Zorgen om kwaliteit WK motorcross sport 33 Schreuder opvolger Cocu Vennegoor of Hesselink stopt Wilmots wordt toch interim-coach België Löw vreest impact nederlaag Bayern Spaanse selectie nog zonder sterren De Vrij en Wijnaldum naar Jong Oranje woensdag 16 mei 2012 Alfred Schreuder wordt na het EK assistent van bondscoach Bert van Marwijk bij het Nederlands elftal. Hij volgt Phillip Co cu op, die zich na het EK volledig gaat richten op PSV. Schreu der is bij FC Twente assistent van coach Steve McClaren. Hij zal die functie met die bij Oranje combineren. Deze week zegt Urby Emanuelson in het tijdschrift NuSport dat hij 'met heel veel zelfvertrouwen naar Oranje gaat. En dat de drang om voor het eerst een eindtoernooi te spelen enorm is'. Mooie woorden, die op de dag van verschijnen al helemaal niets meer waard blijken te zijn. foto Pier Paolo Ferreri/EPA door Jeroen Wolbers EINDHOVEN - De perikelen tijdens i de GP van Mexico van afgelopen weekeinde hebben ook in de Ne derlandse motorcrosswereld het nodige stof doen opwaaien. In Guadalajara was veel te doen over de kwaliteit van het circuit, dat za terdag tijdens de tijdtraining zo stoffig was dat de meeste coureurs weigerden de kwalificatierace te rij den. De veiligheid was in het ge ding gekomen, oordeelden zij. De internationale motorsportfede ratie FIM en WK-promoter Youthstream mogen zich dat aan trekken. Zij kiezen ervoor naar lan den uit te wijken die wel de finan ciële middelen hebben, maar qua organisatie van toeten noch bla zen lijken te weten. „Je kunt het de Mexicanen niet verwijten", stel de Martijn Spliethof van de motor crosscommissie van de Nederland se motorsportbond KNMV. „Het is onverantwoord de organisatie van zo'n grootschalig evenement aan locals over te laten die dit nog nooit gedaan hebben. Vergis je niet in wat er op je afkomt." Ook Kees van der Ven, begeleider van het jeugdteam bij het fabrieks- team van Kawasaki, verbaasde zich dat de coureurs in Mexico te maken kregen met ondeugdelijke omstandigheden. „Dat een baan stofvrij moet zijn, weet iedereen. Het klopte van geen meter. Het was te gevaarlijk", concludeerde de Bakelnaar op basis van de tv-beel- den. Om het stoffen tegen te gaan, werd het parkoers natgesproeid, maar dat gebeurde pas na de kwali ficatierace van zaterdag. Van der Ven: „Nu werd er hals over kop met slangen een bak Water over heen gekieperd. Het circuit was WK-onwaardig. Tussen de spring- bulten lag zoveel water dat de baan daar blank stond." Spliethof zette bovendien zijn vraagtekens bij het deelnemers veld. Acht Mexicanen maakten hun opwachting, maar niet op ba sis van hun sportieve kwaliteiten. „Het waren clubrijders die in het NK amper meekunnen. Dat is ge vaarlijk, omdat ze toppers als Her- lings en Searle in de weg rijden, met alle risico's van dien. Maar goed, ze betalen duizend euro om mee te mogen doen." Een grote zak met geld lijkt voor Youthstreampresident Giuseppe Luongo belangrijker dan kwaliteit. Binnen Europa is veel kennis over, en ervaring met het organiseren van een Grand Prix. De wedstrij den in de landelijke kampioen schappen vinden plaats op circuits die GP-waardig zijn. Het ontbreekt de clubs echter aan financiële mid delen. Reden voor Luongo overzee te kijken. In Mexico betaalde de staat voor een groot deel mee aan de organisatie van het evenement. Voor volgend jaar is een Grand Prix in Thailand opgenomen in de WK-kalender. Spliethof: „Ik zet mijn vraagtekens bij deze gang van zaken, maar we kunnen als Eu ropese landen niks doen omdat we er geen invloed op hebben." Dirk de Neve, coördinator van de motorcrosscommissie van de inter nationale motorsportfederatie FIM, weigerde op de gang van za ken in Mexico in te gaan. Volgens hem heeft de FIM een sterk team naar Mexico gestuurd om de orga nisatie te begeleiden. „Meer men sen dan gebruikelijk is. Moeten we zover gaan dat we water uit Euro pa laten overvliegen?" De coördi nator vindt dat andere landen bui ten Europa ook een kans moeten krijgen om een Grand Prix te orga niseren. „Je kunt niet zeggen dat in Europa alles perfect is en dat ze overzee maar wat aanmodderen. We hebben al in Venezuela, Brazi lië, Chilië en Indonesië gereden. Dat is goed verlopen." EINDHOVEN Jan Vennegoor of Hesselink beëin digt zijn loopbaan als profvoetbal ler. Het contract van de aanvaller bij PSV liep na dit seizoen af. De club uit Eindhoven had al eerder la ten weten die verbintenis niet te verlengen. De 33-jarige Vennegoor of Hesselink heeft daarop besloten te stoppen. Vorig jaar november keerde Vennegoor of Hesselink te rug bij PSV, maar kwam niet veel in actie. Hij was zestien jaar actief op het hoogste niveau. Naast PSV speelde hij voor FC Twente, Celtic, Hull City en Rapid Wien. BRUSSEL Mare Wilmots fungeert de komen de twee oefeninterlands toch als in- terim-bondscoach van België. Hij zal bij de Rode Duivels op de bank zitten tijdens de duels met Monte negro op 25 mei in Brussel en te gen Engeland op 2 juni op Wem bley. Wilmots neemt de taken waar van Georges Leekens, die de overstap maakte naar Club Brugge. Hij was assistent van Leekens en weigerde aanvankelijk de positie als inte rim-coach. Maar hij heeft zich nu bedacht. BERLIJN De Duitse bondscoach Joachim Löw is bang dat een eventuele ne derlaag van Bayern München, dat zaterdag de finale van de Cham pions League tegen Chelsea speelt, negatieve gevolgen voor het Duitse elftal zal hebben. Hij heeft acht spe lers van de club in zijn voorlopige selectie opgenomen. „Na de misluk kingen in de competitie en de be ker zou een nederlaag in eigen sta dion tegen Chelsea een flinke klap geven. Ik denk dat ik ze dan twee of drie extra dagen rust zal geven." LAS ROZAS Titelverdediger Spanje begint nog al gemankeerd aan de voorberei ding op het EK voetbal. Bonds coach Vicente del Bosque maakte- dinsdag een voorlopige selectie van 21 namen bekend. De grote spe lers van Barcelona, Chelsea en Athletic Bilbao ontbreken, omdat die clubs nog in actie komen. De bondscoach riep in navolging van Bert van Marwijk van Oranje spe lers op die in de toekomst een rol kunnen spelen voor het nationale team. ZEIST Bondscoach Cor Pot heeft dinsdaga vond Stefan de Vrij (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (PSV) toege voegd aan de selectie van Jong Oranje, die zich voorbereidt op de EK-kwaliflcatiewedstrijden tegen Luxemburg (1 juni) en Bulgarije (5 juni). Het tweetal behoorde tot de eerste afvallers in de voorlopig EK-ploeg van Bert van Marwijk. Pot riep ook Charlton Vicento op. De aanvaller van ADO Den Haag werd overgeheveld van het belof- tenteam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33