Muzikanten zeeland 127 Ouddorpse driedaagse beleeft veertigste editie Schoolmarkt levert de Klimop 1750 euro op S Man aangehouden na gevaarlijk rijden De Meie loopt geld bij elkaar voor Roparun Programma van de tournee op zaterdag 26 mei LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Markt en muziek Penseelaapjes in Tropical Zoo Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Een 2i-jarige man uit Bergen op Zoom is in de nacht van maandag op dinsdag op de A58 bij Nieuw en St. Joosland aangehouden. Rond 23.30 uur werd melding gedaan van een auto die op de A58 de hele weg nodig had en af en toe naast de weg belandde. De melding werd ge daan door een andere weggebrui ker. Agenten gingen er op af en za gen de auto, met een snelheid van circa 80 km/u, van links naar rechts rijden over beide rijbanen. Ook reed de auto diverse malen in de berm. De man was zichtbaar on der invloed, mogelijk van verdo vende middelen. Hij is ingesloten in Torentijd voor onderzoek. DREISCHOR LIAT kan nog uitbreiding met een trompet, trombone en euphonium gebruiken. „Maar dat moeten dan wel hele goede muzikanten zijn." Het tempo van de muziek ligt hoog en ook het musicerend rondlopen vergt kwaliteit www.iieverierastuus.nl. NIEUW- EN ST.JOOSLAND woensdag 16 mei 2012 ZIERIKZEE Een van de hoogtepunten van de dweilband was het Kirchweiwochenende in Duitsland. Leerlingen van basisschool voor speciaal onderwijs De Meie in Zie- rikzee hebben met een sponsor loop 1500 euro bij elkaar gelopen voor de Schouwen-Duivelandrun- ners. De Schouwen-Duivelandrun- ners verschijnen zaterdag 26 mei aan start bij de Roparun in Parijs, van waaruit zij terug naar Rotter dam lopen. Via de Roparun wordt geld ingezameld voor mensen met kanker. Rond 11.00 uur verzamelen de aan hangers (en aanhangsels) van dweil band Liever Ier As Tuus (LIAT) bij 't Opstapje in Den Osse. Van daaruit vertrekt de toerbus' naar beachclub Perry's aan de Brouwersdam (vanaf circa 12.00 uur) waar de muzikanten aag de koffie met gebak gaan („En mis schien een sapje"). Aansluitend speelt de dweilband een circa 40 minuten durend programma. Het is de muziek die later die dag ook op cd wordt gezet. Dan wordt verder gereden naar de Watermeter in Renesse, waar op nieuw wordt opgetreden. Maar nu midden op straat. De verwachting is dat het optreden in Renesse er gens tussen 14.00 en 14.30 uur begint. Vanaf 16.00 uur is de dweilband present in café De Biet in Zierik- zee aan de Nieuwe Haven. Daar wordt tussen 17.00 en 18.00 uur li ve een cd opgenomen. „We zoe ken mensen die daar willen zijn om te klappen en te joelen. Het moet een supervolle tent zijn." Daarna wordt koers gezet naar 't Opstapje in Den Osse, waar de band aan tafel schuift voor een maaltijd. Vanaf 21.30 uur begint het jubi leumfeest (iedereen is welkom) in 't Opstapje met een optreden van foto LIAT Ad Hagesteijn. Tot slot zal ook de dweilband nog een optreden ver zorgen. De optredens tijdens het tournee zijn bedoeld als bedankje richting publiek. Maar de cd is vooral be doeld als aandenken voor de dweil band zelf. „Een cadeautje voor ons zelf." in het kader van het 10-jarig be staan, wordt volgend jaar nog een lang weekend Ameland gedaan. RENESSE - Renesse Bruist tekent voor een meimarkt met circa 55 - kramen zondag rond de Waterme ter in het centrum van Renesse. De markt wordt opgeluisterd met muziek van straatorkest Old Dixie Streetparade uit Roosendaal. Verder zijn er diverse Zeeuwse streekproducten verkrijgbaar en staan er standwerkers die hun wa ren luidkeels proberen te verko pen. De markt wordt gehouden van 12.00 tot 18.00 uur. De Meimarkt die vorige week is ge houden op basisschool De Klimop in Dreischor heeft rond de 1750 eu ro opgebracht. Dat geld wordt gebruikt voor de aanschaf van van nieuwe speel-leer- middelen voor alle leergroepen op verschillende niveaus. Jaarlijks verzorgt de ouderraad een activiteit om geld voor de school in te zamelen. Dat zijn afwisselend sponsorlopen, Meimarkten en een loterij bij de musical. De Meimarkt trok veel publiek. KWADENDAMME Bij Berkenhofs Tropical Zoo in Kwadendamme heeft een groepje witoor penseelaapjes zijn intrek ge nomen. De aapjes zijn onlangs ver huisd van het natuurpark Ecodro- me in Zwolle naar de tropische tuin van de Zeeuwse zoo. Het Eco- drome moest vorige maand de deu ren sluiten omdat de gemeente de subsidie van een miljoen euro heeft geschrapt. Wat er met het na tuurpark gaat gebeuren, is nog niet bekend. Bij NADER IfCTïï. In het verhaal over de Giro di Schou- wen-Duiveland is een fout geslopen. Vo rig jaar startte dit succesvolle evene ment vanaf camping Groenewoud. Deze camping is niet gevestigd in Renesse, zo als gemeld, maar in Burgh-Haamstede. MEEST GELEZEN 1 .Scholekster bezet middenstip 2.Website Omoda bevalt Belgen 3.Zet eerste stap-avond Zeeuwland WEBLOGS Lees de weblogs Kiek Noe! over het schoolleven van vroeger en Cultuur Dichtbij over kunst cultuur. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans OUDDORPSE - Mooie routes, leuke verrassingen, lekkere traktaties en allerlei extra activiteiten moeten van de veertigste editie van de Ouddorpse Avonddriedaagse een feest maken. Het wandelevene ment staat gepland voor 22, 23 en 24 mei. De deelnemers aan de avonddrie daagse maken kans op allerlei prij zen. Tijdens de eerste avond wordt een ballonnenwedstrijd voor de jeugd gehouden. De tweede avond wordt een puzzeltocht geïnte greerd in de avondwandeling en onder mensen die alle drie de avonden meelopen worden prij zen verloot. Om de laatste wandel avond extra feestelijk te maken wordt deelnemers gevraagd ver kleed mee te lopen. Dresscode: feest. Voor de leukst verklede groep is een prijs beschikbaar. De wandeldriedaagse biedt ruimte voor zowel 5 als 10 kilometer. Voor rolstoelers en mensen met kinder wagens zijn alternatieve routes voorhanden. De wandeltochten starten elke avond om 19.00 uur vanaf het par keerterrein Dorpstienden. Inschrij ven kan bij VW-kantoor 't Blaeu- we Huus aan de Bosweg in Oud dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67