Bouw hotel Dishoek wacht op exploitant Yvonne van Helden 'Zo iemand als hij vind je nooit meer' 261 zeeland Zondagopening winkels Veere blijft aanleiding tot verdeeldheid 50 KORTING Zeeuwse stromen lijkt uit beeld woensdag 16 mei 2012 door Annemarie Zevenbergen DISHOEK - Projectontwikkelaar Bouwfonds is druk op zoek naar een exploitant voor het Dorphotel Dishoek. Zeeuwse Stromen zou niet langer in beeld zijn. Bouw fonds wil verder geen commentaar geven over de stand van zaken rondom het bouwproject, maar geeft wel aan 'dat het geen vertra ging oploopt door de zoektocht naar een nieuwe exploitant'. De versies over de partij die tot nu toe interesse toonde, lopen niet synchroon. Hotelier Leo van Vliet van Zeeuwse Stromen in Renesse zegt dat hij 'overweegt zich terug te trekken als exploitant'. De ge meente Veere verklaart dat Bouw fonds al met Arcus aan de slag is om een nieuwe gegadigde te vin den voor de exploitatie. Bouw fonds geeft slechts aan 'op zoek te zijn'. Het dorpshotel - bestaande uit hotel, congrescentrum met theater, appartementen en zomer woningen - moet verrijzen op en om het terrein van het gesloopte hotel Zeeduin. Leo van Vliet: „De eerste plannen voor het Dorphotel dateren al van 2004. Het is nu 2012. In de wereld om ons heen is al heel wat ge beurd in die tijd. Maar in Dishoek zijn we nog geen stap verder." Pro jectmanager Lars Paantjes van Bouwfonds wil nog wel kwijt dat 'we niet stil zitten en het project de grootste aandacht heeft, zeker omdat de Raad van State eind vo rig jaar het bestemmingsplan defi nitief goedkeurde'. Het plan veroorzaakte de afgelo pen jaren flink wat onrust in het kustdorp. De omwonenden vrezen te veel (verkeers) overlast en vin den de opzet van het project veel te grootschalig. De Raad van State wees de bezwaren van tientallen dorpsbewoners echter af en gaf daarmee groen licht voor de bouw van het Dorphotel. Veers wethouder Jaap Melse gaf de ze week in de commissie ruimtelij ke ontwikkeling van de gemeente al aan dat 'Zeeuwse Stromen was afgehaakt'. Melse: „Wij willen als gemeente dat het concept toch blijft bestaan. Alles moet in één bouwstroom gedaan worden. Met andere woorden, vooral niet knip pen. AlleS in één keer bouwen om de overlast voor het gebied te be perken. Niet de ene keer hier een plukje en later daar weer wat. Over drie weken is er een gesprek tus-- sen Bouwfonds, Arcus en gemeen te. Dan bespreken we hoe het ver der gaat. Het plan wordt niet op de lange baan geschoven." „Waarom denk je dat De Wissel één van de grootste scholen is? Waarom daar wél veel mannelijke leerkrachten zijn. Waarom de ouderwerkgroep zo veel leden telt Fiat 500'nu v.a. 12.495, Fiat 500C nu v.a. €13.495,- Gem. brandstofverbruik: 3,9 - 4,7 1/100 km (1 op 21,4 - 25,6). C02: 90-110 g/km. Fia' Dok"" -- - - Contant waarde Aanbetaling en/of inruil Totaal kredietbedraq Looptljd in maanden Vaste debetrente voet od jaarbasis Jaarlijkse Kosten Percentage (JKP) Termijnbedrag oer maand Totaal te betalen bedraq 12.495.- 5,995,- €6.500,- 36 0,0% 0,0% €180,56 €6.500,- 'Uilg9zorideriiri65OOby.Gücci.D8phjsvands5OKisra^trBkvan€.i8pO,-C3bn:oBG!?j¥pt^incl,BTW.i)Kd.hosleni?Waafirak0nenvawiidenn^bijdfa98. Actie is geBg Vm 31 mei 2012. Getoonde atbeödmg tori afwijken van de werkelijkheid; De financiering in de vorm van nieMbcrfopend krediet wordt, u aangeboden door Fat financial Solutions handelsnaam van FGA Capital B.V.JA.'VrivergunnïngsnünTOer 12013694) ondef.vacrbdwud van krcdioiacceptaöe en toetsing 3KR iefiél. Max. kreöielbédrag 6 500.