Ouders van Milly Boele: Waarom? effeweg.nl 5 Klusongeval ontstaat vaak door stress effewegnl 0529 - 46 96 67 Geestesgesteldheid agent niet helder Brandweerman opgpakt na branden Forensisch Instituut bekijkt hennepbrood Treinverkeer hervat na reparatie lek supervoordelige busreizen Zwaardere straffen voor fraudeurs Single reis Zwarte Woud en Vogezen Fietsreis Cöte d'Azur Rondreis Portugal en Spanje ■ia woensdag 16 mei 2012 De moord op Milly Boele heeft diepe wonden gesla gen bij de ouders en familie. Twee jaar na dato richt va der Fred Boele het woord tot de dader, Sander V. door Gerard den Elt Tijdens het proces tegen de moordenaar van zijn dochter Milly heeft Fred Boele zich twee dagen zit ten verbijten. Maar als hij bij het gerechtshof in Den Haag eenmaal het woord krijgt, kijkt hij oud-poli tieman Sander V. (28) indringend aan. „Nooit hadden we kunnen den ken dat deze buurman de dader was", zegt hij over zijn halve lees bril heen. „Hij heeft de politie en zijn familie te schande gemaakt. En we vragen ons nog steeds af: waarom?" Fred Boele heeft het woord gevraagd om duidelijk te maken dat het gerechtshof de da der een zwaardere straf moet op leggen dan de achttien jaar met tbs, waartoe Sander V. in eerste aanleg door de rechtbank in Dor drecht is veroordeeld. „Hij loopt straks wel weer een keer op straat", zegt de vader. „Wij LAREN De politie in Laren heeft een 31-jari- ge brandweerman opgepakt op ver denking van een reeks brandstich tingen in zijn woonplaats. Dat heb ben betrouwbare bronnen beves tigd. De man werd zondagavond opge pakt na een maanden durend re chercheonderzoek. Hij wordt van daag voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Justitie doet geen verdere mededelingen. OEGSTGEEST - Het is druk bij bak ker Hugo de Groot in Oegstgeest. Reden: gedoe om een hennep brood dat de bakker, Leonard Marks, in zijn winkel verkoopt. Een agent heeft het brood, waarin inder daad hennep verwerkt is, meegeno men voor onderzoek in het Neder lands Forensisch Instituut (NFI). Bakker Marks verkoopt de hennep broodjes sinds kort. Volgens hem is de hoeveelheid hennep in het brood klein. „Het is een desem brood, waar geen gist in zit. En in deze hennep zit niet de stof THC, die voor de roes zorgt." De hennep komt uit Zwitserland. Marks zegt al le benodigde certificaten te hebben. hebben levenslang, onze toekomst zal altijd een rouwrandje hebben." Fred Boele laat de raadsheren me de namens zijn echtgenote Tineke weten dat zij nog elke dag worste len met de beklemmende vraag waarom juist hun dochter op 10 maart 2010 het slachtoffer werd van de politieman die twee deu ren verderop woonde. Zes dagen na de moord werd de ouders gevraagd hun dochter te identificeren, die al die tijd ver stopt had gelegen in de tuin van Sander V. „Daar lag onze mooie dochter dan, koud en roerloos. Dan zakt de vloer onder je weg", 'Daar lag onze mooie dochter dan, koud en roerloos' aldus vader Boele, die op een enke le onderbreking na zijn woorden als een salvo vol verwijten op de verdachte afvuurt. De woorden treffen doel, zo blijkt uit de reactie die de verdachte geeft. „U hebt prachtig gesproken. Ik denk dat ik geen woorden heb die ook maar in de buurt komen om mijn spijt onder woorden te brengen", zegt de breedgeschou derde politieman, half snikkend. ROOSENDAAL Station Roosendaal is dinsdag ruim drie uur ontruimd geweest om een tankwagon die het giftige en brandbare methanol lekte. Het treinverkeer van en naar Roosen daal lag al die tijd stil. Rond 13.00 uur kon het lek worden gedicht en gaf een inspecteur toestemming om de wagon naar Kijfhoek te ver voeren. Een uur later werd het station vrij gegeven. AMSTERDAM - Het aantal ongeval len door klussen wil maar niet om laag. Uit dinsdag gepubliceerd on derzoek van onder meer Veilig- heidNL (voorheen Consument en Veiligheid) blijkt dat een van de grote boosdoeners de stress is die bij een klus om de hoek komt kij ken. Door het ontbreken van de juiste materialen en gereedschappen, de rommel op de werkplek of het ge brek aan ervaring gaat het nogal eens fout. Jaarlijks