De pen heeft lens met ItflflilllH meerdere perspectieven 5 www.pzc.nl/uit podium woensdag 16 mei 2012 m WOENSDAG 16 MEI Goes Tineke Schouten met 'LOL Inclusive' (reprise). De Mythe, 20.00 uur Middelburg Examenconcert Marya Heij, cello. Burgerzaal stadhuis, 14.00 uur Terneuzen Kenny Werner speelt piano solo. Porgy en Bess, 20.30 uur. Vlissingen Optreden Arto Mundo. Atrium Ter Reede, 14.30 uur In de serie Eye on Music treedt sin ger-songwriter Tim van Doorn op. Café De Concurrent, 22.00 uur DONDERDAG 17 MES Graauw Craauwrock. Sportvelden, 17.00 uur Middelburg Kinderfilmconcert Peter Pan. Cinema Middelburg, 14.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Cabaretier Howard Komproe met zijn programma 'N.I.E.U.WI'. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Ovezande Klomppop. Sportveld Nieuwstraat, 11.00 uur VRIJDAG 18 MEI Domburg Concert Symfonieorkest De Philharmo- nie met werken van Tsjaikovski en Clinka. Hof Domburg, 19.00 uur Concert violiste Emmy Verheij en Amédée Trio in kader van Schildersweek. Badpaviljoen, 20.00 uur Middelburg Jan Vayne geeft concert op twee vleu gels samen met de talentvolle Zeeuwse pianist Flip Markwat. Koorkerk, 20.00 uur De Nederlandse Bachvereniging viert haar 90-jarig jubileum met concert. Oostkerk, 20.15 uur Terneuzen De Zwitserse bands Todos Destinos en We Said treden op. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Eerste editie Passing Tones, met als headliner DJ+. De Piek, 21.00 uur ZATERDAG 19 MEi Goes Zeeuws Vocaal Ensemble met concert 'Silence and Music, Sacred Music from the United Kingdom'. Grote of Maria Magdalenakerk, 20.30 uur Middelburg toneelvereniging Pauze met 'Puzzels'. Minitheater, Verwerijstraat 53, 20.00 uur Optreden Jungle By Night, mix van af- robeat, ethiojazz, funk, dub en rock. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Desafinado Jazz Quartet. Desafinado, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Johan Verminnen duo met 'Song- book van mijn Hart', theaterconcert. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Popaanzee-avond met optredens Peter Pan Speedrock, Komatsu en Gork A27. De Pit, 21.00 uur Concert David Gogo bij Stg Roots. Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Natalia Pavlova en haar leerlingen. Speelhuus Ter Reede, 19.30 uur Concert Symfonieorkest De Philharmo- nie met werken van Tsjaikovski en Glinka. St. Jacobskerk, 20.15 uur Echo Bowie met David Bowie-tribute. De Piek, 21.30 uur Zierikzee Optreden van bands The Apemen, The Anomalys en Dumpsterbaby. Brogum, 20.30 uur ZONDAG 20 MEI Goes Manhuistuincöncert door Shantykoor Veerse Scheepstuig o.l.v. E. Tabachnik-Li. Manhuistuin (via Zusterstraat), 12.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Puzzels', toneelver. Pauze, Minitheater, Verwerijstraat 53,14.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Hans Aarsman met 'De Aarsman Pro jectie'. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Ovezande 25e editie Straatfestival, met braderie, kindermarkt, concerten in Witte Kerkje, straattheater en muziekoptredens in tent. Dorpskern, vanaf 11.00 uur Veere Concert Enrico Pace en Igor Roma (pia no. Grote Kerk, 15.30 uur DINSDAG 22 MEI Vlissingen Hella en Freek de Jonge in 'Spring', in tieme literaire avond waarbij het nieuwe boek van Hella de Jonge centraal staat. Arsenaaltheater, 20.15 uur. perspectieven, meerdere standpun ten tegelijk zijn mogelijk", zegt hij daar zelf over. Aarsman leert je an ders kijken in deze voorstelling, die het midden houdt tussen een lezing en een conference. Op 26 mei komt Peter Faber naar De Wegwijzer met een 'nieuwe' voorstelling, Bondgenoot. Peter Faber staat voor vitaliteit, positivis me, levenslust. Hij straalt en draagt dat