Smartphorie voor Willems is medicijn voor de problemen op links Emanuelson wijkt voor twee tieners 321 sport Anderiecht wl John van den Irom Alleen in combinatie met een Mobiel Internet abonnement een Bel-SMS-Web abonnement voor 35.- /mnd Van Bommel stopt bij EK-titel woensdag 16 mei 2012 moeten focussen op de wedstrij den. Dat geldt ook voor mezelf We spelen nu tegen RKC twee be langrijke wedstrijden, waarin we Europees voetbal kunnen halen." Vitesse speelt donderdag en zon dag (in Gelredome) tegen RKC Waalwijk de finale om een plek in de play-offs om Europees voetbal. De 45-jarige Van den Brom heeft bij Vitesse een contract tot medio 2014. De goed ingevoerde Belgische krant Het Nieuwsblad schreef dins dag dat Van den Brom één van de drie kandidaten is bij de landskam pioen van België. In het Brusselse geruchtencircuit circuleren ook de namen van Ron Jans en Danny Blind, maar in de zoektocht naar een Nederlandse oefenmeester is Van den Brom de eerste optie voor de clubleiding van Ander iecht. door Leon ten Voorde HOENDERLOO - Hij was na het weg vallen van de geblesseerde Erik Pie- ters voor velen de beoogde links back op het EK, maar zover zal het niet komen. Wat heet: Urby Ema nuelson behoort niet eens tot de voorlopige selectie van 27 spelers die morgen zijn tenten opslaat in het Zwitserse Lausanne. Ook ging er dinsdagavond een streep door de namen van Hedwi- ges Maduro, Georgino Wijnal- dum, Alexander Buttner, Jasper Ci- lessen, Erwin Mulder, Nick Vierge ver en Stefan de Vrij. Bij dat lijstje zit geen surprise. De grootste verrassing is duidelijk het niet selecteren van Ema nuelson, die welhaast een zeker- heidje leek in de selectie van Oran je. Ook Emanuelson zelf zal geen rekening met dit scenario hebben gehouden, al was hij de laatste tijd geen basisspeler meer bij zijn club AC Milan. Met het passeren geeft Van Mar wijk onomwonden aan dat hij het niet ziet zitten in de linksback Emanuelson, die op die positie in Oranje nooit heeft kunnen overtui gen. Het is een veeg teken dat de oudste en de jongste speler uit de selectie nog wel in beeld zijn voor de vacature links achterin: Wilfred Bouma en Jetro Willems. Die laat ste, achttien jaar nog maar, liet de voorbije dagen een prima indruk achter tijdens de trainingsstage in Hoenderloo. Emanuelson is van origine ook een middenvelder, maar voor die linie heeft hij de slag verloren van een andere jongeling, Adam Ma- her. De speler van AZ liet maan dag na de training weten dat hij nog altijd niet heeft gekozen tus sen Nederland en Marokko, maar het kan haast niet anders of Van Marwijk moet inmiddels van hem de zekerheid hebben dat hij voor Oranje wil uitkomen. Anders had de bondscoach hem ongetwijfeld niet opgenomen in de EK-groep. De Nederlands ploeg vliegt don derdag voor een trainingskamp naar Lausanne. Ibrahim Afellay, Ar jen Robben en Stijn Schaars zijn daar wegens clubverplichtingen nog niet bij. De voorlopige EK-selectie: Ibrahim Af ellay (Barcelona), Vurnon Anita (Ajax), Mark van Bommel (AC Milan), Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart), Wilfred Bouma (PSV), John Heitinga (Everton), Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04), Luuk de Jong (FC Twente), Nigel de Jong (Manchester City), Siem de Jong (Ajax), Tim Krul (Newcastle United), Dirk Kuijt (Liverpool), Jeremain Lens (PSV), Adam Maher (AZ), Joris Mathij- sen (Malaga), Luciano Narsingh (sc Hee renveen), Robin van Persie (Arsenal), Ar jen Robben (Bayern München), Stijn Schaars (Sporting), Wesley Sneijder (In- ter), Maarten Stekelenburg (AS Roma), Kevin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur), Ron Vlaar (Feyenoord), Michel Vorm (Swansea Ci ty), Gregory van der Wiel (Ajax) en Jetro Willems (PSV). door Gerard Borgman ARNHEM - Vitesse-trainer John van den Brom is de voornaamste kan didaat om de vertrekkende Ariel Ja cobs op te volgen als hoofdcoach bij RSC Anderiecht. Dat bevesti gen diverse bronnen rondom de Belgische topclub. Jacobs maakte zondag bekend dat hij zijn aflopende contract bij de landskampioen niet gaat verlen gen. Van den Brom en diens zaak waarnemer Louis Laros zouden na dien door Anderiecht reeds op de hoogte zijn gebracht van de belang stelling, maar daarop Van den Brom wilde dinsdag geen com mentaar geven. „Ik wil hier helemaal niet op reage ren, want zoiets leidt alleen maar af', stelde de coach na de training op sportcentrum Papendal. „Ik zeg altijd tegen de spelers dat ze zich /-jarig Boi-SMS-Wafc abonnement** 1000 MB 450 miri/sms door Leon ten Voorde HOENDERLOO - De auto is maar al te vaak een statussymbool voor de moderne voetballer, maar de twee jongste bediendes bij Oranje heb ben daar nog geen last van. Dat is niet zo vreemd, want de twee heb ben nog niet eens een rijbewijs. Dus was het maandag een koddig gezicht om tussen al die scheuren de bolides twee voetballers te zien die zich keurig lieten afzetten bij het hotel in Hoenderloo: Adam Maher (19) en Jetro Willems (18). Twee toptalenten die van bonds coach Bert van Marwijk de komen de anderhalve week in Lausanne verder mogen dromen van het EK. Willems is misschien wel de groot ste verrassing van de twee, want de Rotterdammer is niet altijd ver zekerd van een basisplaats bij PSV. Maar wie hem in de voorbije twee dagen tijdens de trainingsstage op de Veluwe aan het werk zag, zal minder verbaasd zijn. Willems be hoorde in de partijtjes steevast tot de uitblinkers. Wat vooral opviel was het gemak waarmee hij speel de, de rust en de zelfverzekerdheid in zijn spel, gekoppeld aan zijn ho ge handelingssnelheid. In niets her kende je de onbevangen debutant, die verdwaald was in de grote man nenwereld. „Als ik bondscoach was zou ik Jetro meenemen naar het EK", zegt Fred Rutten, de voormalige trainer van PSV, die het afgelopen seizoen bijna dagelijks met hem werkte. „Of hij ook meteen de op lossing is voor de vacature links achterin? Waarom niet? Als Alaba niet geschorst zou zijn, zou hij za terdag als linksback de finale van de Champions League spelen voor Bayern Munchen. En die jongen is ook nog geen twintig jaar. Ik zou het in elk geval zo. aandurven met Jetro, vooral omdat hij ook geen enkele plankenkoorts heeft. Maar je kunt als bondscoach nu nog niet zeggen, hij wordt mijn links back. Van Marwijk gaat drie we ken met hem aan de slag en zal dan tot zijn eigen inzichten gaan komen. En in zo'n periode kan er nog veel gebeuren." Rutten is normaal gesproken niet zo van de superlatieven naar bui ten toe. Dat hij bijna euforisch is over de kwaliteiten van de bij Sparta opgegroeide Willems is veelzeggend. De bij PSV ontslagen oefenmeester twijfelde eerder dit seizoen ook geen moment toen hij in de eerste topper tegen FC Twente Willems noodgedwongen moest inbrengen. Ook nadat Erik Mark van Bommel is duidelijk over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. Alleen als Oranje komende zomer Europees kampioen wordt, zet de aanvoerder een punt achter zijn interlandcarrière. Dat zei de 35-jarige middenvelder dinsdag. „Ik stop sowieso bij het Neder lands elftal als we komende zomer Europees kampioen worden in Po len en Oekraïne. Maar voor het ove- Pieters fit was, hiekPRutten tegen alle druk van buitenaf nog een he le tijd vast aan de onervaren verde diger. „Jetro is gaan spelen omdat Erik Pieters geblesseerd raakte, maar hij heeft het daarna uitstekend ge daan", zegt Rutten. „Jetro heeft al les in zich om een topspeler van een grote club in Europa te wor den. Hij is snel, technisch vaardig, en fysiek sterk. Bovendien heeft hij ook een goede grondhouding. Je moet altijd oppassen dat jonge spelers na een tijdje toch nog van het padje raken, maar bij hem ben ik daar niet zo bang voor. Hij is nuchter, standvastig en is niet zo snel ergens van in de war. Als hij zich zo blijft ontwikkelen heeft Ne derland over een tijdje geen pro bleem meer op de linksbackposi tie. Sterker nog, dan heeft Van Marwijk de beschikking over twee uitstekende spelers, want Erik Pie ters heeft het in Oranje ook altijd goed gedaan." rige hou ik alle opties open", aldus Van Bommel, die AC Milan heeft verlaten en volgend seizoen terug keert bij PSV. „Misschien speel ik nog wel twee of drie jaar door en kan ik nog gewoon mee bij het Ne derlands elftal. Een beslissing over Oranje heb ik niet genomen en zelfs niet over nagedacht. Met uit zondering voor het geval we het EK winnen." »Je betaalt nu een. jaar lang 10,- /mndbij een 1-jarig Mobiel Internet Basis aboaaemeat. **Bij een Z^arig Bel-SMS-Web abonnement betaal je de eerste 8 maanden 25,- /mnd. Daarna betaal je de reguliere abonnementskosten van 57,50 /mnd óf je past gratis je abonnement naar boven of beneden aan. Vraag naar de voorwaarden. Deze aanbieding is alleen geldig In de kpn winket. Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Ace Plus 1-jarig Mobiel Internet Bdsts abonnement* 500 MB,mnd .-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32