Zuiderbaan coacht favorieten voor goud 50% korting Familie Willemse uit Terneuzen heeft veel zin in PZC Familieloop familieloop Speciale aanbieding voor PZC lezers Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc Q 24 maanden op een abonnement én een Samsung Galaxy S Plus t.w.v. 349,- gratis! Vodafone Voordeel Web ?rr 30 door Koen de Vries zaterdag 30 juni 2012 TERNEUZEN - Carin Willemse is nog maar net thuis. De 43-jarige Temeuzense heeft samen met haar zoon Bert (10) en dochter Lie- ke (14) ingeschreven voor de PZC Familieloop van zaterdag 30 juni en dus moest er getraind worden. „We zijn helemaal geen hardlo pers, maar de PZC Familieloop klonk gezellig. Toen ik m'n kinde ren voorstelde om mee te doen, vonden zij het allebei een fantas tisch idee." De enige die niet en thousiast was, was vader Willem se. „Met hardlopen doe je hem geen plezier", weet z'n vrouw. „Maar nu is hij onze sponsor en ik denk dat hij ons ook gaat supporte ren." In huize Willemse wordt niet stil gezeten. Carin heeft vorig jaar al een poosje hardgelopen en doet aan .fitness. Bert en Lieke zitten op korfbal en karate. Enige basis voor hardlopen is er dus zeker wel. Maar onvoldoende om ongetraind aan de drie kilometer mee te doen, waarvoor ze hebben inge schreven. „We komen net terug van onze tweede intervaltrai- ning", vertelt Carin. „Ik ben met Bert naar de korfbaltraining van Lieke gelopen. Je weet wel, eerst een minuutje hard en een minuut je wandelen en dat een beetje uit breiden. Hardlopen is eigenlijk heel gezellig. Je kunt lekker kletsen en bijvoorbeeld ook naar de vogel tjes luisteren. Iets wat je anders minder vaak doet." Vrijdag gaan Carin en Bert op- nieuw trainen, nu met Lieke erbij. Zij lijkt een voorsprong te hebben op haar familieleden omdat ze op school wel eens een cooperstest loopt. Dat is een test waarin geke ken wordt welke afstand je kunt af leggen in twaalf minuten. Er worden geen weddenschappen afgesloten over wie op 30 juni het snelst is. Het is samen uit, samen thuis. Toch verwacht Carin Wil lemse een spannende dag. „Het wordt ons debuut. Ik ben be nieuwd hoe we het eraf gaan bren gen." PZC Familieloop Datum: zaterdag 30 juni Afstanden: drie, tien en 21,1 kilo meter Starttijden: drie kilometer: 9.30 uur, tien en 21,1 kilometer: 10.15 uur Startlocatie: Arsenaaltheater Vlissingen Kosten: drie kilometer: vijf euro, tien kilometer: acht euro, 21,1 kilometer: tien euro Extra: Elke loper of loopster die de finish bereikt, krijgt een medaille - Inschrijven en meer info via www.pzc.nl/familieloop Deze zomer worden in Londen de Olympische Spelen en de Paralympics gehouden. Deze krant belicht de Zeeuwse inbreng. Vandaag Klaartje Zuiderbaan, coach van het Paralympische Sonar-zeilteam. door Koen de Vries AMSTERDAM - Zeilen op topniveau zit er niet meer in voor Klaartje Zuiderbaan. Mensen trainen op topniveau des te meer. De Temeu zense die nu in Amsterdam woont is tegenwoordig coach van het So nar-team dat begin september tij dens de Paralympics op jacht gaat naar de gouden medaille. Zuiderbaan (39) heeft haar sporen in de zeilwereld ruimschoots ver diend. In 2001 en 2002 maakte ze haar ultieme droom waar toen ze op de vrouwenboot Amer Sports Too aan de Volvo Ocean Race mee deed,. Later werd ze onder meer Europees kampioen en tweede van de wereld in het matchracen. De topsportperiode is voorbij. Het ontbreekt Zuiderbaan aan motiva tie. Bovendien is ze fysiek niet meer top. „Ik ben geen achttien meer en heb een kapotte knie. Het lukt niet meer." Het topzeilen heeft de voormalige Zeeuws- Vlaamse echter niet vaarwel ge zegd. Sinds 2005 werkt ze voor de Nederlandse zeilbond. Ze coachte Jong Oranjë en leidde zeilsters op in het matchracen, nadat, bekend werd dat deze discipline olym Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 (£o.45/gesPrek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7,50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. pisch