-. Deze financieringsactie is geldig totïn met 30 juni 2012. Prijs en uitvoering hunnen aan verandering onderhevig zijrizondervocrafgaanda opgave; 3 laaj'jjarantie is opgedouwd uit 2 jsar fabneksgarantia en I jaa- Extra Garanbe.Vraag naaf de voorwaarden; "Bron- Jatti Dynamics. Gebaseerd op "do voioniegareialéerile gflrniddeide .CO^uiisloot prrnl v^i 'de best yatkoéite Eurcjiese aulorperken in 2011: Let op! Geld lenen kost geld www.automondo.nL Ouders van kinderen op basis school De Wissel in Vlissingen laten de directeur, Epjan Kwast, niet zomaar aan de kant zetten. Laaiend zijn ze. door Wendy van den Hurk De voorzitter van de raad van toezicht van de christelijke scholengroep Per spectief, Stéphane Cépèro, kon vorige week in deze krant kort zijn over de reden waar om directeur Kwast het veld moet ruimen. „De manier waarop hij functioneerde, stond al jaren ter discussie. De redenen zijn gewich tig." Daar wilde hij het bij laten. Maar voor ouders was hiermee de kous niet af. Een storm aan reac ties bereikte de redactie van de PZC. En dat is bijzonder. „Maar Epjan is zélf ook bijzonder. Toen wij een school zochten voor onze zoon zijn we overal wezen kijken. Op De Wissel zagen een ge dreven man, die met zoveel passie over zijn school sprak. Die zo veel verder de wereld in kijkt. Toen wis ten we: dit is goed." Yvonne van Helden houdt het, zo als bijna geen enkele ouder, niet droog tijdens het gesprek. „Ook bij kinderen is hij geliefd. Al staat hij nog maar zelden voor de klas; Ep jan geldt als de leuke meester. Die lekker gek doet. Met de Kinderboe kenweek is hij het, die in een leeu- wenpak rondloopt. Geen een kind dat het verhaal ontgaat. Waarom denk je dat De Wissel één van de grootste scholen is? Waarom daar wél veel mannelijke leerkrachten zijn. Waarom de ouderwerkgroep zo veel leden telt." Of telde. Want erg veel zin hebben sommige ouders niet meer om zich voor De Wissel in te zetten. „Een dag na de kerstvakantie kre gen we een mailtje waaruit bleek dat Epjan een time-out had. Dat was al dubieus. Vervolgens hoor den we maanden niets en toen in eens het bericht dat hij per 1 juli definitief weg is. Na goed overleg. Van de een op de andere dag weg. En dan stort alles in. De school tuintjes zijn afgeschaft, de reso- nansgroep is afgeschaft, de jaarlijk se Fancy Fair gaat niet door. Ook wij als ouders zijn niet meer ge vraagd om te helpen." Met zo veel leerlingen en zo veel personeelsleden heeft Kwast heus wel eens op tenen gestaan, rede neert een andere moeder, die lie ver niet met naam in de krant wil. „En hij zal ook heus wel eens plan ken hebben misgeslagen. Maar ja renlang niet functioneren, dat her kent niemand. Dat kan ook niet, want dan was er écht wel eerder ingegrepen. Epjan was iemand die niet met alle winden mee waaide. Misschien dacht hij anders over de fusieplannen, die Perspectief hem trouwens zelf liet aanvoeren. Ep jan wist duidelijk wat hij wilde, maar je kon met hem meedenken. Hij luisterde naar iedereen." Nu hij weg is, heerst er vol gens de moeder 'een rare sfeer' op school..