io I uit Lekker op z'n Engels agenda woensdag 16 mei 2012 Vanaf de straat is de omvang van de zaak niet te zien. Magnolia heeft zelfs serviesgoed in huis. Ook high teas behoren tot de mogelijkheden. Producten te over bij Magnolia. jan en Linda Bosman midden in hun zaak. met enige regelmaat worden ge complimenteerd. „Een persoonlij ke benadering. Geen potje plan ten, maar mogelijkheden laten zien. Dat is wel de kracht van ons bedrijf." In Magnolia overheerst de landelij ke sfeer. „Ik vind die stijl heel mooi. Dat warme, het gebloemde, de Engelse stijl. Maar we hebben ook potten staan voor een heel modern interieur; strak en wit. Voor ieder wat wils. En dat geldt ook voor de prijs." Stilzitten is er bij de Bosmans niet bij. Wie zin heeft in een high tea in een naar bloemen geurend lan delijk decor kan - vanaf twee per sonen - terecht in de Theeërij; die overigens nog voor de winter wordt vernieuwd. „Op z'n Engels lekker thee drinken met zoete en door Esme Soesman Het is al lekker snuffelen, onder het afdakje van Magnolia Bloemen Woonaccessoires in Bruinisse. Wie echter de moeite neemt binnen te lopen in de voor malige kweekkas aan de Molen straat 48 in het vissersdorp wordt helemaal verrast. Sfeervolle hoek jes met meubels en allerhande woonaccessoires en - verrassend - een theeërij maken een vluchtig bezoek haast onmogelijk. Het zit Linda Bosman - Yersekse van geboorte - in het bloed. Ze sta pelt kussen op kussen, houdt er een kaars en een pot bij en geniet zichtbaar. „Kijk nou hoe mooi die kleuren en materialen bij elkaar passen. Dat vind ik zo leuk." Zestien jaar geleden opende Magnolia in Bruinisse officieel de deuren. Sindsdien heeft de tijd in en om het 540 vierkante meter tel lende pand - die meters zijn exclu sief het buitenterrein aan de voor-, achter- en zijkant van de winkel - niet stil gestaan. Vijfjaar eerder opende Jan Bos man een bloemisterij op Ooster- land. „Snijbloemen en planten, maar verder niets. Het was een echte mannenzaak." Toen hij an derhalfjaar later met Linda trouw de kwam daar snel verandering in. „Ik begon met een zeepje erbij. Kocht een grenen kast. Van liever lee groeide dat steeds groter." Het was de tijd dat tekenaar Marjolein Bastin met onder meer haar Vera de Muiscreatie hoge ogen gooide. Linda kocht wat geschenkdozen en andere woonartikelen in. Tegen de tijd dat hét echtpaar naar Brui nisse verhuisde kon de voormalige kweekkas met heel wat meer dan uitsluitend bloemen en planten - worden gevuld. Dat aandeel is door de jaren heen steeds groter geworden, blikt Lin da terug. De overdadig met plan ten gevulde vensterbank is niet meer. Mensen zochten naar een al ternatief Trends kwamen en gin gen door de jaren heen. „Nu bij voorbeeld zijn zijden bloemen hot. Maar het-is-persoonlijk hoor. Er zijn ook mensen die daar niets van moeten hebben." In Magnolia kun je wat dat betreft vele kanten op. En dat is precies waarmee Linda en Jan Bosman WOENSDAG 16 MEI Domburg Nico Out, kunstcriticus van de PZC, verzorgt een lezing in het kader van de Schildersweek. Theaterzaal, De Parel, 20.00 uur Middelburg Avond van de Franse Film: 17 Filles. Cinema Middelburg, 20.00 uur DONDERDAG 17 MEI Axel Provenement op Hemelvaartdag. Voor een klein bedrag kunnen mensen proe ven van hapjes en drankjes. PKN-kerk, 11.00-16.00 uur Domburg Schildersweek: 'Montmartre' in Dom burg. Muziek en liveschilderacts. Dorpskern, 13.00-17.00 uur 's-Graweppollder Autoclub Mac de Zeeuwen houdt een puzzelrit. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur in het Dorpshuis, Poelvoordestraat. ZATERDAG 19 MEI Burgh-Haamstede Lezing Keés van de Wetering over 'De Gulden Snede en de Da Vinei Code', Galerie/atelier, Appelmeet 27, 13.00-16.00 uur Domburg Verkoopexpositie 'In het licht van Wal cheren 2012' in het kader van de Schil dersweek. Duingalerie, 18.00-19.00 uur Groede 'Groede ih Kunst en kunsf: kunstbeurs .in de Grote Kerk, kunstkramén rondom de markt en atelierroute door Groede. 11.00-17.00 uur BCrabbeudijke Skeelertoertocht vanuit Krabbendijke door Zuid-Beveland over 45 en 90 kilo meter. Daarnaast is er een kidstoer rond Krabbendijke waaraan ook steppers mo gen meedoen. IJs-skeelerterrein Nieulandestraat 39c. Start 45/90 kilometer: 10.30 uur, start kidstoer: 13.00 uur. Nüeowdorp Zwarte Bessen Fietsdag, tocht van 40 kilometer langs diverse bedrijven en be- zienswaardigheden. Start en finish bij Boonman's Wijnmake rij, Stoofweg 10 tussen 9.00 en 13.00 uur. Renesse Wie stekjes of planten over heeft kan deze ruilen of verkopen tijdens een stek- jesmarkt. - Bezoekerscentrum NME-Schouwen-Duive- land (voormalig Ecoscope), 10.00-17.00 uur Sant-Maartensdijk Excursie door de Pluimpot en langs de Oosterscheldekust met een gids van Staatsbosbeheer, op zoek naar wilde or chideeën. Parkeerplaats aan het einde van de Kaste- lijnweg, 10.00 uur. Wemeldómge Magische brunch met optreden van il lusionist Celsius, Arnoldjan Scheers. Brunch 11.00 uur, optreden 14.00 uur. Partycentrum Schoudee, www.schoudee.nl ZONDAG 20 MEI Ellewoutsdijk Oecumenische bijeenkomst met Bas Rentmeester. Kerkje van Eljesdiek, 14.30 uur St. Anna ter Maaiden Dick de Boer, emeritus hoogleraar mid deleeuwse geschiedenis, verzorgt Mu- de-lezing over de reis die de Fries-Gro ningse abt Emo in 1211-1212 ondernam. NH Kerk, 15.00 uur ZATERDAG 21 MEI Kamperland Informatiemiddag over immaterieel erf goed in Zeeland, Boerderij Land- en Zeezicht, St. Felixweg 3, 10.00-17.00 uur WOENSDAG 23 MEI Cadzand-Bad Poëtische lezing Jorien Brugmans. JZe neemt het publiek mee naar een we reld waarin klank en kleur de boventoon voeren. Galerie de Ouverture, 20.00 uur Terneuzen Literatuuravond Stichting Prometheus met Nelleke Noordervliet. Porgy en Bess, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58