen dat zij qua muzikaliteit en show Zeeland behoorlijk zijn ontgroeid. Tussen de verrassingen dit jaar de duistere stevige rock en metal van John Coffey met de Zeeuw Chris- toffer van Teijlingen. De subtiele zachte randjes aan hun hardcore zorgen voor de spanning in hun muziek. Automatic Sam en Textu res houden het wat meer bij een stijl, respectievelijk hardrock met i een dosis garageblues en metal met ruimte voor wat experiment. Alle drie de bands staan op een punt van doorbreken, Textures zelfs internationaal. Klomppop heeft daar blijkbaar een neus voor. Programmeur Ad Boonman: „We In de aankondiging van het cantate concert door het ensemble Bach- Plus (in de krant van dinsdag 15 mei) is de datum weggevallen. Het concert is zaterdag 9 juni om 20.15 uur in de Sint Baafskerk in Aardenburg. BachPlus voert Bachs cantates solistisch en op histori sche instrumenten uit. DE KUNST VAN KIEZEN Kies uw favoriete kunstwerk uit de collectie van SBKM/De Vleeshal via www.pzc.nl/dekuinistvankiiezefli. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Mr. Polska steken veel energie in de scouting. We zoeken dus eigenlijk naar de bands die we over een paar jaar niet meer kunnen betalen. Dat zijn er behoorlijk wat geweest. Daarnaast zijn buitenlandse bands die hun horizon willen verbreden als het succes in eigen land er al volop is. Ieder land heeft een ei gen Racoon of Blof, ook die willen concessies doen om hier te spelen. Dit jaar vallen de Engelse Band Of Skulls en de Belgische School Is Cool in die categorie. Band Of Skulls bouwt snel aan een reputatie als nieuwkomer. De nightliner met de crew en drie bandleden draaide donderdag al vroeg het voetbalterrein op waar de twee grote tenten staan. Recht streeks uit Berlijn en na hun in drukwekkende show bij Klomp pop door naar Dauwpop in Hellen- doorn om daarna met de bus rich ting Frankrijk af te reizen. „We ge nieten van ieder optreden en wa ren gewend in een klein busje rond te toeren, dus deze voelt als ongekende luxe. Bovendien ko men we net uit de VS waar afstan den nog groter zijn. Maar als je ziet dat de aanhang groeit, bete kent dat erkenning voor je muziek foto Willem Mieras klaag je niet over het reizen", zegt zanger-gitarist Russel Marsden. Het reizen is ook deel van School Is Cool uit België. „Sinds dit jaar richten we ons meer op het buiten land. De reacties zijn hier net zo verbazingwekkend als die twee jaar geleden in ons eigen land", zegt percussionist Andrew Van Ostade. „We spelen voor het eerst op een voetbalveld, maar we zijn wel van plan om te winnen", kon digt violist, zangeres en keyboard- speler Nele Paehnck het concert aan. De band had niet lang nodig om een volle tent te trekken. Door naar de volgende ronde, en dat zijn onder andere Vestrock en Rock Werchter. De Nederlandse al ternatieve rock en poppunkband Kensington bouwde de set op rond hun vorig week verschenen album 'Vultures'.'In de korte tijd bedolven onder levende kritieken. Kensington legt meer diepgang in de nummers en durft nieuwe we gen in te slaan zonder de basis van catchy melodieën los te laten. Die verrijking draagt er aan bij dat het publiek behalve voor pubers ook oudere generaties aanspreekt. Pre cies datgene waar Klomppop al 32 jaar naam mee maakt. MIDDELBURG - De Nederlandse Bachvereniging (NBV) voert al ja ren de Matthaus Passion van Bach uit op authentieke wijze. De Naar- denuitvoering krijgt internationa le erkenning. Maar vanaf dit sei zoen komt dit gezelschap ook tweemaal per jaar met bijzondere uitvoeringen naar Middelburg. Zo werd in december de Hohe Messe van Bach uitgevoerd en wordt van avond het programma Pasen, He melvaart en Pinksteren op één dag gebracht in de Oostkerk in Middel- burg. Johann Sebastian Bach schreef ve le werken ter gelegenheid van kerk feesten zoals Pasen, Hemelvaart en Pinksteren. Hij schreef hiervoor bruisende feestmuziek, waarin trompetten en