„Je voelt dat er twee kampen zijn. Of eigen lijk drie. Leerkrachten die achter Epjan staan, leerkrachten die zich juist tegen hem hebben gekeerd en de tussengroep. Maar niemand die iets zegt. Ze zeggen: ik richt me maar op mijn klas, dan kan ik ook niets verkeerd doen. Er lijkt 'Een briefje dat hij weg gaat, aisof het een sta giair is wiens stageperio de erop zit, en klaar.' een angstcultuur te bestaan." De moeder is boos. En ook bang. „Je voelt je onveilig. Je vertrouwt hen je kinderen toe. Maar het kan niet anders dan dat ook zij hier schade door oplopen. Er zijn ouders die zeggen: nog maar vier jaar doorbij ten tot de jongste naar de middel bare school gaat. Idioot dat het zo moet. Dit is niet wat ik een school, notabene een christelijke, mijn kin deren wil laten meegeven over hoe je met mensen omgaat. Een briefje dat Epjan weggaat, alsof het een stagiair is wiens stageperiode erop zit, en klaar. Ik ben niet de j enige ouder die een boze brief 1 heeft teruggestuurd. Maar we kre- gen niet eens een ontvangstbevesti ging, laat staan een fatsoenlijk ant woord." Blijft de vraag, zegt Corry de Jong, waaróm Epjan Kwast weg moest. „Niemand weet het antwoord. Het zaakje stinkt. Iemand met zo'n inzet, die zo dynamisch was, zo goed kon delegeren en tegelij kertijd het eindresultaat in eigen 1 hand hield - waarom zou die plot- seling niet meer functioneren? Ik heb lang op De Wissel meege draaid als lid van de resonans- groep, een klein groepje ouders dat meepraat over de school, maar het is echt de eerste keer dat ik het j hoor. En anders had ik het gewe- !i ten. We hadden immers een zwijg plicht, en met ons werd alles be sproken: van financiën tot onder wijs tot personeel. Maar zowel Ep jan als zijn onderdirecteur hebben er ooit iets over gezegd. Ik ben met stomheid geslagen." Vanwege de rechterlijke procedure kan Epjan Kwast niet reageren. Ou ders rest niets anders dan het orga niseren van een waardig afscheids feest. Yvonne van Helden: „Dat is wel het minste dat we voor hem kunnen doen. Want zo iemand als hij vind je nooit meer." door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De zondagopenstelling van winkels in de gemeente Veere blijft reden tot discussie en ver deeldheid. Dat bleek gisteravond opnieuw tij dens de vergadering van de raads commissie maatschappelijke ont wikkeling waar de winkeltijdenver ordening aan de orde kwam. De wet biedt gemeenten als Veere, die zich als toeristische gemeente pro fileren, meer koopzondagen. Het college- van Ben W ziet daar ech ter 'nut en noodzaak niet van in' en wil het huidige beleid voortzet ten, waarin alleen Zoutelande, Veere, Westkapelle en Domburg al le zondagen open mogen. Kernvraag voor de meeste fracties was dan ook 'waarom wordt de ge meente opgedeeld in dorpen waar winkels wel en dorpen waar ze niet of slechts deels op zondagen open mogen? Er is immers sprake van één toeristische gemeente. Maak dan geen verschil tussen de ene en de andere kern'. DTV ging een stapje verder en sprak van 'rechtsongelijkheid' en bepleitte, net als de fracties van de WD, D'66 voor het vrijlaten van de sluitingstijden. 'De onderne mer kan zelf kiezen, dat hoeft de overheid niet voor hem te doen.' De PvdA-GroenLinksfractie vroeg zich af 'wat er nodig is om in het rijtje van de vier grote kustdorpen opgenomen te worden en ook op zondag open te mogen zijn'. Wethouder Jaap Melse was daar duidelijk in; 'dat is niet aan de or de, er zijn geen vragen uit het mid dengebied, waar 12 koopzondagen aangevraagd kunnen worden. Ver ruiming is dus niet nodig'. Het CDA plaatste wel enkele kantteke ningen, maar liet niet het achterste van de tong zien. SGP-CU bleef principieel bij het standpunt dat de zondagsrust uitgangspunt is en verwerpt de zondagopenstelling. De raad is nu eind mei aan zet. STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26