werd. De laatste twee jaar coacht ze het paralympische So- nar-team. „Dit kwam toevallig op m'n weg. Ik vind het hartstikke leuk." Zeilen met lichamelijk gehandicap ten verschilt volgens Zuiderbaan niet veel van zeilen met valide sporters. „Je hebt drie mannen in een boot en die moet harder. Het zijn gewoon topsporters die beter willen worden." Zo simpel ziet de zeilbond het ook. De organisatie heeft één kernploeg, met valide en invalide zeilers. De meesten gaan naar de Olympische Spelen. De va lide zeilers zijn in de meerderheid omdat er bij hen meer olympische klassen zijn. De Paralypics kent er slechts drie. De Sonar-boot, met Udo Hessels, Marcel van de Veen en Mischa Rossen, is een serieuze kandidaat voor het podium. „In 2004 in Athene haalden ze zilver en daarna zijn ze gestopt", vertelt Zuiderbaan. „Toen ze in 2010 op nieuw begonnen, werden ze met een wereldkampioen." Om het ultieme succes te behalen worden kosten noch moeite ge spaard. Zuiderbaans team, allen in het bezit van een A-status van NOCNSF, zitten minstens drie da gen per week op het water. Daar naast zijn ze druk met eeifpro- gramma om zich fysiek in vorm te houden. „Deze mannen doen niet veel onder voor de echte topzei lers", weet Zuiderbaan. „Als je ze ziet varen is het of je naar een ge wone wedstrijd kijkt. Ik vraag wel eens iemand om mee te kijken. Die ziet misschien weer andere de tails die beter kunnen. Ze zijn vaak verbaasd over het niveau dat ze te zien krijgen." De voorbereiding op de Paralypics bracht het team dit jaar al naar de VS. Volgende week wacht een ech te test, als in Medemblik de Delta Lloyd Regatta gevaren wordt. In juni gaat het naar Weymouth, plaats van handeling van de Olym pische en Paralympische zeilwed strijden. Er wordt getraind op de olympische baan en er zijn wereld bekerwedstrijden. Daarna gaat het terug naar Nederland. De voorbe reiding wordt afgerond op het IJs- selmeer bij Medemblik. Wat Klaar tje Zuiderbaan na de Spelen gaat doen? „Daar heb ik me nog niet echt mee beziggehouden. We zijn nu bezig met één doel, toewerken naar septmeber. Pas daarna gaan we evalueren." Zeeuwse inbreng WV Zeeuws-Vlaanderen: Boaz Bal (Zierikzee), Peter Blok (Yerseke), jj Peter de Braai (Terneuzen), Ivan Dellaert (IJzendijke), Elroy Schut (Clinge). Rémy Versluijs (Zuidzande); District Zuid-West: Thijs de Lange (Kattendijke), Jelle Jumelet (Bruinisse), Jesse Raas (Goes); Gentsche Velosport: Dante de Ruysscher (Oostburg); Immo/De Jaegher/Lotto: Ivar Moeleker (Breda, voorheen Yerseke): Cata Bike/Deratec/Willems&Co: JordyGeysels (Koewacht). Programma: Vrijdag 18 met: Etappe Philippine-Axel over 109,1 kilometer, waarin opgenomen de kasseistroken van de Timmermansweg, de Smokkelweg, de Boekhouteweg en de Plattedijk. Start: 17.00 uur, Waterpoortstraat Finish 19.44 uur, Westsingel Zaterdag 19 méi: Tijdrit Axel-Axel over 7,8 kilometer. Start eerste renner: 10.00 uur, RES motorcrossterrein Lageweg Finish laatste renner: 13.15 uur Etappe Axel-Axel over 99,6 kilometer, waarin opgenomen de kasseistroken van de Waterhuisstraat en de Plattedijk. Start: 17.00 uur, Westsingel Finish: 19.29 uur, Westsingel Omlijstende activiteiten (Westsingel): 14.00 uur: dikkebandenraces en Go Biking Clinics, 17.10 uur: ID-wedstrijd. Zondag 20 mei: Etappe Strijpen-Strijpên (gemeente Maldegem) over 104,4 kilometer, waarin opgenomen de hellingen de Valkenberg, de Leberg en de Langendries. Amsterdam ,00 iy<-.o MnVJtéüiK} Workshop :00 -20:00 Ben mot Anna Totaalvoordeel Contacten 3e o ApplilJlii Min SMS Internet* Normaal Actieprijs 180 120 300 Mb €40.- €20,- 240 180 400 Mb €AÏ,- €22,50 360 240 400 Mb €J35,- 27,50 - Het gemiddelde verbruik in Nederland ligt op ongeveer 150 mb per maand. Kijk op de website voor meer gratis x- toestellen met identieke aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38