Jong Zeelaid on reskens sport i 35 Elisa Rijk accepteert wildcard Kustmarathon Vlissingse karateka's blijven prijzen pakken Anand en Gelfand remiseren weer Programma Tentoonstelling over Zeeuwse profrenners Stroetinga wint eerste rit Olympia's Tour Golden Girls vooraan in ereklasse karting Den Bosch meldt zich voor vrouwenvoetbal Ferrari voert druk op bij Massa Molenberg is de kuitenbijter Kasper en Kole lokale favorieten Swifttoernooi beleeft 64e editie Overwerk voetballers Zaamslag Guido Boone wil ook thuis winnen WB door Aector Dooms BRESKENS - De Esad Osmanovski Memorial Cup is uitgegroeid tot het sterkst bezette jeugdvoet- baltoernooi in Zeeland. Ook de zesde editie staat zaterdag en zon dag op het sportcomplex Baersan- de in B reskens met topploegen (tot negentien jaar) uit de Neder landse en Belgische competitie ga rant voor voetbal van hoog niveau. Zo zijn onder meer Club Brugge, Standard Luik, AZ, Vitesse, Utrecht en publiekstrekker Feye- noord (spelers tot achttien jaar) van de partij. De organisatie is blij met de Rotterdammers, die voor de eerste keer naar Breskens ko men. Verder is het Hongaarse Gyo- ri ETO FC te gast op het toernooi dat vernoemd is naar de talentvol le voetballer Esad Osmanovski, die in 2004 overleed. „Je ziet tijdens die dagen veel talent rondlopen. Ik verbaas me erover hoe ver die jon ge spelers al in hun ontwikkeling zijn", vertelt Robbie de Muynck in de aanloop naar het toernooi. De Muynck neemt samen met Jos van Belzen weer de coaching van Jong Zeeland voor zijn rekening. „We missen enkele spelers die in de nacompetitie moeten voetbal- MIDDELBURG Elisa Rijk gaat in oktober van start in de jubileumeditie van de Kust marathon. De Zeeuws-Vlaamse at lete heeft van de organisatie een wildcard ontvangen. De winnares van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen heeft een paar dagen over het aanbod nagedacht en er besloten op in te gaan. Zaterdag won de voormalig in woonster van Schoondijke de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen in een tijd van 3 uur, 22 minuten en 29 se conden. HELMOND Karateschool JKA Zeeland uit Vlis- singen grossierde bij de open natio nale kampioenschappen in Hel mond in ereprijzen. Zes karateka's kroonden zich tot nationaal kam pioen: Aron Dronkers, Avalon Ver- heije, Chaihida Achekhlaf, Sharon Meedendorp, Queenzi de Caluwe en Wouter Meedendorp. Ook het kata-team werd eerste op dit inter nationale toernooi. De karateka's van JKA Zeeland hebben binnen één maand 68 prijzen behaald, op drie verschillende evenementen. MOSKOU In de schaaktweekamp om de we reldtitel tussen regerend kampioen Viswanathan Anand en Boris Gelfand heerst ook na de vierde partij nog evenwicht Na drie uur, waarin 34 zetten werden gedaan, stelden beide grootmeesters uit res pectievelijk India en Israël vast dat er in de stelling van dinsdag geen beslissend voordeel te bespeuren viel. Voor de vierde keer op rij be sloten ze in de Tretjakov-galerie in Moskou remise. De vijfde partij wordt donderdag gespeeld. len, maar er staat nog een goede se lectie." De trainer uit Breskens zou graag de teleurstelling van vorig jaar willen uitwissen. „Vorig jaar viel het tegen. We hopen met deze groep weer een stap vooruit te zet ten." Jong Zeeland (tot 23 jaar) zit in een poule met AZ .en Standard, die De Muynck tot de sterkere ploegen rekent. Gyori ETO be hoort ook tot de tegenstanders van de Zeeuwse talenten. De ploeg uit Gyor staat op de tweede plaats in de Hongaarse eredivisie en wil zich