Rodriguez serieuze kandidaat Giro-zege intratuin 341 sport Vijverweken bij Intratuin van 16 t/m 26 mei Alle terras- en decoratiefonteinen van 10% tot zelfs 50% korting! 11 geeft kleur aan groen Tom-Jelte Slagter doet lang mee voor ritzege Volop voordeel en advies voor je vijver. Uit voorraad leverbaar woensdag 16 mei 2012 door Edward Swier ASSISI - Met een ritzege in de Giro heeft Joaquin Rodriguez een rijtje compleet. Eerder won de Span jaard al etappes in de Tour de Fran ce en Vuelta. Als het hierbij blijft, zal Rodriguez Italië over anderhal ve week echter bepaald niet tevre den achter zich laten. De Katoes- ja-klimmer is naar de Giro geko men om deze te winnen. Het be gin is er; sinds dinsdag draagt Ro driguez ook de roze leiderstrui. Afgelopen herfst had Rodriguez zijn strijdplan al klaar. Hij had met afschuw geconstateerd dat er liefst honderd kilometer tegen het uur werk ingepland was voor de Tour van 2012. Daarbij kwam dat het (beperktere) aantal bergen Rodri guez wat tegenviel. Het gevolg was dat de Spanjaard zowel de Giro als Vuelta voor 2012 heeft ingepland. Hij rekent op een podiumplaats, denkt dat ook de eindzege moge lijk is. Sinds hij in 2010 van Caisse d'Epargne naar Katoesja overstap te, en niet langer hoefde te knech ten voor Alejandro Valverde, heeft de 32-jarige klimmer zich ontwik keld tot een zelfbewuste kopman. 'Purito' grossierde weliswaar in ere plaatsen, maar stond tot voor kort bekend als een eeuwige tweede, een naam die hij te danken had aan zijn klasseringen in de Waalse Pijl (2010 en 2011), Amstel Goldra- ce (2011) en Luik-Bastenaken-Luik (2009). Wel won hij in etappewed strijden geregeld zijn ritten. Dit voorjaar bleek hij toch meer te kunnen. In de Waalse Pijl, op de Muur van Hoei, explodeerde hij, zoals hij dat dinsdag in Umbrië op nieuw deed. De slotklim in Assisi was hem op het lijf geschreven. Kort, smal, steil. Net zoals die in de Waalse Pijl eigenlijk. Boekte Ro driguez daar zijn eerste succes in een grote eendagsklassieker, zijn ritzege in Assisi lijkt een voorbode van misschien wel een eindover winning. Vooralsnog hebben wei nig renners deze Giro zoveel in druk gemaakt als Rodriguez: de Spanjaard in Russische dienst toont al vanaf de start in Denemar ken een blakende vorm. Zijn ploeg is ook zeer in orde, getuige de ver rassende tweede plaats in de ploe gentijdrit van Verona, op de woensdag na de terugkeer in Italië. Gezien zijn prestatiecurve van de laatste jaren is het geenszins denk beeldig dat Rodriguez deze Giro - de vijftiende grote ronde in zijn carrière - wint. In de Vuelta eindig de hij al drie keer in de toptien, in 2010 was hij zelfs derde. In de eni ge Tour die hij reed (in 2010), werd hij achtste. Vorig jaar eindig de Rodriguez bovendien als vierde in de Giro. Om dit keer als win naar uit de bus te komen, zal hij echter nog wel enige marge moe ten opbouwen, want tijdrijden ligt hem allesbehalve. Tom-Jelte Slagter liet zich dinsdag voor het eerst deze Giro echt aan het front zien. En hoe. De Ra- bo-kopman probeerde in de slot klim tot drie keer toe te ontsnap pen, maar de favorieten kwamen telkens terug. Slagter zat nog op kop van de groep toen Rodriguez hem uiteindelijk voorbij stak en nog snel zes tellen afstand nam. Slagter werd uiteindelijk zevende. In het klassement staat Slagter 27e, op 2.43 minuten van Rodriguez. Ploegleider Jan Boven was in zijn nopjes met het optreden van Slag ter. „Ik denk dat hij zelf ook ver baasd is dat hij zo makkelijk mee kon. Als hij geweten had dat hij zo sterk was, had hij misschien wel langer gewacht met aanvallen. Het is een les voor de volgende keer." Joaquim Rodriguez sprint bergop naar de finish in Assisi. Hij laat de Pool Huzarski en de Italiaan Visconti achter zich. foto Cavaggioni-Jacob/EPA Gratis watertesten Onze vijverspecialist staat klaar om alle vragen over vijvers, onderhoud, aanleg en waterkwaliteit te beantwoorden. Hemelvaartdag (17 mei) open van 10.00 tot'17.00 uur Vijverkorrel mix 151 13*5 499 Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www. intratuinnl Terrasvijver 1499 Vijverfolie per m2 Rubber. 6?> 4?' PVC. 2?9 Sanikoi Color Hi.Grow mix Excellent All.round £2r&5' Staple Prime 9,55 199 Intratuin Fonteinpomp 2500 liter Ü&&S 39.95 1500 liter AA&5 34.95 1000 liter 39.55 ^95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34