Gezamenlijke aanpak verpaupering ZEEUWS-VLAANDEREN Kranen draaien op de dijk bij Walsoorden Zeehonden Zoo in het nieuw Speciale aandacht voor Lamswaarde, Clinge, Hulster binnenstad, centrum Terneuzen en Oostburg j laai»*,, Ludieke actie voor aanleg natuurspeelbos Entree aantrekkelijker met breder fietspad Muziekfestival Vestrock uitverkocht WOENSDAG 16 mei 2012 25 Kunstmanifest en Oldtimerfestival 26 en 27 door Harmiem van der Werf HULST - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten binden vanaf septem ber samen de strijd aan tegen ver paupering van woningen, winkels en andere panden. Hulst is hier al sinds 2008 met re delijk succes mee bezig. In de afge lopen jaren is ruim vijftien keer op getreden. Eigenaren zijn aange schreven, waarna de meesten ook tot actie overgingen. Ze verkoch ten of sloopten hun bezit veelal. Tot de gezamenlijk aanpak is beslo ten, omdat de drie gemeenten op die manier ervaringen kunnen de len. Verpaupering doet zich ook overal voor.' En het probleem dreigt groter te worden, omdat de bevolking van Zeeuws-Vlaanderen langzaam afneemt en omdat de re gio al een ruime woningmarkt kent. Het aanbod van woningen overstijgt de vraag. Mensen kun nen kiezen, waardoor slecht onder houden huizen sneller afvallen en leeg blijven staan. „Gemakkelijk is het niet, de aanpak van verpaupe ring", onderkent de Hulster wet houder Diana van Damme. „We hebben er in Hulst voor gekozen eerst de vriendelijke weg te bewan delen, door de eigenaren aan te schrijven. Meestal helpt dat wel, maar we gaan desnoods over tot het opleggen van een dwangsom of tot het toepassen van bestuurs dwang. Er moet dan echt iets aan de hand zijn, veiligheidsrisico's of gevaar voor de volksgezondheid bijvoorbeeld." Slecht onderhou den woningen of andere panden komen in alle woonkernen van Zeeuws-Vlaanderen voor. De drie gemeenten hebben er doelbewust voor gekozen niet alles in één keer aan te pakken. Dat is toch niet be hapbaar. De gemeente Hulst zal zich met name richten op de Huls ter binnenstad en de dorpen Lams waarde en Clinge. De gemeente Terneuzen legt zich toe op de Ter- neuzense binnenstad en de ge meente Sluis kijkt eerst naar Oost burg. De keuze voor Oostburg vloeit voort uit het project Aantrek kelijk Oostburg, waarmee wordt ge probeerd de Eenhoornstad sterker te maken, ondanks de daling van het aantal inwoners. De Sluise wet houder Peter Ploegaert verwacht dat 'een tiental panden' in Oost burg voor een aanschrijving in aan merking komt. Ploegaert betreurt het overigens dat er geen middelen zijn om eigenaren met een opknap beurt te helpen, al is er wel een potje voor isolatiemaatregelen. WALSOORDEN - Het werk aan de waterkering bij de haven van Walsoorden schiet al aardig op. Grond is aangebracht op de dijk bij scheepswerf De Klerk. Een stuk dijkglooiing is in het asfalt gezet. En waar het havengebouw tje stond, gaapt een gat. Het moest weg om ruimte te maken voor de dijkversterking. Twee kranen draaien op de dijk. Aannemer Zeeuwse Stromen voert het karwei uit voor projectbureau Zeeweringen van Rijkswater staat en waterschap Scheldestromen. Hans van Houcke loopt met zijn honden de dijk op aan het einde van de Walsoordensestraat. „Het is goed dat ze dit doen. Zeker bij vloed en als van die grote jongens (zeeschepen red.) voorbij komen varen, kan het water be hoorlijk hoog oplopen in de haven. Alleen jam mer dat ze die kasseien uit de havenglooiing hebben gehaald. Die kasseien gaven de haven charme. Er zal asfalt voor in de plaats komen. Wel veiliger, niet mooier." De 1 april begon nen werkzaamheden duren volgens de plan ning tot 1 juli. Dan keert de rust weer langs de waterkant bij Walsoorden, foto Peter Nicolai AXEL De initiatiefnemers van een natuur speelbos in Axel zetten door. Strui kelblok is de financiering. Om geld bij elkaar te krijgen, wordt er mor gen, donderdag, een ludieke actie gevoerd. Op de Axelse Markt wordt een hakkenrace gehouden. Inschrij ven kan vanaf 14.00 uur bij de speelboskraam op de Markt en de start is om 16.30 uur. De snelste lo per wacht een originaliteitsprijs. SAS VAN GENT Het fietspad langs de doorgaande weg van Sas van Gent naar Zelzate wordt vernieuwd en verbreed. De tegels gaan eruit en er komt asfalt- verharding. Ook wordt het fietspad beter afgescheiden van de weg. Het werk duurt tot half juni en maakt deel uit van een plan om de entree van Sas van Gent aantrekkelijker te maken. Fietsers worden omgeleid via de Poeldijk. HULST Muziekfestival Vestrock, op zater dag 2 juni op 'het Eiland van De Bruijn' in Hulst, is al uitverkocht. Wie nog wil komen genieten van onder andere de Heideroosjes, Go Back To The Zoo, Blaudzun, Gers Pardoel en The Subs is te laat Voor Vestrock Junior (vrijdag 1 juni, met onder andere Ali B en Nick en Si mon) zijn nog wel een aantal kaar ten te koop. ANTWERPEN De Zoo in Antwerpen heeft weer een hoofdstuk afgesloten op weg naar een totale vernieuwing van de dierentuin. Voor de vijf zeehon den die de Zoo telt, is gisteren een volledig gerestaureerd verblijf geo pend. De bergrivier stroomt weer en de zes meter brede waterval is hersteld. De waterval was lange tijd afgesloten om veiligheidsrede nen. Bruggetjes leiden de bezoe kers van de Zoo over het gloednieu we onderkomen van de zeezoogdie ren. Nieuw is verder dat het zeehonden bassin is gevuld met zout in plaats van zoet water. De zeehonden krij gen door het gebruik van zout wa ter minder snel last van oogproble men. De Zoo bespaart bovendien veel water, omdat een gesloten wa tercircuit is aangelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77