graag meten met het niveau van de Nederlandse en Bel gische jeugdteams. Hoek, GPC Vlissingen en Terneu- De Esad Osmanovski Memorial Cup begint zaterdag om 12.00 uur, de laatste duels op die dag zijn afgelopen om 1 Ö.30 uur. Op zondag wordt het toernooi om 10.00 uur vervolgt met de laatste poulewedstrijden, waarna vanaf 13.Q0 uur de fmalewedstrij'den worden gespeeld. Om 15.30 uur wordt de finale gespeeld. MIDDELBURG Vandaag (woensdag) wordt in de kloostergangen van de abdij in Mid delburg een fototentoonstelling ge opend over de 55 Zeeuwse prof wielrenners die Zeeland heeft ge had. De tentoonstelling is een op maat naar de Ronde van Zeeland Seaports, die op 9 juni wordt verre den. Hij heeft de naam 'De Wind Beslist' meegekregen, met als on dertitel 'Van Middelkamp tot Hoo- gerland'. De opening is om 17.00 uur. Weerman Jos Broeke houdt een betoog over de Zeeuwse wind. Ferrari voert de druk op bij Felipe Massa om te gaan presteren in de Formule 1. „We verwachten een ommekeer bij de komende Grand Prix van Monaco", luidt de aanspo ring op de website van de Italiaan se Formule i-renstal. De Braziliaan, die in 2008 de wereldtitel op één punt misliep, heeft na de eerste vijf races van dit seizoen pas twee punten vergaard. Afgelopen zon dag eindigde Massa slechts als vijf tiende in de Grand Prix van Span je. De verrichtingen van zijn team- NOORDWIJK Wim Stroetinga heeft dinsdag de eerste etappe van Olympia's Tour gewonnen. De renner van het Koga Cycling Team was in de 144 kilome ter lange etappe tussen Zandvoort en Noordwijk de snelste in de sprint. Zijn ploeggenoot Robin Chaigneau eindigde als tweede, Jeff Vermeu len was derde. Chaigneau nam dankzij de bonificatieseconden de leiderstrui over van Dylan van Baarle, de winnaar van de proloog op maandag. zen leveren de meeste spelers voor Jong Zeeland. De selectie bestaat uit de doelmannen Max Leijer (GPC) en- Dennis Rijnberg (Ter- neuzense Boys). De zestien veldspelers zijn Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte (allen Hoek), Robbin Dekker, Nick Claassen, Tim de Feijter (allen Ter- neuzen), Tim van Hasselt, Said Bouzambou (beiden Vlissingen), Remon de Vlieger, Zylvano Tuhu- leruw (beiden GPC), Lorenzo de Groot (RCS), Bart van de Hemel (Aardenburg), Roy van Ham (Axel), Ibrahim Eryürük (Terneu- zense Boys), Tom Blomaard (Bru- se Boys), Peter van Gorsel (Dau- wendaele). In poule A spelen AZ, FCV Dender EH, Gyori ETO FC, Sporting Loke ren, Jong Zeeland en Standard Luik. Poule B bestaat uit Vitesse, Beerschot AC, Feyenoord, Bres kens, FC Utrecht en Club Brugge. Titelverdediger is AZ, dat vorig sei zoen in de finale won van NAC Bre da. Winnaar in 2010 was ADO Den Haag na een zege op Jong Zeeland. MIDDELBURG De dertiende wedstrijd van het Zeeuws indoorkampioenschap kar- ten voor teams in de ereklasse is ge wonnen door De Golden Girls. Het team legde 163 ronden af. Ondanks een stop go penalty eiste DKC 1 op de baan van Indoor Karting Mid delburg de tweede plaats voor zich op. Future Racing eindigde als der de. In het algemeen klassement gaat ATS Team met 239 punten aan de leiding. Daarachter volgen De Golden Girls met 224 punten en DKC 1 met 205 punten. genoot Fernando Alonso staan er mee in schril contrast. De Span jaard won dit seizoen al een race en is samen met Sebastian Vettel leider in het WK-klassement met 61 punten. Ferrari vergelijkt de re sultaten van Alonso en Massa in de eerste vijf races van de afgelopen drie jaar met elkaar. „Fernando haalt altijd een hoog niveau, ter