Oude brommers op toertocht Ups en downs Jarig L1AT toert over Schouwen-Duiveland 261 zeeland Bouw hotel Dishoek loopt vertraging op 50 KORTING Kookworkshop Wereldvrouwen in 't Nieuwe Vrije Voorjaarsconcert koor Laudando woensdag 16 mei 2012 De Nieuwjaarsduik Westenschouwen, carnaval in Cornelia en Kirchweiwochenende in Duitsland zijn gedeelde hoogtepunten voor LIAT. Maar ook het overlijden van een geliefd bandlid en ander verdriet worden samen gedeeld„Dot dóét wat met de groep." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het typische geluid van pruttelende tweetaktjes klinkt zaterdag in het kwadraat op Schou wen-Duiveland. Het aantal in schrijvingen voor de toertocht op die dag van de Bromfiets Oldtimer Liefhebbers Uit Zeeland (Boluz) - voor de eerste keer te gast op Schouwen-Duiveland - nadert de veertig. Saamhorigheid. Dat is voor Bo- luz-voorzitter Cees Broers uit Zie- rikzee het sleutelwoord voor de acht jaar gelden opgerichte club van liefhebbers van old-ti- mer-brommers. „Iedereen zoekt el kaar op tijdens zo'n toertocht en dan maakt leeftijd of waar je op rijdt geen enkele verschil", aldus Broers. De leeftijd van de leden loopt uit een. Het zijn volgens Broers zeker niet allemaal oudere jongeren met last van jeugdsentiment. „Er zitten ook aardig wat jonge gasten tussen en die willen geen plastic maar een echte brommer." Ook qua merken is de verscheidenheid groot. Kreidler en Zündapp zijn goed vertegenwoordigd, maar ook merken als Puch en concurrent ho- ge-stuur-brömmer Tomos doen het goed. „Er rijden ook Sparta's en Berini's mee. En ik weet dat er ook een lid is met een Malaguti. mmmmmmmmmmmmmwmmmmmmm door Annemarie Zevenbergen DISHOEK - Projectontwikkelaar Bouwfonds is op zoek naar een ex ploitant voor het Dorphotel Dis hoek. Hotel Zeeuwse Stromen in Renesse zou niet langer in beeld zijn. Bouwfonds wil verder geen commentaar geven over de stand van zaken maar geeft wel aan 'dat het geen vertraging oploopt door de zoektocht naar een nieuwe ex ploitant'. De versies over de partij die tot nu toe interesse toonde, lo pen niet synchroon. Hotelier Leo van Vliet van Zeeuwse Stromen Dat zijn Italiaanse brommertjes. Best zeldzaam", weet Broers. Som mige liefhebbers kopen hun klas sieker kant-en-klaar, anderen kie zen er voor zelf de handen uit de mouwen te steken en hun geliefde brommermodel te restaureren. Broers rijdt zelf rond op een 44 jaar oude Zündapp. Een bijzonde re jubileumuitvoering. Zijn echtgenote is inmiddels ook besmet met het brommervirus. „Ik heb een Zündapp met kickstar- ter voor haar gekocht en vorige zo mer zijn we samen gaan rijden. En ze vindt het ontzettend leuk om te doen." De brommerliefhebbers die zaterdag meedoen aan de toer tocht komen uit alle delen van Zee land. Broers: „Er komen er zelfs een paar uit Zeeuws-Vlaanderen. Die nemen de brommer mee op een aanhanger. De toertocht zaterdag is ruim 70 ki lometer lang en gaat om 11.30 uur van start bij Grand-café De Werf in Zierikzee. De eerste stop is ronds 13.00 uur in Renesse waar de brommers op het pleintje bij de Watermeter te pronk worden gezet. Daarna wordt koers gezet naar bakkerij Sonnemans in Burgh. Rond 16.30 uur wordt de brommerstoet terug in Zierikzee verwacht. Opgeven kan via www.boluz.nl of bolusnieuws@hotmail.com. zegt dat hij 'overweegt zich terug te trekken als exploitant'. De ge meente Veere verklaart dat Bouw fonds aan de slag is om een nieu we gegadigde te vinden. Bouw fonds geeft aan 'op zoek te zijn'. Het Dorphotel - hotel, congrescen trum met theater, appartementen en zomerwoningen - komt op het terrein van het gesloopte hotel Zee duin. Van Vliet: „De eerste plan nen voor het Dorphotel dateren al van 2004. Het is nu 2012. In de we reld om ons heen is al heel wat ge beurd in die tijd. Maar in Dishoek zijn we nog geen stap verder." Dweilband Liever Ier As Tuus (LIAT in de volksmond) is jarig. De 26 muzikanten geven zich zelf een feestje cadeau. En daar mag op zaterdag 26 mei, de dag voor Pinksteren, heel Schouwen-Duiveland van mee genieten. door Esme Soesman V oor het tienjarig be staan maakt dweil band Liever Ier As Tuus een tournee over Schouwen-Duive land. Met z'n allen in de bus om her en der op te treden, met als tussentijds hoogtepunt de opna me van een live-cd in café De Biet in Zierikzee. „Omdat we dat zelf heel leuk vinden, maar het is ook een manier om dank je wel te zeg gen, tegen het