H Bezuinigingsdreun klinkt hard door 21 zeeland Nieuwbouw van marinierskazerne is 3,5 miljoen goedkoper dan renovatie Bezwaar woensdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Terra Maris SportZeeland Commissaris Karla Peijs woensdag 16 mei 2012 door Gundo van der Heijden effingsambtenaar Ge meente Goes Postbus 2118, 4460 MC GOES -Bezwaar naheffing parkeerbe lasting, zaaknummer: 136400 Op vrijdag 13 april kreeg ik een parkeerbon (16.03 uur) in de Marconistraat in Goes. Ik was daar die dag de tweede maal. Tijdens mijn eerste bezoek film de ik voor de PZC parkeerme- ters en ondervroeg ik onderne mers aan de Marconistraat over het feit dat er in die straat meer aan parkeerboetes wordt geïnd dan er aan parkeergeld binnen komt. O, ironie. Tijdens mijn tweede bezoek aan de straat sprak ik voor de ca mera met een CDA-raadslid over dezelfde kwestie. We had den afgesproken bij de parkeer- paal bij TMC woonwinkels. Ik parkeerde vlakbij de paal maar zag bij het uitstappen dat mijn interviewkandidaat een hon derd meter verderop stond bij een andere paal. Ik liet hem niet wachten en liep direct op hem af om me voor te stellen. Nauwelijks bij hem aangeko men wees hij me erop dat er al een controleur belangstelling toonde voor mijn auto. Snel haalde ik er een kaartje uit en rende naar mijn auto. Echter, zonder resultaat. Ik kreeg de bon vanwege de het verlopen kaartje van mijn eerde re bezoek aan de stad. Onterecht, naar mijn mening. De tijd die ik nam om een nieuw kaartje te halen was kort en werd hoogstens vertraagd door geldende fatsoensnormen waarbij je heus wel iemand waarmee je hebt afgesproken even een hand mag geven. Klein geluk bij een ongeluk dat ik nu wel erg relevante beelden kon maken van een parkeercon- troleur in actie. Al was ik dan zelf het lijdend voorwerp. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arte Leeri Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelandén-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes' T: 0113- 31 5670 E: bevêlanden@pzc.nf tholen@pzc.rtl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nS/lezeriservke of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) na bezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevóordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op •informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice, Zie ook het privacy statemënt,bp www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal inazs) D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZti gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan Ik maak echter wel bezwaar. Alle wijsheid toegewenst. Guido van der Heijden Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De dreun van de tientallen mil joenen bezuinigingen klonk dins dagavond hard door in het pro vinciehuis. Was het niet in de Statenzaal, dan wel in de film zaal waar de vertegenwoordi gers van de gedupeerde instellin gen bijeen waren. Gedeputeerde Kees van Beveren deed nog zijn best om het allemaal niet te dra matisch te laten klin ken. Het woord bezuinigingen ge bruikte hij liever niet: „We komen 29 miljoen euro te kort voor het uitvoeren van onze kerntaken. Dat geld geven we aan andere dingen uit." Hij stelde vast dat er keuzes gemaakt moeten worden 'die soms behoorlijk pijnlijk zullen zijn'. GS willen zich vooral richten op de kerntaken van de provincie, al hanteren ze daarbij wel een zekere willekeur, stelde Leen Harpe (GroenLinks) vast. Want enerzijds wordt cultuur (de festivals) kenne lijk als een kerntaak gezien. Ander zijds wordt er wel bezuinigd op het Zeeuws Museum, de Zeeuwse Bibliotheek en SCEZ. Ook stelde hij vast dat sport weliswaar geen kerntaak is, volgens GS, maar dat er wel bepaalde sportevenemen ten gesteund worden omdat die in het collegeprogramma staan. