Band of Skulls: rock zoals het bedoeld is 2 luit selectie Presentatie nieuwe boek Monique Samuel Mozaïek van de Revolutie" woensdag 23 mei 16.30 uur Expositie Boekpresen en Literair Festiva! in woensdag 16 mei 2012 Bachvereniging De Nederlandse Bachvereniging brengt het programma 'Pasen, Hemelvaart en Pinksteren op pén dag', met diverse werken die Bach voor kerkfeesten schreef Het concert wordt ge leid door Jos van Veldhoven. Vrijdag 18 mei, Oostkerk, Middelburg, 20.15 uur. The Apemen The Apemen is een obscuur en voornamelijk instrumentaal Til- burgs gezelschap dat zichzelf als de beste band ter wereld profi leert. Het viertal maakt surf- trash. Verder treden garagerock band The Anomalys en het Zeeuwse Dumpsterbaby op. Zaterdag 19 mei, Brogum, Zierikzee, 20.30 uur. Pace Roma Enrico Pace (foto) en Igor Ro ma, beiden pianisten van we reldformaat, verzorgen een dub belconcert bij Muziekpodium Zeeland. Zij spelen werk van Schumann, Liszt, Brahms, Rach- maninov en Lutoslawski. Zondag 20 mei, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.hl De Maand van de Vrijheid duurt nog t/m woensdag 23 mei. Een overzicht van het resterende programma: IffGENSBftC 1SM Vlissingen, CineCity, 19.30 uur: Voor première van film Le fils de l'Autre. o Middelburg, Cinema Middelburg, 14.00 uur: Kinderfilmconcert 'Peter Pan'. Middelburg, Cinema Middelburg, 15.00 uur: Film '900 dagen'. Middelburg, Cinema Middelburg, 17.00 uur: Film 'Die Fremde'. MAAmm 2i mes Vlissingen, Hogeschool Zeeland, 19.00 uur: Lezing DNA, verwantschap een link naar de voorouders. MBBmmc 23 m, Middelburg, De Drvkkery, 16.30 uur: Signeersessie Monique Samuel. Middelburg, Wandelkerk, 19.30 uur: Li terair festival 'Afrika'. Rondetafelgesprek met o.a. David van Reybrouck, Elvis Peet- ers, Monique Samuel en Marcia Luyten. P.'-'ïV- Op het sportveld in Ovezande wordt donderdag (Hemel vaartsdag) de 32e editie van Klomppop gehouden. Hoofd act is deze keer de Britse groep Band of Skulls. door René de Dreu Een zeldzame warme dag, begin mei in Amsterdam. De drie leden van Band of Skulls - zanger/gitarist Russell Marsden, bassiste/ zange res Emma Richardson en drum mer Matthew Hayward - bereiden zich in alle rust voor op de start van de nieuwe Europese toer in Paradiso. De achterkant van de Amsterdamse poptempel is dan ideaal. Met koffie langs de water kant is het goed bijkomen van een Amerikaans avontuur met grote festivals, headlineshows en een David Letterman-optreden. „Nou ja, die rust is betrekkelijk. De laat ste keer Paradiso was in 2010 in de kleine zaal, nu de grote zaal en met een nieuw album. Kunnen we voldoen aan de verwachtin gen? We voelen die druk, maar dat houdt je scherp", zegt Mars- den. Europa gaat kennismaken met het kersverse album Sweet Sour.Lang zaam dringt het door dat er met Band of Skulls een nieuwe rockt- rio aan de weg timmert. Een band vol contrasten. Het debuutalbum Baby Darling Doll Face Honey (2009) kenmerkte zich al door de herkenbare stevige sixties- en se- ventiesrock, progrock, garagerock en zelfs shoegaze afgewisseld met de zachtheid van harmonieus ge zongen melodielijnen en een bijna folkachtige intimiteit. Met Sweet Sour gaat de band ver der op die ingeslagen weg. Die ti tel suggereert contrast en dat is er volop. Dat wekt aanvankelijk ver warring en vergelijkingen met The White Stripes, The Black Keys of The Kills gaan dan ook altijd mank. Led Zeppelin komt om de hoek kijken, evenals de romanti sche en gevoelige inborst van een legioen Engelse singer-songwri- ters. „We zijn duidelijk een Engel se band", vertelt Russell Marsden. „De oorsprong van de Britse rock hebben we altijd heel serieus geno men. Juist de periode na de beat- bands - eind jaren zestig - is inspi rerend. Dan krijgen muzikale con trasten een functie, zowel in afzon derlijke nummers als op albums. Door zo nu en dan gas terug te ne men accentueer je nog meer de stukken die puur hard en om de rock draaien. Voor de melodieën en de vocals grijpen we zelfs nog verder terug in de tijd naar de pre-rockperiode." Die avond knalt de song Sweet Sour als eerste uit de Paradi- so-boxen. De toon is gezet, head bangen, een moshpit, zelfs een po ging tot stagediven gaan hand in hand met ademloos luisteren. Het debuutalbum was al een tijdje uit voordat Band of Skulls tot een groter publiek doordrong. Een re lease van de song I Know What I Am als single was een eerste echte kennismaking, de song Friends op de soundtrack van The Twilight Saga: New Moon, vooral populair bij jongeren, zorgde voor een door braak in de VS. „Met Matthew maak ik al sinds m'n twaalfde muziek. Altijd heel serieus, experimenteren met ge luid en melodielijnen. Op het Art College kwamen we Emma tegen en nodigden haar uit mee te doen. We hadden een bassist nodig en Emma, alhoewel ze alleen wat gi taar speelde, zei meteen 'ja'. Het klikte en haar inbreng voegde iets toe, ook door de zang. We schrij ven alle nummers vanaf die tijd sa men, bedenken samen door te ex perimenteren hoe de muzikale op bouw is en gaan daar net zo lang mee door tot het in onze ogen he- Band of Skulls, met (vlnr) Russell Marsden, Matthew Hayward en Emma Richardson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50