wijl de vrije val van Felipe duide lijk is: 49 punten in 2010, 24 pun ten vorig jaar en dit seizoen pas 2 punten." DEN BOSCH FC Den Bosch heeft zich bij de KN VB gemeld voor deelname aan de hoogste voetbalcompetitie voor vrouwen. Komend seizoen is dat de BeNe League, waarin de beste teams uit België en Nederland het tegen elkaar opnemen. Den Bosch wordt de achtste club uit Neder land. De vrouwenlak van FC Den Bosch zal onderdak krijgen bij de amateurs van OJC Rosmalen. De Stichting Vrouwen en Meisjes Voet bal Brabant neemt de organisatie op zich. m mm m 1 MARANELLO woensdag 16 mei 2012 De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De Stadsloop Biervliet wordt voor de vierde keer gehouden. De loop staat inmiddels bekend om de gezellige sfeer en het leuke parkoers, kronke lend door het stadje, met als bonusaanbieding de beklimming van de Molenberg. Vorig jaar won met grote voorsprong Pascal van Troost uit Den Haag op de tien kilometer. De organise rende loopgroep De Kuitenbijters verwelkomde toen zo'n 160 lopers. De deelnemers kunnen kie zen uit vier afstanden: 2,5, vijf, 7,5 en tien kilometer. De aparte afstan den voor de jeugd komen te vervallen. De start is om 20.00 uur. Met bijzondere belangstelling wordt in Wemel- dinge gekeken naar Rens Kole en Jouri Kasper. De twee zijn de plaatselijke favorieten bij de wie lerronde van Wemeldinge, die meetelt voor het TMZ-klassement. Kasper won onlangs nog de Ronde van Bruinisse. Er wordt zoals gebruikelijk gereden op een par koers met start en finish in de Dorpsstraat. De volgorde wijkt echter af van andere TMZ-wed- strijden. Om 13.00 uur is de start van de amateurs B, om 14.30 uur ge volgd door de amateurs B. De amateurs 40+ en de S/P-klasse besluiten vanaf 16.15 uur het programma. Voor de 64e keer wordt het Swifttoernooi gehou den op de velden van de Middelburgse korfbal vereniging Swift. Meer dan 140 teams van acht tien verschillende verenigingen geven acte de présence. Van buiten de provincie doen onder meer Albatros, Avanti, DSO, Korbis en Korbatjo mee. In de hoogste seniorenpoule komen Swift 1 en 2 uit, alsmede Avanti 1 en 2 en Fords 1. De eer ste speelronde begint om 10.00 uur, de laatste om 16.00 uur. Door de bouw.van een nieuw sportcomplex is de parkeer gelegenheid bij sportpark De Voorborch beperkt. Zaamslag speelt vanmiddag tegen Everstein om directe degradatie uit de eerste klasse van het za terdagvoetbal te voorkomen. De wedstrijd wordt gespeeld op het veld van WC'68 in Halsteren, aanvang 14.30 uur. De verliezer degradeert, de winnaar moet via de nacompetitie (zaterdag te beginnen tegen Pelikaan) het vege lijf redden. Andere Zeeuwse clubs die vandaag spelen in de nacompetitie zijn Duiveland (uit bij Rijsoord, 15.00 uur), MZC'11 (uit bij Internos, 19.30 uur) en Nieuwdorp tegen De Meeuwen (14.30 uur). Op het Sloehavencircuit in Vlissingen-Oost wordt op Hemelvaartsdag de derde motorcross wedstrijd verreden meetellend voor het kam pioenschap in district West, bestaand uit de pro vincies Zuid-Holland en Zeeland. De titelstrijd gaat over acht wedstrijden. Er volgen wat Zee land betreft nog wedstrijden in Rilland en We meldinge. Guido Boone uit Oost-Souburg voert na twee wedstrijden het klassement aan in de klasse MX 2 tweetakten. De veertienjarige Yamaha-rijder zal er alles aan doen om die leiderspositie op zijn thuiscircuit vast te houden. Trainin gen zijn vanaf 10.00 uur, de wedstrijden beginnen omstreeks 12.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35