Brogum ziet toekomstmogelijkheden SCHOUWEN-DUIVELAND Volle zaal bij high tea Poppodium heeft alternatieve locatie op het oog en hoopt op medewerking gemeente LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Herdenken om te blijven onthouden almanak Broodje halfom Intratuin Koudekerke Hemelvaartsdag open van 10.00 tot 17.00 uur yj intratuin WOENSDAG 16 mei 2012 25 Dweilband toert over eiland 26 en 27 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Poppodium Brogum in Zierikzee heeft er wel eens slech ter voorgestaan dan nu, maar voor de langere termijn zou voorzitter Frans Kruijff toch graag wat meer toenadering van het gemeentebe stuur van Schouwen-Duiveland „Voorlopig zitten we nog goed aan de Julianastraat, maar de situatie van pappen en nathouden is niet oneindig", volgens Kruijff Hij doelt op het feit dat het poppo dium in de toekomst moet verhui zen wegens woningbouwplannen aan het Sas. „Wij hebben een prachtige locatie op het oog, zeg maar de mooiste plek van Schou wen-Duiveland. Die noem ik nog niet, want daar moeten we het eerst met de gemeente over heb ben", aldus de voorzitter. Hij zegt wel vertrouwen te hebben in enke le geldschieters voor een nieuw poppodium, maar acht de mede werking van de gemeente en wo ningbouwvereniging Zeeuwland daarbij toch ook van belang. Kruijf hoopt eind van deze maand de plannen aan de gemeente te kun nen voorleggen. Financieel is Brogum aardig uit het dal omhoog geklommen. „Moesten we anderhalf jaar gele den als bestuursleden particulier nog 5000 euro lenen, nu hebben we een positief sado van 11.000 eu ro", vertelt Kruijff. Hij schrijft dit toe aan een heel voorzichtige pro grammering en aan de goed be zochte dance-avonden. Samen met de nieuwe Brogum-program- meur Sjors de Jongste blikt hij ook tevreden vooruit op Anywave op 6, 8 en 9 juni. De line up bestaat uit onder meer Gare du Nord, Splendid, Zinkzand, Yellow, The Chimney en dj's Philip 8c Philou. BRUINISSE - De recreatiezaal van zorgcentrum in 't Opper in Bruinisse was te klein om alle belangstellenden voor de gratis high-tea een stoel te geven. Daarom moest voor de gele genheid ook de zij-zaal gebruikt worden. Maar liefst 125 70-plussers hadden zich aange meld voor een gezellige middag. Het merendeel van de mensen kwam van bui ten 't Opper en dat is een belangrijke doel groep voor de organisatoren Welzijnshuis, Dorpsraad en Allévo 't Opper. Deze bijeen komsten zijn georganiseerd in het kader van projecten om eenzaamheid te bestrijden. Er was gezorgd voor lekkere hapjes, drankjes en klederdrachtgroep De Arke uit Zierikzee gaf een presentatie (foto), foto Dirk-jan Gjeltema ma ws&s&i KAPELLE - „Het draagvlak voor her denken is groot in Nederland, maar de kennis over wat we pre cies herdenken, zakt snel weg." Burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle pleitte er gisteren tij dens de Franse dodenherdenking voor ook de geschiedenis levend te houden. Niet alleen om te kunnen meeleven met de slachtoffers en nabestaanden die nog elke dag pijn ervaren, maar ook om ervan te blijven leren. De herdenking van de gesneuvelden in het Franse leger, dat in de meidagen van 1940 bleef vechten voor het behoud van Zeeland, eert bijvoorbeeld nog maar sinds kort de Marokkanen, die net zo hard vochten en sneu velden. Bij de kranslegging op de Franse militaire begraafplaats wa ren vertegenwoordigers van Fran se, Nederlandse en Marokkaanse organisaties aanwezig. Stapelkamp verwelkomde ook een vertegen woordiger van de Bondsrepubliek. Tip? redactie@pzc.nl Toen een klant bij een slagerij in Goes om een bruin pistoletje halfom vroeg, kreeg hij iets heel anders dan hij verwachtte. De verkoopster keek verontwaar digd, dacht even na en besloot toen een broodje klaar te maken. Zij liep naar de kant van de slagerij waar het vlees verkocht wordt, ogen schijnlijk om een paar plakjes pekel vlees en plakjes gekookte varkens- of runderlever te snijden, ryaar dit was niet het geval. Ze pakte een plastic zakje en vervolgens greep zij een handje vol half-om-half gehakt. Dit drukte zij op het broodje. Twijfelend liet zij het broodje aan de klant zien, die net als het overig personeel hard moest lachen. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl 4b Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl I 1 geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65