Gezamenlijk overleg ziekenhuis WALCHEREN Rondom het dok Middelburgse (27) aangehouden LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Penseelaapjes in Tropical Zoo Intratuin Koudekerke Hemelvaartsdag open van 10.00 tot 17.00 uur intratuin Vlissingse en Middelburgse politiek steken koppen bij elkaar Automobilist slingert op A58 almanak Broodje halfom WOENSDAG 16 mei 2012 25 middelburg - De marechaussee heeft dinsdagochtend in Middel burg een Nigeriaanse (27) aange houden. In haar woning werd ook een illegaal aangetroffen. De aan houding van de vrouw volgde na een onderzoek naar oplichting en fraude. Volgens de marechaussee werden met behulp van valse ko pieën van documenten kredieten aangevraagd en telefoons gekocht. In verband met het onderzoek zijn ook in Almere, Eindhoven en Am sterdam mensen aangehouden. kwadendamme - Bij Berkenhofs Tropical Zoo in Kwadendamme heeft een groepje witoor penseel aapjes zijn intrek genomen. De aapjes zijn onlangs verhuisd van het natuurpark Ecodrome in Zwolle naar de „tropische tuin van de Zeeuwse zoo. Het Ecodrome moest vorige maand de deuren sluiten omdat de gemeente de sub sidie van een miljoen euro heeft geschrapt. Wat er met het natuur park gaat gebeuren, is nog niet be kend. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl 11 geeft kleur aan groen door Theo Giele vlissingen - Vlissingse en Middel burgse raadsleden en wethouders hebben dinsdagavond overleg ge voerd over het dossier rond de nieuwbouw voor het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). De bijeenkomst vond plaats op ini tiatief van Vlissingen. Aanwezig waren de vertegenwoordigers van de Vlissingse coalitiepartijen LPV, CDA, PRS en WD en de Middel burgse coalitiepartijen PvdA, CDA, LPM en WD. Ook de ver antwoordelijke wethouders van beide gemeente praatten-mee. Namens de deelnemers aan het overleg zei het Vlissingse LPV-raadslid Mark Weug dat het een 'informatief en constructief gesprek was geweest. „Er is gesproken over het vooront werpbestemmingsplan van de nieuwbouw in de Mortiere en de toekomst van het huidige zieken huisterrein aan de Koudekerkse- weg", aldus Weug. Dat Vlissingse en Middelburgse raadsleden nu eens mét in plaats van tégen elkaar over deze gevoeli ge kwestie spraken, noemde Weug tamelijk uniek. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis wil een nieuw gebouw neer zetten tussen Woonboulevard De Mortiere en de A58. Het beoogde perceel ligt binnen de grenzen van de gemeente Vlissingen, maar is ei gendom van de gemeente Middel burg. En hoewel het ADRZ spreekt over Vlissingen-Noord, leeft in Vlissingen het gevoel dat het ziekenhuis naar Middelburg verhuist. Het ADRZ wil dat nog voor het einde van dit jaar alle procedures zijn doorlopen. Vorige week maak te'het bestuur van het ADRZ dui delijk dat dat nieuwbouw in De Mortiere in gevaar kan komen door 'gebrek aan voortgang in de planologische stappen'. Het door het ADRZ ingediende voorontwerpbestemmingsplan gaat over een groter gebied dan strikt voor de nieuwbouw van het ziekenhuis nodig is. Dat heeft in Vlissingen vragen opgeroepen. Minder huurders lopen achter 28 en 29 nieuw- en sint joosland - De poli tie heeft maandag rond midder nacht op de A58 bij Nieuw- en Sint loosland een 21-jarige man uit Bergen op Zoom aangehouden voor gevaarlijk en dronken rijden. Rond 23.30 uur kreeg de politie een melding dat er iemand met 60 a 80 kilometer per uur slingerend over de A58 reed en daarbij af en toe in de berm belandde. Een weg gebruiker bleef achter de slingeren de auto rijden en waarschuwde met zijn alarmverlichting het ach teropkomend verkeer. 9 9 9 999999999999 Tip? redactie@pzc.nl Toen een klant bij een slagerij in Goes om een bruin pistoletje halfom vroeg, kreeg hij iets heel anders dan dat hij verwachtte. De verkoopster keek verontwaardigd, dacht even na en besloot toen een broodje klaar te maken. Zij liep naar de kant van de slagerij waar het vlees verkocht wordt, ogenschijnlijk om een paar plakjes pekelvlees en plakjes gekook te varkens- of runderlever te snijden. Maar ze pakte een plastic zakje en greep een handje vol half-om-half ge hakt. Dit drukte zij op het broodje. Twifelend liet zij het broodje aan de klant zien, die net als het overig per soneel hard moest lachen. gaan dan over in gebakken materiaal op de lage kade. Van daaruit kunnen belangstellenden, als eind juni eindelijk de ijzeren hekken zijn wegge haald, een goede blik werpen in het gerenoveer de droogdok. Tegen die tijd keert ook de schip deur gerestaureerd en wel terug, en is ook nog eens het glazen theehuisje, aan het water, hele maal gereed voor gebruik. Al moet daar nog wel een exploitant voor gevonden worden. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Nog een paar weken inklinken en de nieuwe natuurstenen bestrating rond het Dok- je van Perry is sterk genoeg om alle nieuwsgieri gen te dragen. De Belgische Grès-stenen liggen helemaal rondom het dok, op de hoge kade, en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25