0 Moi 1 m Gunst moet toekijken bij Juniorendriedaagse - Het mooiste Olympische moment: Tuur slaat wereldkampioen knockout Zilver Dhanis in bondsfinale A....*'••/fC f 1 fe www.pzc.nl/opwegnaarlonden Als mooiste olympische moment kiest Klaartje Zuiderbaan de boksparij van Regilio Tuur, op 18 september 1988. In de eerste ronde van het Olym pisch toernooi van Seoul slaat hij wereldkampioen Kejcie Banks knock-out (foto). „Ik zat in de brugklas en dit waren de eerste Olympische Spelen die ik bewust meemaakte, 's Morgens stonden we vroeg op. De tv stond op de ontbijttafel en dan keken we tijdens het ontbijt naar de Spelen. Op een dag won Tuur van de wereldkampioen. Het was niet zo dat ik boksen leuk vond, maar de hype in Nederland rond Tuur was geweldig om mee te maken. En ook reuze spannend. Rond die tijd kreeg ik twee goudvissen voor m'n ver jaardag. Ik heb ze toen Regilio en Tuur genoemd." foto Paul Stolk/ANP MIDDELBURG - Turnster Joelle Dha nis heeft op de bondsfmale in de tweede divisie zilver gehaald. De jeugdturnster van de Middelburg se Turnvereniging haalde dit resul taat in Almelo met een totaalscore van 46,100 punten op slechts vier tiende punt van de winnares. De verschillen waren klein, want de nummer drie in de eindrangschik king kwam tot 46,084 punten. Dhanis behaalde tijdens de toestel- finale nog een vierde plaats op de balk. Clubgenote Vera Vermeulen haalde tijdens de toestelfinale brons op vloer. Rachel Louws, eveneens van MTV, presteerde in de meerkamp prima bij de pupil len 2. Met een score van 52,208 punten eindigde zij op de achtste plaats. Ezra Adriaanse werd negen tiende in de meerkamp. Verder haalde zij een vijfde en een negen de plaats in de toestelfmales. Ook Turnschool Zeeland presteer de goed in Almelo. Lisa Hendrikse miste net het podium bij de senio ren met een vierde plaats. Op de balk behaalde zij de overwinning. Hendrikse plaatste zich daardoor voor de Ahoycup die tijdens het Nederlands kampioenschap tur nen op 16 en 17 juni wordt gehou den. Bij de toestelfmales voor de senioren werd Daphne Andries- sen vierde op zowel sprong als vloer. Bij de derde plaatsingswedstrijd van de talentendivisie werden Min- nah Sharifi en Fréderique Snijders respectievelijk vijfde en twaalfde. Hoewel ze beiden een nette wed strijd turnden, bleven er hier en daar wat puntjes liggen. Rachelle Hamels had in de eredivisie bij de jeugd de mogelijkheid zich te plaat sen voor de halve finale. Zij kwam net een paar puntjes te kort. BWPM door René van Stee YERSEKE - Davy Gunst had zijn zin nen gezet op het leveren van goe de prestaties in de 31e Internationa le Juniorendriedaagse. De zeven tienjarige junior keek vooral uit naar de rit van zondag op het heu velachtige parkoers in de Vlaamse Ardennen, een terrein waarop hij zich doorgaans in zijn element voelt. Gunst moet echter noodge dwongen verstek laten gaart. Hij kreeg geen toestemming van bondscoach Aart Vierhouten van de nationale juniorenselectie, waar voor de Bevelandse wielrenner on langs werd uitverkoren. „Het is vreselijk jammer. Ik had graag meegedaan, omdat er vrijdag en zaterdag in Zeeuws-Vlaanderen wordt gereden. Zo'n belangrijke koers in je eigen provincie rijden is altijd mooi. Maar er moeten keu zes gemaakt worden. Ik ben nog maar net terug uit Tsjechië, waar ik met de nationale selectie mee reed in de Vredeskoers. Eind april heb ik ook al aan de Trophée Cen tre Morbihan in Bretagne meege daan. Nog een meerdaagse koers hier vlak achteraan zou te veel van het goede zijn geweest", toont de Yersekenaar zich realistisch. „Je moet jonge jongens tegen zich zelf in bescherming nemen", voegt Gunsts vader Marcel er aan toe. „Als het aan henzelf ligt, zou den ze elke dag willen koersen. En Davy Gunst dit kan nu eenmaal