overal uit waar hij kan. (Maakte zo een aantal jaren terug trouwens ook een heel mooie ver sie van Mannen komen van Mars, Vrouwen van Venus.) Dit keer vertrekt Faber vanuit het werk van de arts en schrijver Henk Franssen. Faber gaat vanuit eigen levenservaring verder op de functie van de immuuncel. Die is zowel politieagent als soldaat, be strijdt indringers en bewaakt de or de en harmonie. De andere cellen noemen hem 'Bondgenoot'. In Fabers meeslepende verhaal overwint Bondgenoot, de actie voerder met als enige doel gezond heid en geluk, de grote Leegte en vindt het geheim van echte gene zing. Een boeiende kijk op het be strijden van de 'hebziekte' die ons zoveel last bezorgt. In mijn agenda staat nog een mara thon van de drie delen van De man zonder eigenschappen in de Bourlaschouwburg (Antwerpen) op 16 juni. Een fascinerend verhaal in fantastische vormgeving, in re gie van Guy Cassiers. Ik zie op de website dat er nog in alle rangen kaarten beschikbaar zijn. Doen! Karin Bloemen, di 29 en wo 30 mei, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur Huub Stapel, wo 6 juni, Stads schouwburg Middelburg, 20.00 uur Hans Aarsman, zo 20 mei in De Wegwijzer, Nieuw- en St Joosland, 20.30 uur Peter Faber, za 26 mei in De Wegwijzer, Nieuw- en St Joosland, 20.30 uur 'De man zonder eigenschappen', za 16 juni, Bourla, Antwerpen, 14.00 uur. Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Het theaterseizoen loopt naar zijn ein de, dit zal voorlopig mijn laatste bijdrage zijn. Dat wordt.dus sprokkelen van de laatste 'parels', van de voorstellingen waar ik zelf naartoe zou gaan (als ik niet op schoolreis moet, bijvoorbeeld). In de Stadsschouwburg van Mid delburg komt op 29 en 30 mei Karin Bloemen ('de diva met de gouden strot en de lach aan haar kont', een ronkende maar min of meer correcte omschrijving) schit teren met band, backing vocals en danserS. De show heet Absobloo- dglutely Bloemiliciously Fanf*ckin- tastic en zoiets zal het ook wel wor den. Over de top, glamour iro nisch overdreven tot anti-glamour, zo stel ik me dat voor, met daar tussenin toch een aantal mooie liedjes. Een week later (6 juni) komt Huub Stapel naar dezelfde schouw burg met een jonge 'evergreen' vol misverstanden over de liefde. Een onemanshow gebaseerd op de bestseller (alweer twintig jaar oud!) van relatietherapeut John Gray: Mannen komen van Mars, Vrouwen van Venus. Het zijn geen open deuren (jammer genoeg mis schien), maar wel herkenbare si tuaties: „Zij heeft zorgzaamheid nodig, hij vertrouwen. Zij heeft be grip nodig en hij acceptatie. Zij wil graag respect en hij waardering. Zij zoekt toewijding, hij bewonde ring. Zij wil graag bevestiging en hij goedkeuring." Geestig zal het zeker zijn, dat is Huub Stapel wel toevertrouwd, en hier en daar levert het misschien .je in de liefde...) In De Wegwijzer (Nieuw- en Sint Joosland) komen op de valreep ook nog een paar interessante voorstellingen. Op zondag 20 mei (ja, en tóch een avondvoorstelling, redelijk uniek) komt Hans Aars man een try-out doen van zijn eer ste theaterprogramma De Aarsman Projectie. Aarsman was oorspronke lijk een heel bekende fotograaf, die onder andere naam maakte met het fotoboek Hollandse Taferelen en ook met zijn verrassend origine le blik op persfoto's in De Wereld Draait Door. Maar tegenwoordig leeft hij meer van zijn pen. „De pen heeft een lens met meerdere ook een inzicht op. Voor wie zich er nooit in verdiepte (of alles al weer vergeten is) toch wel een must om dit één keer te gaan mee maken. Misschien ook wel vanwe ge een soort retrogevoel? (En vergeet 2 juni niet: Wie is er bang voor Virginia Woolf? van Edward Albee, een heel ander les-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53