Lekker dagje zeeland27 Werk Scherbeijn brengt 4,5 mille op Van aardigheidje voor de voetbal tot TMF-party Polderfietstocht met onderweg plattekoek Speelse expositie van kinderen in stadhuis Freek de Jonge staat op toneel Ter Vesten Oldtimerfestival DJ-contest amateurs en profs in De Markies Heropening van Hoeve La Salette Leger des Heils AXEL Als de voortekenen niet bedriegen, wordt Hemelvaartsdag een lekker dagje. Het KNMI schat de kans op zonneschijn op vijftig procent en de kans op re gen op dertig procent De temperatuur blijft vrij laag, met 12 a 13 graden. Vrijwilligers Karei van der Heijden (staand), Jimmy van Laere en Dominique van den Bergen (rechts) aan het werk in de feesttent voor de Hulsterloofees- ten in Nieuw Namen. Het is dinsdagochtend rond elf uur vrij stil op het terrein van voetbal vereniging Hulsterloo in Nieuw Namen. Het is stilte voor de storm, want morgen bar sten er de vierdaagse Hulsterloo- feesten los. „Voor de 28ste keer", weet vrijwilli ger Dominique van den Bergen na enige navraag. Hij heeft deze week speciaal vrijgenomen van zijn werk bij koeltechniekbedrijf Arco. „Ik zit door heel België." Mede-vrij williger Jimmy van Laere - 'ik ben van de tentcommissie' - heeft ook verlof, van Dow. „Vijftien uur per dag zijn we hier wel bezig om alles op tijd klaar te hebben." Tien vrij willigers dragen de organisatie van de Hiilsterloofeesten. Jimmy: „Ne gen mannen en één vrouw. Door het jaar heen komen we tien keer bij elkaar." De feesttent staat er in elk geval al en ook de toiletten. De Hulster- loofeesten zijn ooit begonnen als aardigheidje voor vrijwilligers van de voetbal. Het is in de loop der tijd uitgegroeid tot - zoals Jimmy en Dominique zeggen - een feest voor het dorp en de wijde omge ving, voor jong en oud en 'alles wat ertussenin zit'. Hoogtepunt wat betreft aantal bezoekers is al tijd de zaterdagavond, met voor de derde keer de TMF-party. „TMF pakt dat goed aan, met reclame op radio en televisie, alleen in België." Zo gek is dat niet, Nieuw Namen ligt tenslotte tegen het Belgische Kieldrecht aan. „Veel jongeren uit Kieldrecht en verder uit Vlaande ren komen hierheen, maar ook veel uit Hulst. Ook logisch, dit is het enige dancefeest in de gemeen te Hulst. Dat trekt. Vorig jaar dach ten we veel concurrentie te krijgen van Vestrock, dat toen op dezelfde dag was. 's Avonds laat kwamen ze hierheen en zaten we toch vol met 750 man. Meer laten we er echt niet in." De TMF-party is het hoogte punt wat betreft bezoekers aantal, maar de Hulsterloofeesten zijn zoveel meer. Morgen, donder dag, begint de vierdaagse om 13.00 uur met het zesde Kauter Darttoer- nooi, om 18.00 uur gevolgd door een barbecue - 'honderdvijftig eters halen we wel' - en om 20.00 uur een koers op rollen. Vrijdag is er onder meer een veteranentoer- nooi (13.30 uur) en om 20.30 uur de Ambi Party met dj Gorus (vijf euro entree). Het zaterdagprogramma vermeldt: 10.30 uur volleybaltoernooi, 13.00 uur petanque-toernooi en 21.00 uur TMF-party (12 euro bij de kas sa, tien euro in de voorverkoop). De 28ste Hulsterloofeesten sluiten zondag om 18.00 uur af met de Vlaamse zanger Luc Steeno. „We gaan die zondag niet zo lang door. Acht, negen uur is het klaar", blikt Jimmy vooruit. „Het is dan mooi geweest." De werkgroep Promotie Axel biedt vrijdag een fietstocht over 32 kilo meter aan door de Axelse polders. Verzamelpunt is om 10.00 uur bij de Axelse stadsmolen waar eerst een bezichtiging is. Onder leiding van een gids wordt daarna koers ge zet naar buurtschap Steenovens. In boerderij 'le Marteau' wordt een maal geserveerd van 'plattekoeken' (soort pannenkoeken). Aanmelden via cdepooten@zeela.ndnet.nl of 0115-621022 of. Kosten 12,50 euro. TERNEUZEN Kinderen van zes tot twaalf jaar ex poseren in de passerelle van het stadhuis van Terneuzen. Ze hebben de kunstwerken gemaakt op kind erateliers bij de cultuurinstelling Toonbeeld. Arjelien van Dijke, do cent beeldende vorming, verrichtte gisteren de opening. De kinderen lieten zich inspireren door profes sionele kunstenaars als Luuk de Greef en Ronald Mullié. De exposi tie is te zien tot 29 juni. BEVEREN Cabaretier Freek de Jonge speelt de voorlaatste voorstelling van zijn óne-man-show Neven zondag in cultureel centrum Ter Vesten in het Vlaamse Beveren. Er zijn nog kaarten beschikbaar. In de familieverhalen, waaruit Ne ven bestaat, zitten veel links naar het huidige (politieke) klimaat. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via 0032 375 010 00 of via www.beueren. be/tervesten. woensdag 16 mei 2012 Tweehonderd oldtimers en klassieke auto's verwacht de organisatie van het oldtimerfestival in Axel te mo gen ontvangen. De oudste exemplaren dateren van rond 1915. Het centrale punt is de HoutmarktOok is er vanaf 8.00 uur een curiosamarkt in Axel. TERNEUZEN Bar De Markies aan de Nieuwstraat in Terneuzen houdt vrijdagavond van 22.00 tot 04.00 uur een DJ-con test waaraan professionele en ama- teur-DJ's kunnen meedoen. Een ju ry is aanwezig die alle verrichtin gen beoordeelt. De winnaar wordt opgenomen in de DJ Crew van Bar De Markies en wacht een aardige geldprijs. De deelnemers moeten zestien jaar of ouder zijn en de muziekstijl is 'all round 8c house'. VOGELWAARDE - Hoeve La Salette in Vogelwaarde, de voorziening voor maatschappelijke opvang en beschermd wonen van het Leger des Heils, wordt zaterdag 9 juni feestelijk heropend. Aan de hero pening is ook het Hoevefeest ver bonden. Hoeve La Salette is de af gelopen maanden grondig ver bouwd, zodat nog beter inge speeld kan worden op zorgvragen. Het feest duurt van 9.00 uur tot 16.00 uur; de officiële heropening is om 13.30 uur. Bezoekers kunnen kijken in het verbouwde pand en genieten van streekproducten, schaapscheren, livemuziek en een springkussen. door Frank Gij'sel OOSTBURG - Het ideaal van wijlen Ben Scherbeijn uit Oostburg om mensen die nog kunnen werken aan de slag te krijgen in het landje van Cadzand, is weer wat dichter bij gekomen. De veiling van schil derijen van de gehandicapte beel dend kunstenaar heeft 4500 euro opgebracht. De Oostburgse kunstenaar over leed enkele maanden geleden. De veiling vond plaats in de Rabozaal van het Ledeltheater. De Raad voor Maatschappelijke en Demo grafische Ontwikkeling (RMDO) was bij Scherbeijns overlijden een legaat toebedeeld, bestaande uit de gehele collectie schilderijen. De op brengst gaat naar de Sluise Stich ting 'Werken naar Vermogen', in het leven geroepen om mensen met een beperking naar vermogen te laten deelnemen in de samenle ving. De kunstwerken gingen in ijltem po onder de hamer van veiling meester Ruben van Kleef van het Middelburgs Veilinghuis. „Nie mand weet wat de werken in de toekomst waard worden. Dus kun je gerust een gokje wagen", betoog de Van Kleef vooraf Zestig bezoe kers boden enthousiast op aquarel len, etsen en acrylverfschilderijen. In totaal gingen ruim honderdzes tig werken onder de hamer. Onder de aanwezigen vooral fami lieleden, kennissen en kunstlief hebbers, die enthousiast boden op de werken. Beeldend kunstenaar Marcel Buijs- se, die samen met Ben Scherbeijn zijn opleiding genoot aan de Kunst Academie van Eeklo, was eveneens present. Hij zag de vei ling als een mooi eerbetoon aan de overleden collega-kunstenaar. Samen richtten ze Kunstkring De Brede Kwast op. Buijsse roemde Ben Scherbeijn om zijn grote inzet voor de gehandicapten. „Zijn le ven werd bepaald door zijn handi cap. Hij had drie grote liefdes in zijn leven. Hij zette zich in om het leven van gehandicapten draaglij ker te maken. Hij was een groot liefhebber van de blues én hij had een grote liefde voor het schilde ren, dat hij met hart en ziel deed. Op zijn manier was hij een popu laire persoonlijkheid. Dan is het mooi dat de opbrengst van zijn werken wordt besteed aan goede doelen voor de zwakkeren." Scherbeijn haalde zijn inspiratie vooral uit de natuur, de stilte en zijn zoektocht naar het innerlijke. Ook het landschap en de mensen om hem heen inspireerden hem. Jacques le Grand, voorzitter van de RMDO, is heel blij met de op brengst. „We hebben nu een mooi startkapitaal om na de zomer met een aantal projecten te beginnen. We kunnen gereedschap aanschaf fen, zodat de mensen met een be perking straks aan de slag kun nen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79