niet." Davy Gunst krijgt ook bewust rust met het oog op de tweede helft van het seizoen. In juni staat er een etappekoers in Italië op het programma. Daarna volgen in juli en september meerdaagse wedstrij den in respectievelijk Oostenrijk en - wederom - Italië. Bovendien wordt het Europees kampioen schap voor junioren en beloften begin augustus in Zeeland gere den. „Wellicht mag ik daar wel aan meedoen. En dan zou ik me met de nationale selectie op Zeeüwse bodem kunnen tonen." Davy Gunst, die uitkomt voor het West-Brabantse WWV Vacanso- leil /BHV Maas, dat veel internatio nale koersen rijdt, heeft zijn uitver kiezing voor het nationale keur korps bij de junioren te danken aan zijn sterke optredens dit sei zoen. Zo reed hij in de Trophée Centre Morbihan naar de twaalfde plaats in het eindklassement. In de prestigieuze Vredeskoers was er een 49e plaats in het eindklasse ment en een fraaie vijftiende stek in de afsluitende vierde etappe. Ge tuige die uitslagen en de goede vorm waarin hij verkeert, is Davy Gunst er. stellig van overtuigd dat hij de Internationale Juniorendrie daagse op zijn minst had uitgere- den. In totaal twaalf renners houden van vrijdag tot en met zondag de Zeeuwse eer hoog. Marcel Gunst, tegenwoordig ook verbonden aan de jeugd van WWV Vacansoleil/BHV Maas en voor heen ploegleider bij ZRTC Theo Middelkamp, is tevreden over het niveau van de renners uit de pro vincie. „Er is talent. En het enthou siasme is groot. Zo hebben jon gens als Ronny Versluijs en Conno van de Sande ervoor gezorgd dat WV Zeeuws-Vlaanderen sinds lan ge tijd weer met een eigen ploeg in de Juniorenriedaagse aan het vertrek staat", stelt hij. Dat er potentie zit in een aantal renners bleek vorig jaar. Toen re den drie Zeeuwen de driedaagse uit. Thijs de Lange (Kattendijke) eindigde als 34e op 7.03 minuten Marcel Gunst van de Deense winnaar Alexander Kamp. Peter de Braai (Terneuzen) werd 66e op 17.13 minuten en Eloy Raas ('s-Heer-Hendrikskinderen) 71e op 19.45 minuten. De Lange en De Braai gaan op herhaling. Sinds 2008 was Brian van Goethem uit Sluiskil de enige Zeeuw die er in was geslaagd de finish van de laat ste etappe in de Vlaamse Arden nen in Strijpen te bereiken. De Zeeuws-Vlaming eindigde inder tijd op de 23e plaats. Jasper Boven huis (tegenwoordig actief voor het Rabobank Continental Team) leg de dat jaar, evenals in 2009, beslag op de eindzege. Zonder andere jongens tekort wil len doen, heeft Marcel Gunst hoge verwachtingen van het Zeeuwse drietal De Lange, Ivar Moeleker (af komstig uit Yerseke, maar tegen woordig woonachtig in Breda) en Dante de Ruysscher (Oostburg). „Thijs is een karakter renner die goed alleen kan rijden en ook berg op prima meekan. Ivar moet hoge ogen kunnen gooien in de etappes Philippine-Axel (vrijdag) en Axel-Axel (zaterdag). Hij verkeert in een goede vorm. Ivar is ook een rappe sprinter. Dante koerst al we ken voorin mee. Vooral in sterk be zette Belgische koersen is hij op dreef. En hij rijdt goed bergop mee", licht hij toe. Bij de Nederlandse toppers mag er volgens Marcel Gunst worden gere kend op jongens zoals Mathieu van der Poel (wereldkampioen veldrijden bij de junioren), Piotr Havik ('de beste Nederlandse ron derenner'), Merijn Koorevaar, Jan Willem van Schip en Niels Goeree ('alledrie heel sterk in de koersen waar ze aan de start verschenen'). Uiteraard is er ook de inbreng van buitenlandse renners uit landen zoals Denemarken, Duitsland, Ita lië, Wales en Rusland. De Deen Mads Wurz is ongetwijfeld een van de favorieten. Vorig jaar won hij de individuele tijdrit in Axel en eindigde hij als dertiende in het eindklassement. Enkele maanden later werd hij in eigen land wereld kampioen tijdrijden bij de junio ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39