leidt het gezaag en getimmer tot zo'n 120.000 ver wondingen die medisch moeten worden behandeld, waarvan een kwart op de spoedeisende hulp. „Ik kan het helaas niet meer terug draaien." Op de tweede procesdag probeer den psychiaters en psychologen voor het hof te schetsen wat de drijfveer is geweest achter de moord op Milly Boele. Het is nog steeds'zoeken naar een motief, aan gezien de verdachte stelselmatig seksueel misbruik ontkent. Maar zelfs negen weken observatie in het Pieter Baancentrum hebben de onderzoekers geen duidelijk beeld opgeleverd van de geestesge steldheid van de agent ten tijde van de moord. Hij lijdt aan een persoonlijkheidsstoornis en is ge deeltelijk ontoerekeningsvatbaar. Zodra de seksuele voorkeur van de verdachte echter ter sprake komt, klapt hij dicht en wordt hij kwaad, betoogden de onderzoekers van het Pieter Baancentrum. Dat geldt vooral voor het vermoeden dat V. pedoseksueel is, waarvoor op zijn computer ook aanwijzingen zijn gevonden. Hij was in het bezit van kinderporno. De psycholoog Jacob Oudejans concludeert dat de poli tieman 'onmacht, spanningen en agressie heeft omgezet in een sek sueel agressieve spanningsontla ding'. Sander V. heeft de gebeurte nissen rond de moord op Milly ver volgens verdrongen, stelt de psy choloog. De advocaat-generaal houdt van daag zijn requisitoir. DEN HAAG Geld witwassen, omkoping en frau de zullen zwaarder worden be straft. De gevangenisstraffen voor dit soort delicten gaan omhoog, net als de boetes voor bedrijven die zich eraan schuldig maken. Dat staat in een wetsvoorstel van minis ter Ivo Opstelten (Veiligheid en Jus titie). Hij hoopt dat fïnancieel-economi- sche criminaliteit daardoor niet langer lucratief is. Bijna 2000 klussers moeten in het ziekenhuis blijven. Daarnaast over lijden ruim veertig doe-het-zelvers doordat ze bijvoorbeeld van een ladder of dak vallen. De medische kosten bedragen per jaar circa 42 miljoen euro en de kosten door ar beidsverzuim zijn bijna even hoog. De helft van de klusongeval- len betreft letsel aan de hand. Dat klinkt tamelijk onschuldig, maar de gevolgen zijn vaak groot omdat de beperkingen lang aan kunnen houden. VeiligheidNL startte dins dag een nieuwe campagne tegen klusgevaar. Daarbij wordt een gra tis app (Klus aangeboden met al lerlei tips. ,rtc\ass' 8 daagse busreis - Vertrek op 1 juni en 20 juli HOOGTEPUNTEN 3 Kuuroord Todtmoos 3 Bezoek Schaffhause'n 3 Kasteel Haut Koenigsbourg 0 Bezoek Freiburg e NatuurtochtVogezen Boottocht Titisee en Feldberg Bezoek Colmar 3 Wijn route INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 3 7x ontbijtbuffet en diner 3 Braridstóftoeslag 0 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider 3 Vervoer per gratis Comfort Class touringcar Gratis 8 daagse busreis - Vertrek op 8, 22 juni, 5,19 okt HOOGTEPUNTEN s Verblijf bij Cannes 9 Fiets door SaintTropez Fietstocht kustweg Monaco - Nice 9 Excursie Gorges du Verdon 5 Baai van Cannes 3 Golf van Juan Baai van Nice INCLUSIEF 9 7 hotelovernachtingen 9 7x ontbijt en diner 9 4x lunchpakket 3 Nederlandse fietsbegeleiding 0 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider 3 Vervoer per gratis Comfort Class touringcar r Gratis 1 15 daagse busreis - Vertrek o.a. op 11 juni. 27 juli, lOsept HOOGTEPUNTEN 9 Verblijf in Andorra Bezoek Burgos en Salamanca 3 Natuurpark Bucaco 3 Bezoek Coimbra en Porto 3 NatuurtochtSerra da Estrela 3 Bedevaartsoord Fatima 3 Bezoek Aveiro en Madrid 3 Dagtocht Barcelona INCLUSIEF 3 14 hotelovernachtingen 0 14x ontbijt en diner 3 Stadswandeling -rondrit Burgos, Porto, Madrid o.l.v. een gids 3 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider 3 Vervoer per gratis Comfort Class touringcar Vermeld bij de boeking deboekcode 8520 en uw korting wordt automatisch verrekend Alle fouten voorbehouden, Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief 18,- reservedngskosten per boeking. Deze korting is alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt met boekcode 8520. De korting is geldig tot en met 25 mei. /S,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5