70% 25% EXTRA korting op alles 29 Brugman Adriana A onder de Bastille in Parijs Vrouwenpolder houdt eerste 'foute feest' TOT KORTING op showroom keukens en showroom- sanitair it&TSTE DAGEN Goes, Marconistraat 34 Telefoon 0113-246080 Onderwijzer werd toen mosselkweker Middelburgse (27) aangehouden Sier en snuisterijen in Rozentuin Zeehondenverblijf in Zoo vernieuwd Rondleiding fort van Ritthem woensdag 16 mei 2012 •IH&'W' Brugman GL Jalio Eéri van de keukens uit de greeploze collectie. Brugman actieprijs 7.995,- Brugman Caprera Deze badkamer staat in het téken van pure wellness. Zowel Theeuw Kik als zijn vrouw Adry Kik-Jumelet stamt uit een geslacht van mossel kwekers. „Mijn voorouders van va derskant oefenden dat beroep vele generaties uit," zegt Theeuw. Tóch wilde zijn vader Kobus Kik liever onderwijzer worden. „Hij zat op de Kweekschool toen zijn ouders kort na elkaar overleden. Zo bleef hij als 16-jarige achter met zijn zus. Omdat er brood op de plank moest komen, nam hij het werk van zijn vader over en werd mos selkweker." Ook Theeuw Kik had niet de ambitie om mosselkweker te worden. Na een korte periode als timmerman ging hij Weg- en Waterbouw studeren. Hij werkte bij de waterschappen Sint Philips- land, Drentsche Aa en het Hoog heemraadschap van Delftland en keerde na zijn pensionering terug naar Bruinisse. Het is volgens Theeuw Kik 'kamperen op het water'. Zijn motorjacht Adriana A. heeft geen extreem luxe voorzieningen. „Een van de charmes van varen is dat het op kamperen lijkt. We vin den een koelkastje aan boord al heel wat." Daarom leven Theeuw en zijn vrouw Adry Kik-Jumelet jaarlijks van mei tot september op hun boot. „Vroeger maakten we lange zeezeiltochten, onder andere naar Engeland, Frankrijk, Dene marken." Sinds ze hun zeiljacht in 2004 inwisselden voor een motor jacht, is varen voor Theeuw en Adry een 'manier van reizen'. „We varen nu over binnenwateren en combineren dat met het bekijken van steden en fietstochten door na tuurgebieden." Zo lag het stel met de Adriana A onder de Bastille in Parijs en midden in Berlijn. Dit jaar willen ze naar Bremerhaven. tantse Gemeente 10.00 uur ds Smink; Noordgouwe Hervormde gemeente dienst Dreischor; Oosterland Her vormde gemeente 10.00 uur ds v.d. Ploeg; Scharendijke Protestantse Kerk 10.00 uur dienst Haamstede; Seroos- kerke Hervormde gemeente 10.00 uur dr de Reuver; Sirjansland Her vormde gemeente 10.00 uur ds Pronk; Zierikzee Hervormde Gemeen- te(Gasthuiskerk) 9.30 uur ds de Graaf; Thomaskerk PKN 10.00 uur ds van Voorst; Evangelisch Lutherse gemeen te 10.00 uur ds Smink; Christelijke Ge reformeerde Kerk 9.30 uur ds Vogel; Rooms-Katholieke Kerk 10.00 uur past Verbeek; Kerkdiensten uit alle regio's op www.pzc.nl/monnikenwerk www.brugman.nl Keukens Badkamers Tegels Sanitair door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - Het eerste 'fou te feest' met een travestieshow van La vie en rose, een optreden van Surrender tijdens Polderrock, een darttoernooi, kinderkermis en diverse markten kleuren Vrouwen polder tijdens de 28-ste Vrouwen- polderse dagen. Het dorp staat de komende drie dagen lang volledig in het teken van het jaarlijkse gro te dorpsfeest met tal van activitei ten. Het feest begint morgen, Hemel vaartsdag, met een grote markt in de dorpskern. Dat is eveneens het begin van de seizoensmarkten in de gemeente Veere. De markt be gint om 11.00 uur. Om 11.30 uur be gint een mini-playbackshow. Daar naast treden verschillende Zeeuw se muzikanten op, zoals Toeters Bellen. In de feesttent aan de Fort den Haakweg is 's avonds de 7o's/8o's party met Re-act. Vrijdag staan onder meer een kin dervrijmarkt (9.00-11.00 uur) en een rommelmarkt (10.00-17.00 uur) op het programma. De Zeeuwse Muzikanten concerteren tussen 13.00 en 17.00 uur, Toeters 8c Bellen tussen 17.00 en 18.00 uur. Vanaf 12.00 uur is er kermis. Pol derrock 2012 in de feesttent begint om 21.00 uur met Surrender ge volgd door The Heinoos om 22.30 uur. De hobby- en jaarmarkt is zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Het tweede Vrouwenpolderse darttoer nooi begint om 12.30 uur. Om 14.00 uur staat een dikke banden race geprogrammeerd. Het avond programma staat in het teken van de travestiegroep La vie en rose. Het gezelschap van Liz Richards brengt een show vol glitter en gla mour. 'Dress to impress' is dan ook het verzoek aan de bezoekers van het 'eerste foute feest' van Vrouwenpolder. MIDDELBURG De marechaussee hield dinsdag ochtend in Middelburg een Nigeri- aanse (27) aan. In haar woning werd ook een illegaal aangetroffen. De aanhouding volgde op een on derzoek naar oplichting en fraude. Volgens de marechaussee werden met behulp van valse kopieën van documenten kredieten aange vraagd en telefoons gekocht. Ook in Almere, Eindhoven en Amster dam zijn aanhoudingen verricht. KATS De Zeeuwse Rozentuin in Kats houdt weer een fair. Ditmaal in de lente: donderdag 17 tot en met zon dag 20 mei staan langs de paden en in de weiden onder meer Veerse schapen, beelden uit Afrika, Oude- landse houten meubelen, Krabben- dijks siersmeedwerk en aanbieders van snuisterijen. De Zeeuwse Rozentuin is% van 10.00 tot 17.00 uur geopend. ANTWERPEN Voor de vijf zeehonden die de Zoo in Antwerpen telt, is gisteren een volledig gerestaureerd verblijf geo pend. De bergrivier stroomt weer en de zes meter brede waterval is hersteld. De waterval was lange tijd afgesloten om veiligheidsrede nen. Nieuw is verder dat het zee hondenbassin is gevuld met zout in plaats van zoet water. De zeehon den krijgen daardoor minder snel oogproblemen. RHITTEM Boswachter Rob Timmer geeft don derdagmiddag een rondleiding in fort Rammekens bij Ritthem, dat een opknapbeurt krijgt. Timmer vertelt ook over de geschiedenis van dit oudste zeefort van West-Eu ropa. De gratis excursie begint om 14.00 uur aan de poorten van het fort en duurt ongeveer twee uur. Opgeven bij boswachter Karei Leef- tink: 06-10943647. Brugman actieprijs 6.825,- Prijs zoals afgebeeld exclusief tegels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69