zeeland 127 Laag water Plukken mag, maar niet meer dan tien kilo per dag 'Uitsterfconstructie Kijkuit duurt te lang' Huurder R&B bespaart duizend euro door isolatiepakket woning LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Kijkje in de tijdelijke bejaardenhuisvesting Fietsers, ruiters en menwagens op pad Voetbaltoernooien bij W Luctor'88 Wilde orchideeën in De Pluimpot Sonore zingt bij expositie in Kerkje woensdag 16 mei 2012 „De gidsen nemen een rugzak en een kookpotje mee, zodat alles direct kan worden opgegeten." Esther Bloemenkamp, Hotel Wemelinge Tussen twee uur voor en twee uur na laag water is de geschiktste periode om oesters te rapen De excursie vindt plaats langs de oude, verlaten oesterputten tussen Kattendijke en Wemeldinge. Op de foto links Esther Bloemenkamp, op de voor grond, een oester etend, zoon Barry. foto Willem Mieras Het is toegestaan om schelp dieren voor eigen gebruik te rapen in de voor pu bliek toegankelijke gebieden van de Oosterschelde. Rapen op ver huurde percelen, die vaak zijn afge zet met staken, is niet toegestaan. In totaal mag een persoon per dag niet meer dan tien kilogram mee nemen. Het snijden van zeegroenten als lamsoor en zeekraal is op grond van de Natuurbeschermingswet zonder vergunning verboden. Een vergunning is geldig voor een deel van een van de zeven schorren, waar tot 15 juli mag worden gesne den. Deze kan ieder voorjaar bij de provincie worden aangevraagd; de formulieren zijn op te vragen bij de gemeenten die aan de Oos terschelde grenzen. De schelpdieren zijn te vinden op en tussen de stenen in het zand en slik in de getijdenzone en in de getijdenpoeltjes op strand en langs de dijk. Schelpdieren zoeken is ui teraard alleen bij laag water een goed idee. Tussen twee uur voor en twee uur na laag water is de meest geschikte periode. Check hiervoor de site: www.getij.nl. Bekende vindplekken zijn op Schouwen-Duiveland onder meer: omgeving haven Flaauwers (Heer enkeet), Borrendamme bij Zierik- zee, naast camping De Vierban nen Ouwerkerk, in de hoek van de De schelpdieren zijn te vinden op en tussen de stenen in het zand en slik in de getijdenzone. dijk. Tholen: De Pluimpot bij Sint Maartensdijk. Zuid-Beveland: Roelshoek, ten noorden van Yerse- ke, Wemeldinge ten noorden van de Stormezandepolder. Noord-Be veland: Katshoek bij Kats, Colijns- plaat achter de nieuwe haven, Roompot (naast Sophiahaven). Bron: Nationaal Park Ooster schelde. De excursies zijn gepland op 26 mei 14.00 uur; 3 juni, 10.30 uur; 22 juli 13.30 uur; 18 augustus, 10.30 uur en 22 september, 14.00 uur. Reserveren: info@hotelwemeldinge. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Tweehonderd huurders hebben zich tot nu toe gemeld bij R&B Wonen om ge bruik te maken van de duurzaam heidsactie. Het gaat om een isola tiepakket voor de woning. De huurders mogen zelf kiezen welke isolatiemaatregelen worden uitgevoerd. R&B houdt de actie voor de twee de keer. „Een huurder van een wo ning aan de 's-Gravenpoldersest- raat in Hoedekenskerke vertelde ons onlangs dat hij duizend euro terug krijgt van Delta. En zijn maandelijkse voorschot daalt van 305 naar 220 euro. Het loont dus om de woning een warme jas aan te trekken", zegt Reinier de longe van R&B. door Lilian Dominicus 'w' KRUININGEN - De Reimerswaalse raad vindt dat het voorstel voor een uitsterfconstructie op vakantie park Kijkuit in Yerseke te veel tijd in beslag neemt. Dat is dinsdaga vond gebleken tijdens de opinie- raad in het gemeentehuis van Krui- ningen. De constructie is bedoeld om per manente bewoners en arbeidsmi granten er op de lange termijn uit te roken. Maar ook het college van burgemeester en wethouders durft niet te garanderen dat het park bin nen een termijn van tien jaar weer puur recreatief wordt gebruikt. In het voorstel mag oneigenlijk ge bruik voortduren, totdat de eige naar de vakantiewoning verkoopt, of wanneer er sprake is van langdu rige leegstand. Handhaven echt niet mogelijk, be toogde een juridisch adviseur van de gemeente. „We hebben daar voor jurisprudentie geraadpleegd. Er zat geen verbodsbepaling in het bestemmingsplan en daarom is de situatie gegroeid zo gegroeid. Het bestemmingsplan was lek, dit is het minst slechte alternatief We hebben hiermee ten minste be reikt dat de ontwikkeling naar meer arbeidsmigranten op het va kantiepark is gestopt." GOES In de Goese zorgcentra Gasthuis en Sint Maarten in de Groe gaat wor den verbouwd. Veel bewoners moe ten daarom tijdelijk gebruik ma ken van tijdelijke ruimten die in de tuinen zijn neergezet. Vandaag mag iedereen die dat wil een kijkje komen nemen in deze zogenaam de interimwoningen. Op beide loca ties staat tussen 14.00 en 16.00 uur een drankje klaar. KAMPERLAND Vrijdag 18 mei wordt opnieuw de jaarlijkse Noord-Bevelartdse Boe- renroute gereden. Fietsers, ruiters en menwagens rijden dan van hoe ve naar hoeve door een bloeiend landschap. Ruiters en menwagens starten om 10 uur bij OC Stables in Kamperland. Fietsers kunnen zich tussen 10 en 13.30 inschrijven bij camping Zeelucht in Wissenkerke en De Willemshoeve in Geersdijk. HEINKENSZAND Voetbalvereniging Luctor'88 houdt vrijdag en zaterdag voetbaltoer nooien op het veld in Heinkens- zand. Vrijdag 18 mei begint een be- drijventoernooi om 17.00 uur. Het Piet Vermeulen Jeugdtoernooi is op zaterdag 19 mei de hele dag. De kleinste kinderen beginnen al om 9.00 uur en de grotere pupillen van af 13.00 uur. C-dames en B-junio- ren voetballen om 17.30 uur. SINT-MAARTENSDIJK Staatsbosbeheer gidst op de zater dagen 19 en 26 mei belangstellen den door natuurgebied De Pluim pot bij Sint-Maartensdijk. In de af gesloten zeearm groeien en leven veel bijzondere soorten. In De Pluimpot staan onder meer wilde orchideeën en er broeden veel kust- vogels. De excursie vertrekt telkens om 10 uur vanaf de parkeerplaats bij de zeedijk aan het einde van de Kastelijnweg. ELLEWOUTSDIJK Het ensemble Sonore, volwassen leerlingen van zangpedagoge Teun- tje Beghtel, zingt volksliedjes en lie deren uit opera's en musicals tij dens een tentoonstelling van Adri Geelhoed in 't Kerkje van Elles- diek. Dat gebeurt tijdens de open middag op zaterdag 19 mei. Tege lijk worden er in 't Kerkje antiek, brocante en tweedehands spullen verkocht tussen 13.30 en 16 uur. Toegang en koffie zijn gratis. Open op 1 7 28 mei van 10 tot 16 uur ^^^Tl N US VAN OVE RVE LD Fietsplus Tinus van Overveld Burg. Moorsstraat 35 4631 EC Hoogerheide www.tinusvanoverveld.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73