Eline Baggerman Gevallen voor Kattendijke 281 zeeland Axe feliciteert Dirx! Dirx 50 KORTING In Tholen zijn fruittelers geen agrariërs' ri Kattendijke Rondleiding fort Dirx, beste drogist van Nederland! mSsrnemsxmM STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE woensdag 16 mei 2012 1 B De hervormde gemeente van Kattendijke heeft 130 leden, die niet allemaal in het dorp wonen. Er is wekelijks een dienst, om 10.00 uur op zondagochtend. In de kerk kunnen 75 mensen intrede, en bevestigingsdienst in de kerk van Wemeldinge. zitten. Het is de enige kerk in het dorp. Naderhand is er een samenzijn in het kerkje van Kattendijke. s de nieuwe dominee van Kattendijke. Zondag is de DEN HAAG - Nieuwe huizen mogen in Tholen op minimaal 50 meter van fruitteeltbedrijven liggen en 100 meter van agrarische bedrij ven, bleek dinsdag bij de Raad van State. „Zijn fruittelers dan geen agrariërs?", vroeg een van drie Thoolse boeren tijdens een rechts zaak tegen de gemeente Tholen. RITTHEM - Boswachter Rob Tim mer geeft donderdagmiddag een rondleiding in fort Rammekens bij Ritthem, dat een opknapbeurt krijgt. Timmer vertelt ook over de geschiedenis van dit oudste zeef ort van West-Europa. De gratis excursie begint om 14.00 uur aan de poorten van het fort en duurt ongeveer twee uur. Opgeven bij boswachter Karei Leeftink: 06-10943647. Die stelde eerder vast dat een ver waarloosd kassenbedrijf aan de Mosselhoekseweg door vier nieu we woningen mag worden vervan gen. De boeren zijn daar niet blij mee. Zij vinden dat de huizen te dicht op hun bedrijven zijn ge pland en vrezen beperkingen voor hun bedrijfsvoering. Bij de Raad van State bleek dat de gemeente Tholen onderscheid maakt tussen akkerbouw en veeteeltbedrijven en fruitteeltbedrijven. Nieuwe wo ningen mogen niet dichter dan 100 meter bij bestaande agrarische bedrijven worden gebouwd. Tho len vindt 50 meter afstand van een fruitteler genoeg. niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging 55 jaar geleden vertrok de laat ste predikant uit Kattendijke. Vanaf zondag krijgt de gemeen te weer een eigen dominee: Eli ne Baggerman-van Popeling. door Nadia Berkelder Het is een bijzondere situatie, erkent Eline Baggerman. „En dat in een tijd dat het al lemaal minder wordt met de kerk." Vanaf zondag heeft Kattendijke weer een domi nee: niet fulltime, maar voor der tig procent. Ze is een bekend gezicht op het dorp: Baggerman (31) werkt al bijna twee jaar als pastoraal wer ker in de gemeente. „En nu komt de mogelijkheid om in combinatie met Wemeldinge een predikant te benoemen." Voor Wemeldinge verandert er eigenlijk niets: domi nee Joseé van der Putte blijft daar predikant. De nieuwe dominee is verliefd op haar nieuwe werkplek. „De kerk van Kattendijke is een mooie kerk, met een bijzondere to ren. Het is een heel intiem kerkje. Je moet er een beetje voor vallen. En dat heb ik gedaan, denk ik. Ik weet goed dat we hier aanwamen rijden, vanuit Kapelle moet dat zijn geweest, over de Monniken- dijk, met dat gekronkel. Het was voorjaar, en ongelofelijk prachtig." Baggerman is getrouwd met de do minee uit Yerseke, ze hebben sa men in Utrecht gestudeerd. „We hebben eerst in de Achterhoek ge woond, hij was toen al predikant; we hebben kinderen gekregen - we hebben er drie - en in 2009 is mijn man naar Yerseke gekomen. En ik ben meegegaan." De afgelopen jaren heeft ze bij een groot aantal kerken in Zeeland ge preekt, tegelijk deed ze het pasto raal werk en de catechese in Kat tendijke. De Protestantse Gemeente "in Kat tendijke telt 120 'zielen', waarvan er ongeveer veertig regelmatig de dienst bezoeken. Tien jaar geleden was dat nog heel anders, vertelt Gerda Ennik, de scriba. „Toen ik hier in 2001 kwam wonen zaten er dertien mensen in de kerk. Er is nieuwbouw bijgekomen in het dorp, en het dorp is verjongd. Dat is echt te merken." Ennik is blij met de benoeming. „Een eigen do minee geeft veel meer structuur. Je kunt ergens op terugvallen." Baggerman wil een sociale domi nee zijn. „En ik houd graag vast aan de Bijbel. Ik ben wel bijbels, ik probeer vast te houden aan het ge loof Ik geloof dat de Bijbel waar is en dat je daar in je leven van kunt leren. Het geloof gaat natuurlijk wel over de vragen van deze tijd. Ik probëer die vragen in het licht van de Bijbel te plaatsen." Zondag is de intrededienst van Eline Baggerman-Van Popeling. Die dienst is vanwege ruimtegebrek in de Maartens kerk in Wemeldinge. Daarna is er een in formele bijeenkomst in de kerk van Kat tendijke. Eline Baggerman- Van Popeling (31) is vanaf aanstaande zondag de domi nee van Kattendijke. Het dorp heeft 55 jaar geen vaste predikant gehad. foto Willem Mieras. MOOI VOOR WEINIG Axe douche Diverse soorten, "—STPRIJil 250 ml. Consumentenonderzoek GfK 2012 - Kijk ook op Dirx.ni Deze aanbieding is geldig van dinsdag 15 mei t/m maandag 21 mei 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74