Thuis live tv ook op je laptop en t< College wil geen kartbaan op Fliplartd Voortaan vrij rechtsaf tegen sluipverkeer eeland 121 kpn winkel kpn.com 0800 0115 Nu met gratis monteur i Met een cursus veilig op de scootmobiel Ganzestaddagtochten en wandeldriedaagse Rommelmarkt in loods Scherpenisse Aidscollecte Woord en Daad Keramiek, acryl en zand in 't Kunstuus Jongeren 4 Jongeren voor Tjernobylwezen Van de Reepe schoenenmode is verbouwd Rabobank en notarissen in één kantoor sluit je aan bij Alles-in-één Standaard voor€ 56,-/mnd* Interactieve TV kijken op meerdere fcv's, laptop en tablet Supersnel in ter nellen tot 40 Mbil/s Gratis Spotify Premium t.w.v, 10',- /mnd ♦Deze prijs geldt vanaf 25 juni 2012 voor Alles-in-één Standaard met Interactieve TV, Internet en Bellen. Tot 25 juni 2012 betaalje 55,-/mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.com. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - Burgemees ter en wethouders van Tholen wil len niet meewerken aan de komst van een kartbaan in het buitenge bied bij Anna Jacobapolder. De gemeente Strijen had daartoe een verzoek ingediend, omdat de baan daar wellicht niet kan blij ven. Over dit verzoek ontstond on rust bij het comité Windmolens Nee uit Anna Jacobapolder. Deze actiegroep is in eerste instan tie opgericht om tegen de komst van een groot windmolenpark bij de Krammersluizen te strijden, maar besloot zich ook te keren te gen de mogelijke aanleg van de kartbaan. De vijf grote windmo lens die nu bij het dorpje staan, veroorzaken volgens het comité al genoeg overlast. De dorpsbewoners kunnen gerust zijn. Het college ziet ook niets in de komst van de kartbaan, die tus sen de Abraham Wisseweg en de Kreukelweg had moeten komen. Volgens B en W past een dergelij ke voorziening niet in de gemeen te Tholen. „We willen de huidige kwaliteiten van ons landschap, een rustig open en agrarisch ge bied, behouden." dinsdag 15 mei 2012 GOES De ouderenbonden en Veilig Ver keer Nederland houden opnieuw een Scoot Veilig-cursus in Zorgcen trum Randhof in Goes. De cursus begint morgen, woensdag, om 14.00 uur. In drie middagen kun nen gebruikers van scootmobielen hun behendigheid trainen en hun kennis van de verkeersregels opfris sen. Gebleken is dat er minder on gelukken gebeuren als scootmobie- lers beter getraind zijn. GOES De Zeeuwse wandeldriedaagse wordt dit jaar opnieuw in Goes ge houden. Traditiegetrouw is de eer ste wandeldag op Hemelvaartsdag en de laatste op zaterdag 19 mei. Er zijn tochten uitgezet van 10, 20, 30, 40 en 50 kilometer, elke dag langs een ander, mooi traject. Eendaagse tochten worden gelopen onder de naam Ganzestaddagtochten. De start is steeds bij Edudelta. Meer informatie: www.3zwd.nl. SCHERPENISSE De Stichting Ontspanning Gehandi capten houdt zaterdag 19 mei haar jaarlijkse grote rommelmarkt in. Scherpenisse. Deze vindt plaats in de loods van de familie Quaak aan de Veerdijkseweg 4 en duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Met de opbrengst wordt het werk van de stichting bekostigd. Deze verzorgt als sinds 1970 wekelijks een ontspanningsavond voor men sen op Tholen en Sint Philipsland met een verstandelijke beperking. GOES/BORSELE/KAPELLE Zendingsorganisatie Woord en Daad houdt deze week een huis-aan-huiscollecte voor de be strijding van aids in de wereld. Woord en Daad steunt aidsprojec- ten in Burkina Faso, Zambia, Zuid-Afrika, Haïti en India. Door te investeren in onderwijs, gezond heidszorg, water en landbouw tracht de organisatie armoede te bestrijden. Dat gebeurt ook door fi nanciële adoptie van kinderen. HEINKENSZAND 't Kunstuus in Heinkenszand stelt vanaf morgen tot en met 9 juni werken tentoon van Ansgar Speller en Dimitri Cambier. Speller maakt acrylschilderijen, waarin ze ver schillende soorten zand toepast. Ze laat zich inspireren door de natuur en het leven van alledag. Dimiri Cambier boetseert en draait ge- brilikskeramiek en unieke stukken, 't Kunstuus is van woensdag tot en met zaterdag geopend. WISSENKERKE Jongeren 4 Jongeren, altijd in de weer om een zomerkamp voor weeskinderen uit Tjernobyl te beta len, gaan komende weken de straat op om geld te verdienen. Tijdens een boerenfietstocht op Noord-be- veland verkopen ze wafels en tus sen 29 mei en 2 juni gaan ze met de collectebus door alle dorpen. Op 25 mei houden ze een dansfeest in zaal Onder de Toren in Wissenker- ke en op 9 juni is er feest op de Ban- jaard, alles met EK-beelden. 'S-GRAVENPOLDER - De hoofdrij- baan van het kruispunt Bernhard- weg Oost/Goesestraatweg bij 's-Gravenpolder is tot eind juni voor het verkeer afgesloten. Het verkeer tussen Goes en 's-Graven- polder kan gewoon blijven rijden. De wegbeheerder, de provincie, neemt tot begin juli het kruispunt onderhanden. Om het sluipver keer tussen Vierwegen en Goes over de Groeweg en de Spaanweg tegen te gaan, wordt bij 's-Graven polder een zogenoemde vrije rechtsaffer aangelegd. Automobilis ten in de richting van Goes hoe ven dan niet meer bij de stoplich ten te wachten. Doordat de eerste weken kabels worden verlegd moe ten ook fietsers worden omgeleid. Paree bv in 's-Heerenhoekis inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met circa 130 vasté werknemers en een omzet van meer dan vijftien miljoen euro. jaarlijks krijgen ongeveer acht jongeren een vast contract Bert Peeters en Karin Fierloos werken aan de bouw van schakelkasten voor een grote opdrachtgever. foto Willem Mieras GOES - Schoenmode Van de Reepe in Goes is grondig verbouwd. Ar chitect Leo Slabbekoorn ontwierp zowel de nieuwe pui als de inrich ting van de winkel. Het bedrijf in de Papegaaistraat be staat sinds 1903. Het is de voorlo per van de Bison-lijmfabriek: in het begin was het niet alleen een schoenenzaak, maar werd er ook bedrijfs- en brandweerkleding ver kocht. De eigenaar - Van de Reepe - was niet tevreden over de lijm en besloot die zelf te ontwikkelen in een apart bedrijf: 'de bisonkit'. KAPELLE - Meijling 8c Sarneel Nota rissen trekken in bij de Rabobank in Kapelle. Het bankkantoor wordt gesplitst in drie delen, zodat er ruimte ontstaat voor twee ande re bedrijven. De bank heeft het gebouw ver kocht en huurt nu een deel weer terug. Meijling 8c Sarneel verhuist in het najaar van 2012 naar de eer ste verdieping van het 'pand. De Rabobank blijft op de begane grond. Met de derde huurder van het pand worden nog gesprekken gevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51