i8|zeelani niet vaak Aardenburg zet in op in de fout komst van senioren Sluis gaat n i Hulst zoekt kandidaten prijs TiPs van etaleur verantwoord ondernemen Verhuizen Vogels kijken op Hemelvaartsdag Kenny Werner speelt piano bij Porgy Bess 'VMBO got talent' op Zeldenrust-Steelant almanak Motorrijder valt en breekt sleutelbeen Stadsraad presenteert uitkomst onderzoek dinsdag 15 mei 2012 Ambitieuze toekomstvisie van stadsraad gaat uit van groei bevolking OOSTBURG - De bezwarencommis- sie van de gemeente Sluis heeft vo rig jaar 121 klachten binnengekre gen over besluiten van B en W. Dat blijkt uit het jaarverslag. In de commissie zitten onafhanke lijke personen. Die bekijken of het collége fouten heeft gemaakt bij het nemen van beslissingen. Dat kan gaan van het besluit om een hennepkwekerij te ontruimen tot het niet toekennen van bepaalde bijstandsuitkeringen. Doordat een aantal zaken weer werd ingetrokken, kwam de com missie tot 93 uitspraken. In 24 ge vallen kreeg de klager (deels) ge lijk. In zo'n geval adviseert de com missie aan B en W om een nieuw besluit te nemen of tenminste het genomen besluit beter te onder bouwen. Het college hoeft dat niet te doen, maar deed dat in 22 van de 24 gevallen wel. Volgens de bezwarencommissie maakt het college niet vaak echte fouten, maar voldoen besluiten soms niet aan de criteria van 'be hoorlijk bestuur'. Zo zou het colle ge beter kunnen uitleggen waar om bepaalde besluiten genomen worden en moeten aangeven op welke manier de mening van be trokkenen is meegewogen. TERNEUZEN - Vogelliefhebbers ko men aan hun trekken tijdens He melvaartsdag. Ze kunnen meetel len met leden van vogelwerkgroe pen op de telposten bij de Sophia- polder en de Margarethapolder. Vanaf de schuur van Het Zeeuwse Landschap aan de Philipsweg bij Oostburg vertrekt om 13.30 uur een fietstocht langs vogelrijke ge bieden. Staatsbosbeheer houdt vanaf 4.45 uur een wandeltocht door de Braakman. Vroege vogels aanmelden op: 0115-482806. andere 'gewone' winkels hier te houden, is trekken aan een dood paard." De stadsraad verwacht veel meer van de komst van gespe cialiseerde ambachtslieden. „Daar hebben we er al een paar van", geeft Coppens'aan. „Onder wie de beste schoenmaker van Zeeland." Daarnaast moet Aarden burg zich blijven ontwik kelen als kunst- en cul tuurstadje: de rijke historie moet zichtbaar blijven in een goed ar cheologisch museum, het aantal galerieën en ateliers mag best wor den uitgebreid en de terugkeer van een bibliotheekvestiging acht de stadsraad ook niet uitgesloten. Gecombineerd met het rijke voor zieningenniveau (veel verenigin gen, supermarkt, zwembad), de cu linaire rijkdom van de streek en de rustige ligging van Aardenburg vormt dat een mix die voor oude ren onweerstaanbaar moet zijn. En de jongeren dan? Is er voor hen geen plaats meer in toekom stig Aardenburg? Juist wel, meent Coppens. „Als we ouderen hier kwaliteit willen bieden, zijn er mensen nodig die dat leveren. Voor jonge mensen komen er straks banen vrij in de diensten en zorgsector." De stadsraad gaat de komende tijd concreet aan de slag met de visie, onder meer door het instellen van werkgroepen. „We hopen dat daar instanties als Woongoed, Woon zorg en gemeente in plaatsnemen, net als projectontwikkelaars en an dere deskundigen. Dat zorgt voor kwaliteit, en maakt het draagvlak voor het plan groter", vertelt het duo. Al snel zou een eerste vereis te, huisvesting voor de ouderen, van de grond moeten komen, bij voorbeeld in de vorm van een zorghotel en serviceappartemen ten. „Als projectontwikkelaars en zorgpartijen samenwerken en dit plan steunen, kan het best snel gaan", hoopt het tweetal. door Martojra de Koning Het is nogal wat in tij den van krimp, roe pen dat jouw woon plaats over zes jaar 25 procent méér in woners moet hebben. En dat je daarbij specifiek inzet op de komst van ouderen naar jouw stadje. En toch is het plan dat de stads raad van Aardenburg presenteert precies waar de regio op zit te wachten, menen zowel de be stuursleden van die raad als het ge meentebestuur. Het 'thematiseren' van de dorpen in West-Zeeuws- Vlaanderen is immers een manier om ze allemaal leefbaar te hou den, concludeerden