uit n Hoeveel klokken hangen aan de wand in de winkel Geuzen/eesten zijn toe aan 40ste editie woensdag 16 mei 2012 etalage www.pzc.nl/uit Hoewel Linda Bosman graag de tijd neemt voor een praatje en een kop koffie met haar klanten, speelt tijd wel degelijk een rol in het Bruse bedrijf. En daar gaat meteen de prijsvraag van deze week over. Hoeveel klok ken hangen er in de winkel van Magnolia aan de wand? Wie het antwoord op die vraag weet, kan een berichtje sturen naar Magno lia, Molenstraat 48, 4311 ED Brui- nisse of naar magnoliabloem@kliksafe.nl. De winnaar krijgt een cadeaubon van de winkel ter waarde van 30 euro cadeau. De prijsvraag van vorige week, bij het verhaal over de Landwinkel Vanuit de winkel is er zicht op de buitenpresentatie. Oude Stoof bij Hengstdijk, luidde: Waar komt de naam Oude Stoof vandaan? Het juiste antwoord is: de teelt en verwerking van mee krap. Oude Stoof is een buurt schap bij Hengstdijk dat is ge noemd naar de meestoof die daar heeft gestaan. In een meestoof wer den de wortels van meekrapplan- ten gedroogd en tot rode kleurstof verwerkt. Deze werd vroeger ge bruikt voor het verven van textiel. Na de uitvinding van synthetische verf, rond 1870, kwam er een abrupt einde aan de teelt van mee krap. Onder de bijna zeventig in zenders waren 52 goede antwoor den en is de prijswinnaar van het fruitige streekproductenpakket ge loot: Elly Nijs uit Axel. Geuzenfeesten in Biervliet. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen Drie dagen lang viert Bier vliet feest. Aanleiding is de bevrijding van de Span jaarden in 1573 door de Geuzen. Dit jaar vieren de Biervlietse Geu zen bovendien een jubileum. De feesten vinden voor de veertigste keer plaats. Daar hoort een thema bij en dat draait rond de beleving van deugden en ondeugden bij de Geuzen. Na de reveille om 8.00 uur volgt op Hemelvaartsdag de Haringrit (voor motors) en om 11.00 uur is de officiële opening. Dit jaar met een extra schranspartij. De histori sche optocht door de straten van Biervliet vindt voor de eerste maal plaats donderdag om 14.00 uur. Deze deugdelijke optocht wordt nogmaals gehouden op zaterdag om 17.00 uur. De route is dan wel ingekort. Daarna volgt om 17.30 uur nog een speluitvoering van de optocht. En een vurige heksenver branding bij de Brandput rond 20.00 uur. Volksspelen en krachtpatserstre ken zijn er in namiddagen, van touwtrekken tot en met schieten. De vaste trekpleister, de Boeren- en rommelmarkt, is voor de vroe ge vogels op vrijdagochtend direct na de reveille van 8.00 uur. De bos- geuzen vallen de Westpoort don derdag om 9.00 uur aan en de jeug dige geuzen doen dat zaterdag om half tien dunnetjes over en hou den daarna een eigen geuzenop- tocht. Zoals elk jaar staan er kermisattracties op de Markt en is er doorlopend animatie in de feest tent. Nieuw dit jaar zijn de Cava Lounge, een aparte hoek in de feesttent waar rustig gebubbeld en gebabbeld kan worden, en het spektakel Ter Land, In de Lucht of in de Brandput en het fietsspekta- kel Biervliet fietst'm Derin. De Sjo- res Ambrasband uit Hulst zorgt voor de muzikale ambiance. Elke avond staat de feesttent bol. Op donderdag en vrijdag is de toe gangsprijs tien euro, maar de slot- avond is gratis. Donderdag spettert de feestband HotTown, vrijdag zor gen Deejays van Q_-Music voor de sfeer en zaterdag zijn The Good, The Bad en Bart XL en Sjako de Braai present. Veertigste editie Geuzenfeesten: 17,18 en 19 mei in Biervliet. Voor meer informatie en aanvangstijden zie www.geuzenbiervliet.nl hartige lekkernijen." Ook work shops bloemschikken, afgestemd op het seizoen, horen er bij Magnolia bij. De winkel verzorgt ook rouw-, trouw- en ander themawerk. En alsof het nog niet genoeg is: onder de naam Magnolia heeft Jan Bos man ook zijn vroegere vak van tuinaanleg en - onderhoud opge pakt. foto's Dirk-Jan Gjeltema Enkele van de klokken die te koop zijn bij Magnolia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59