pauken een hoofd rol vervullen. Dezelfde partituren werden ook gebruikt voör verjaar dagen en van vorsten en adellijke Terwijl de klanken van rock, pop, metal en blues van Klomp pop nog natrillen, maakt Ove zande zich op voor het Straatfes tival dat zondag zijn 25e editie beleeft. Die koppeling in één weekend was een goede zet des tijds", zegt Ad Boonman. door A8i Pankow Het is begonnen met een Straattheaterdag in 1985 en een jaar later combi neerden we dat evene ment met een optreden van De Dijk", memoreert Ad Boonman, vrijwillige organisator van het eer ste uur. „Ik niet alleen hoor. Bij de organi satie van Klomppop en het Straat festival zijn veertien mensen be trokken. Allemaal vrijwilligers, van wie sommigen er een groot deel van het jaar mee bezig zijn", haast* hij zich te zeggen. Boonman blikt nog even terug op een kwart eeuw straattheater in Ovezande: „De editie in 1991 is he lemaal verregend. Dat heeft zoveel geld gekost dat er in '92, '93 en '94 helemaal geen straattheaterdag ge mensen. Dan wel met een andere tekst. Omdat de NBV dit jaar ne gentig jaar bestaat, krijgt de uitvoe ring van deze feestelijke muziek iets extra's. 'De uitvoerenden zijn vanavond De Nederlandse Bachvereniging orkest en ripiënisten onder leiding van Jos van Veldhoven. Medewer king verlenen de vocale solisten Maria Keohane, James Laing, Mar cel Beekman en Stephan Mac Leod. Op het programma staan de canta tes Kommt, eilet und laufet (BWV 249) 'Oster-Oratorium', Lobet Gott in seinem Reichen (BWV 11), Him- melfahrts-Oratorium en O Ewiges Feuer, 0 Ursprung der Liebe (BWV 34) van Bach en de cantates Christ lag in Todesbanden en Ascendo ad Patrem meum van Samuel Scheidt. De uitvoering in de Oostkerk in Middelburg begint om 20.15 uur. houden kon worden. De koppe ling met Klomppop dateert van 1995. Dat liep goed en dat hebben we dus zo gehouden." De zilveren editie biedt zondag als vanouds een combinatie van geva rieerde straattheatervoorstellingen en specifieke muziekoptredens in de tenten en in het Witte Kerkje. Boonman houdt zich vooral bezig met de programmering van de theateracts. Hij hoeft daar niet stad en land voor af te reizen, de aanmeldingen komen spontaan binnen. „Om de kwaliteit te beoor delen staat internet ten dienste. Via filmpjes op you tube kun je een heel goede indruk krijgen." Hij heeft als programmeur voor de ze jubileumeditie uiteraard ook naar enkele succesnummers in de opvoeringsgeschiedenis van het festival gekeken. Zo is de van oor sprong Engelse clown Basera van de partij. Hij maakte op een van de eerste straattheaterdagen al zijn opwachting in Ovezande. Basera treedt op met zijn eigen mini-thea ter en vervult daarin zelf meerdere rollen: clown, mimespeler, jongleur, acrobaat, goochelaar en evenwichtskunstenaar. Zijn grote voorbeelden zijn Buster Keaton en Tommy Cooper. Arthur Pirenne en Ruut van Hooft treden op met hun act 'Anna'. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Kats Fair in landelijke sfeer. Zeeuwse Rozentuin, 10.00-17.00 uur Meliskerke Boerderijfair. IJsboerderij De Koehoorn, Mariekerke 13, 10.00-18.00 uur PODIUM Domburg Concert Symfonieorkest De Philharmo- nie met werken van Tsjaikovski en Clinka. Hof Domburg, 19.00 uur Concert violiste Emmy Verheij en Amédée Trio in kader van Schildersweek. Badpaviljoen, 20.00 uur Concert MarktZes-sie Band. GrandCafe MarktZes, 22.00 uur Middelburg Jan Vayne geeft concert op twee vleu gels samen met de talentvolle Zeeuwse pianist Flip Markwat. Koorkerk, 20.00 uur De Nederlandse Bachvereniging viert haar 90-jarig jubileum met concert. Oostkerk, 20.15 uur Temeuzen De Zwitserse bands Todos Destinos en We Said treden op. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Eerste editie-Passing Tones, met als headliner DJ+. De Piek, 21.00 uur Flip Markwat geeft vanavond een pianoconcert met Jan Vayne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14