ze in het ge meentehuis al eerder. De stadsraad in Aardenburg is de eerste belan genvereniging die een duidelijke keuze durft te maken. „Als stads raad hadden we het idee dat we dit móesten doen", vertelt voorzit ter Frank van Eenennaam. „Tot voor kort waren we er alleen om over de beroemde scheve stoepte gel te rapporteren. En zelfs dan sloegen inwoners ons nogal eens over. We hebben gezegd: als we echt iets voor Aardenburg willen betekenen, moeten we nu een ge degen toekomstvisie maken." „We zijn uitgegaan van onze ster ke kanten", vult dorpsraadbestuur der Hans Coppens aan. „Opval lend is dat hier nu al relatief veel ouderen wonen en we hebben veel kunst, cultuur en voorzienin gen. Daar zijn we mee verder ge gaan." De stadsraad ging niet over één nacht ijs en raadpleegde via een enquête de eigen bevolking én des kundigen op het gebied van oude renzorg en huisvesting. Centrale vraag: wat trekt ouderen over de streep om naar Aardenburg te ko men? Niet per se de doorsnee de tailhandel, meent Van Eenen naam. „Veel 'moderne ouderen' zijn mobiel en gaan toch wel naar Sluis of Oostburg. De supermarkt is belangrijk, maar pogen om de Schoenenzaak Westerweele is een voorbeeld van een ambachtelijk bedrijf, waarvan zich er in Aardenburg meer zouden moeten vestigen. OOSTBURG - Etaleur Marte Wit- touck presenteert morgen haar werk in het pand Raadhuisplein 5 in Oostburg. Ze geeft tips over hoe een etalage slim kan worden inge richt. Bezoekers kunnen tussen 10 en 17 uur terecht. Om 14 uur geeft Marte een presentatie. TERNEUZEN Kenny Werner treedt woensdag op in Porgy 8c Bess aan de Noord straat in Terneuzen. Werner is pia nist en schrijver van het boek Ef fortless Mastery dat een inspiratie bron is gebleken voor veel muzi kanten. Werner treedt geregeld op met topmusici en is vaste pianist van de Belgische mondharmonica virtuoos Toots Thielemans. Het concert begint om 20.30 uur. Toe gang kost 15 euro. TERNEUZEN HULST - Hulst komt in navolging van Terneuzen met een twee jaarlijkse prijs voor maatschappe lijk verantwoord ondernemen (mvo). De prijs is een initiatief van de gemeente, Rabobank en ont wikkelingsorganisatie COS Zee land. Voor het vijfjarige Middelburgse meisje is een verhuizing een hele ge beurtenis. Wat gaat mee en wat niet. Wel de keukenstoelen, niet de keu kenkastjes. Wel haar bed, maar niet het behang. Wel de lamp, maar niet de deuren. Wel de tuinstoelen, maar niet de bloemetjes en het gras. Alles wat vast in de grond, zit of aan Ondernemers uit de gemeente Hulst en Koewacht die in hun be drijfsvoering speciale aandacht be steden aan milieu en samenleving, kunnen zich tot 17 juni aanmel den. De prijsuitreiking is 13 november, de Hulster bedrijvendag. Tip? redactie@pzc.nl de muur hangt, hoort nu eenmaal bij het huis, leggen haar ouders haar uit. En de katten? Ja, de katten gaan ook mee. Maar ze wil nog wel een ding zeker weten. „Als de poezen oud zijn en daarna dood, begraven we ze dan in de nieuwe tuin? Nemen we ze dan stiekem mee dis we nog eens verhuizen. Ook al mag dat ei genlijk niet?" 1. Sergio stopt 'ooit' met Oud Sluis 2. Kritiek op gratis ov 65-plussers 3. Dronken man slaapt in auto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl VMBO 2-leerlingen van het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen houden woensdag, een talenten avond in hun school. Bezoekers kunnen zelfgemaakt werk bekijken en vervolgens genieten van een ta lentenshow. De deuren van de school aan de Zeldenrustlaan 2 gaan om 18.00 uur open. HULST Maandagmiddag rond 15.30 uur heeft een 56-jarige motorrijder in de Zoutestraat in Hulst bij een val zijn sleutelbeen gebroken. Ter hoogte van de Trufïinoweg sloeg een 13-jarige fietser uit de ge meente Hulst plotseling linksaf. De tegemoetkomende motorrijder (ook uit de gemeente Hulst) moest vol in de remmen. Hij kon de flet ser net ontwijken maar kwam hier bij zelf ten val. AXEL De Stadsraad Axel houdt woensdag avond, de jaarvergadering in cultu reel centrum De Halle in Axel. Daarin worden onder meer de uitkomsten gepresenteerd van het onderzoek naar 'het welbevinden van Axel', eerder dit jaar. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54