eiland", verwoordt Rini de Looze (trompet) het uit gangspunt van het feest. En daarmee tegelijkertijd de filoso fie van de Schouwen-Duivelandse dweilband, waarvan de 'aanhan- ZIERIKZEE - De Zeeuwse Wereld vrouwen zijn woensdagmiddag 23 mei te gast in 't Nieuwe Vrije in Zierikzee. De wereldvrouwen ver-, zorgen een kookworkshop in het appartementengebouw. Motto van de workshop is 'Meet, greet en cook met de wereldvrou wen. De bijeenkomst wordt gehou den in de lounge van 't* nieuwe Vrije en op Jiet menu staan zowel gerechten uit Irak en Indonesië als oud-Hollandse lekkernijen. Verder is in dezelfde ruimte een tentoon stelling van de Wereldvrouwen met onder meer wandkleden, kleurrijke doeken, tekeningen en foto's. Aanvang 14.00 uur. gers' maar één wet collectief omar men. Komt er een verzoek voor een optreden binnen, dan geeft el ke muzikant een simpele 'ja' of 'nee' door. Niemand is daarover een verklaring schuldig, lichten ook Robert Jan Kostense (drum mer), Maurice Hart (percussie) en Leo luffermans (basdrum) toe. „We zijn een vriendenclubje; het moet geen verplichting zijn." Mel den voldoende mensen zich aan (11 muzikanten is het minimum) dan wordt de uitnodiging aangeno men. „Gemiddeld spelen we met z'n zestienen", lichten ze toe. En hoe! Liever Ier As Tuus, dat jaarlijks een repertoire van 50 nummers 'op scherp' heeft staan, is praktisch op alle 'dorpsevene menten' in de regio te vinden: Ha vendag Zierikzee, Brouwse Dag, Visserij dagen Bruinisse en Vlasdag in Dreischor. Maar ook bij Nieuw jaarsduik en andere feesten doe- „We zijn geen groep om op een bordes te staan. We staan het liefst mid den tussen de mensen." DIRKSLAND - Het koor Laudando geeft zaterdagavond 19 mei een voorjaarsconcert in de Hervormde- kerk in Dirksland. Op het programma staan werken men de steevast in kleurrijk kos tuum gehulde muzikanten met enige regelmaat op. Als het even kan het publiek aanzettend tot een polonaise. „We zijn geen groep om op een ponton of bor des te staan. We staan het liefst midden tussen de mensen." Zo is de band ook ontstaan. In 2002 speelden wat mannen samen voor de jarige Janus Smits (saxo foon), die daarna het initiatief nam voor oprichting van de band. Hoewel dweilen op Schou wen-Duiveland relatief onbekend is, heeft LIAT nooit moeten ploete ren voor het bestaan. Eén oproep en er stonden meteen 6 muzikan ten klaar, waarna is doorgegroeid tot de huidige 26. Afkomstig van heel Schouwen-Duiveland en in leeftijd variërend van 15 tot 65 jaar. Die jaarlijks zo'n 38 optredens ver zorgen. In "tien jaar tijd maakte LIAT twee keer mee dat ze de verkeerde band op het verkeerde feestje waren. Al le andere keren sloeg hun muzika le entertainment aan. „Er komt al tijd ontzettend veel vrolijke emo tie boven." van onder meer Purcell, Montever di, Bach en Mendelssohn. Het koor staat onder leiding van Rinus Verhage. Het optreden begint om 20.00 uur. Gem. brandstofverbruik: 3,9.- 4,7 1/100 km (1 op 21,4 - 25,6). C02: 90 -110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde CO?-uitstoot van Europa.11" Contant waarde Aanbetaling en/of inruil Totaal kredletbedraq Looptljd in maanden Vaste debetrente voet op jaarbasis Jaarlijkse Kosten Percentaqe- (JKP) Termijnbedrag per maand Totaal te betalen bedraq €12 495,- €5.995,- €6.500,- 36 0,0% 0,0% €180,56 6.500,- 'tjitgezorrrierd de 500 by Gucci. Oe prijsvande 50QCis na aftrek van 1 8ÖÖ.:-e^noBonu5.Pr5sinil.8TW,èrél,l((BtenriSklaarm0tenCT'verêfl7dmngsbiiiJrage,: Actie js geldig t/m 31 mei 2012. Getornde albéelding Ran afwijken van de werkelijkheid-De financiering müevotm van niet-dooriopend krediet wordf u .aangeboden door Fat financial Solutions handelsnaam van FGA Capital :8.V,(AFM vergunningsnumriier 12013694) onder voorbehoud van RrdSiniacceplalie en toetsing BKR te "Rel. Max. kredietbedrag 6.500,financieringsactie is geldig toten mat Ktjiini 2012. Prijs en uitvoering kunnen aan verandering' onderhevig zijn zonder voorafgaande opgave. 3 jaar garantie is opgebouwd.ult 2 jaar-fabrieksgarantie en 1 jaar Extra Garantie. Vraag naar de voorwaarden. "Bron; Jato Dynamics^Gebaseerd op de volumegerelaleerde gemrddolde COj-uitslDol (g'km) v3n :(fe beat veikochte Europese alitomerken in 2011. Let op! Geld lenen kost geld fiautomondo www.automondo.nl ftr<u niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging '<S*Aï" STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66