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs maakte duidelijk dat er ook een taak voor de gemeenten aan komt: „Bij de gemeenten moet ook een omslag komen. De vraag is of je Klaverblad als gemeente moet steunen of via de WMO-raad voor een oplossing moet zorgen. Ik moet zeggen dat ik wel eens zie dat mensen in dat kader voorzieningen krijgen, die ze best zelf kunnen betalen." GS willen ook geld binnenhalen dat ze nu nog uitgeven aan voor zieningen voor het fiets/voetveer. Als weer een nieuwe concessie voor het openbaar vervoer in Zee land wordt aanbesteed, zal die gel den voor al het openbaar vervoer. Dus ook voor de fast ferry tussen Vlissingen en Breskens. Vanaf dat moment zal de provincie geen bij komende voorzieningen zoals de afmeerinrichtingen betalen. Dat moet 1,4 miljoen opleveren. Dat kan dan weer wel betekenen dat de prijs van een buskaartje naar boven gaat of dat er minder bus sen gaan rijden. En als die opzet niet lukt kan de tolperiode op de Westerscheldetunnel verlengd worden, suggereerde Van Beveren. Koos Meulenberg en Harpe vroe gen aandacht voor de verdere pro cedure. Meulenberg constateerde dat het voorstel voor een commis sievergadering van 31 mei gea.- gendeerd staat en die vergadering zit al heel erg vol. Omdat er zeker insprekers namens de gedupeerde instellingen zullen zijn, stelde ze voor op 14 juni een extra commis sievergadering te houden. Dan kan het allemaal op 22 juni in PS behandeld worden. Harpe vond het te kort dag. Hij wilde dat de in stellingen en de Staten voldoende tijd krijgen alle stukken te bestude ren en stelde voor de kwestie over de vakantie heen te tillen. Dórecteur Marien Hemminga: „Dit is dramatisch. We hebben eigen in komsten uit entree en de winkel, maar kunnen niet zonder subsidie. Wij zijn één van de best bezochte musea in Zeeland. Het zou heel jam mer zijn als een voorziening die voor de provincie zoveel betekent zou verdwijnen. We gaan ons bera den op wat we kunnen doen." Directeur Marja Noordhoek:„Dit gaat ten koste van oudere sporters, minder valide sporters en andere zwakkere groepen. Ook kleine sport verenigingen die niet zo veel vrijwil ligers hebben zullen er onder lijden. Daar komt bij dat wij al voor 50 pro cent onze eigen inkomsten verga ren. En dan wel drie wielerwedstrij den subsidiëren." door Jeffrey Kutterimk DEN HAAG - Het verplaatsen van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen is 3,5 miljoen euro goed koper dan renovatie van de huidi ge kazerne. Dat blijkt uit nieuwe berekeningen die Zeeland naar de Tweede Ka mer heeft gestuurd en die in bezit zijn van deze krant. Minister Hans Hillen (Defensie) wil de Van Braam Houckgeestkazerne ver plaatsen van Doom naar Vlissin gen. De Kamer is daar kritisch over, omdat volgens de cijfers die tot nu toe bekend waren verplaat sing 60 miljoen euro duurder is dan renovatie. De Kamer is niet te gen verhuizing naar Zeeland, maar vindt wel dat het geen cent meer mag kosten dan een opknapbeurt. Volgens de nieuwe cijfers kost een nieuwe kazerne in Vlissingen 132 miljoen euro. Renovatie van de ka zerne in Doorn komt uit op 135,5 miljoen euro. Drie zaken zorgen er voor dat nieuwbouw nu volgens Zeeland wel goedkoper is. Combi natie van verkoop van de kazerne in Doorn en Europese subsidies le vert 30 miljoen euro op. Normaal gesproken mag de verkoopop brengst niet worden meegerekend. Maar de ministeries van Defensie en Financiën hebben afgesproken dat het nu wel mag. Door mari niers niet op de kazerne te laten slapen, maar in bestaande bebou wing in de stad wordt 12 miljoen bespaard. Volgens commissaris van de koningin Karla Peijs gaat het om 'diverse panden die kun nen worden gebruikt', waaronder vrijkomende bejaardentehuizen. Door de kazerne 'flexibel te bou wen' gaan de kosten nog eens met 15 miljoen euro omlaag. Peijs hoopt dat de nieuwe cijfers de Ka mer overtuigen. „Zeeland kan goed nieuws gebruiken." Het Kamerdebat dat voor vandaag stond gepland is verschoven naar volgende week. „Ik moet zeggen dat ik wel eens zie dat mensen in dat kader voorzieningen krijgen, die ze best zélf kunnen betalen,"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2