Leren met je handen bij Paree Elektro 201 'Wozoco Scherpenisse moet er nu snel komen' Leerwerkbedrijf DINSDAG 15 MEI Tiende Hemelvaartwandeling dinsdag 15 mei 2012 Paree Elektro-Jelecom in 's-Heerenhoek besteedt veel aandacht aan de opleiding van jongeren. Ze Ieren het vak in de praktijk en krijgen op de werkvloer begelei ding van ervaren krachten. Momenteel zitten 23 leer lingen in de klas. door Frank van Cooten Reclame maken voor je eigen bedrijf op ver jaardagsfeestjes, daar worden veel directeu ren blij van. Paree Elektro-Telecom in 's-Heerenhoek zoekt positieve verhalen ook op andere plaatsen. „Wat ons betreft moet in de discotheek worden ver teld, dat Paree een goed bedrijf is om te werken", zegt opleidings coördinator Jan Baaijens. Baaijens was zelf 16 toen hij begon te werken. Hij was de school beu. Tegenwoordig begeleidt hij jon gens en enkele meisjes van 15, 16 jaar, die bij Paree een leertraject volgen. Hij heeft er momenteel 23 in de klas. Dat zijn veelal jongeren die van het vmbo af komen en geen zin meer hebben om te le ren. „Die jongens zijn de school banken beu. Het is aan ons ze naast het werken een stuk theorie „Dat ouders in tranen uit barsten, als hun kind naar het vmbo gaat, vind ik jammer." bij te brengen. Leren met je han den, is ons credo." Aan de muur van het opleiding slokaal in het bedrijfspand aan de Werrilaan hangen diverse certifica ten. Een van de belangrijkste is wel die van beste leerbedrijf van Nederland in 2010. Het gaat overi gens niet alleen om mbo-ers die vier dagen per week werken bij Pa ree en een dag theorie volgen op het ROC in Vlissingen of het Mar- kiezaat college in Bergen op Zoom. Ook hbo-ers starten hun carrière bij Paree. De jongeren moeten wel ge woon solliciteren bij Pa ree om voor een leerwerk plaats in aanmerking te komen. Gezien de jonge leeftijd van de jon geren zijn de ouders aanwezig bij de sollicitatiegesprekken. „De ouders worden door ons bij het he le leerwerkproces van hun kind be trokken. We hebben zelfs ouder avonden op de zaak. Als ze weten dat hun kind het bij ons naar de zin heeft, werkt dat voor hen ook motiverend. De jongens zijn bij ons echt trots dat ze hun huiswerk bijvoorbeeld op tijd af hebben. Dat was op het vmbo vaak wel an ders." Freek van Kol, hoofd financi ën en organisatie, vindt het jam mer dat het vmbo nog steeds geen al te best imago heeft. „Ik ken ouders die in tranen uitbarsten als hun kind naar het vmbo moet. Dat is jammer. Het vmbo is een prima start voor een succesvolle en mooie carrière." Wijlen Paul Paree richtte in 1930 het elektrotech nisch bedrijf op dat groeide door het nieuwe industrie gebied Vlissingen-Oost in de jaren zestig en zeventig. De drie garage boxen in de Pakhuisstraat maak ten halverwege jaren negentig plaats voor het huidige bedrijfs pand met de uitstraling van een authentieke Zeeuwse boeren schuur aan de Werrilaan. De dienstverlening werd verder uitge breid met het ontwerpen en uit voeren van grote glasvezel- en data netwerken en beveiligingssyste- men. Een van de grotere klussen was de beveiliging van de nationale Konin ginnedagvieringen in 2010 en 2011. Inmiddels is Paree uitgegroeid tot een onderneming met ongeveer 130 vaste werknemers en een om zet van meer dan vijftien miljoen euro. Krijg Sensational Eyes dankzij een behandeling bij 4 You Nagel Beautysalon in 's-Heer Hendrikskinderen. Ga voor een mooie, frisse en stralende oogopslag dankzij een behandeling bij 4 You Nagel Beautysalon. Een complete behandeling bestaande uit een reiniging, oogmassage, pad lotion, masker en een crème. Daarbij worden je wenkbrauwen ook nog eens geëpileerd en geverfd. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Ondernemer Arjan van Ommen is nog altijd van plan een volwaardige supermarkt te be ginnen in het toekomstige woon zorgcentrum aan de Laban Deur- loostraat in Scherpenisse. „Maar het moet geen jaren meer duren." De uitbater van de Spar-super- markten in Sint-Maartensdijk en Oud-Vossemeer heeft sinds ander half jaar ook een buurtwinkel in Scherpenisse. Verstandelijk gehan dicapte cliënten van zorginstelling Sjaloom vinden daar een vorm van dagbesteding. Van Ommen heeft altijd de wens uitgesproken om uiteindelijk een 'echte' super markt te beginnen in het toekom stige wozoco in Scherpenisse. De cliënten van Sjaloom kunnen ook daar weer terecht. Maar met dat woonzorgcentrum schiet het niet op. Door diverse oorzaken laat het nu al jaren op zich wachten. Vorig jaar zette de Raad van State een streep door het plan in een zaak die was aange spannen door twee omwonenden. Het plan is inmiddels aangepast, maar één van hen wil toch weer naar de rechter stappen. Deze ontwikkeling baart van Om men zorgen. De buurtwinkel trekt weliswaar veel klanten (een derde van de inwoners komt er wel eens), maar toch maakt hij verlies. „Op zich is dat geen probleem, maar het moet natuurlijk geen ja ren duren." Volgens de onderne mer is de buurtwinkel simpelweg te klein en zijn de openingstijden te beperkt. „Dit is een noodoplos sing die al meer dan een jaar duurt. Ik hoop dat ik zo snel moge lijk een volwaardige supermarkt kan bëginnen." GEERSDIJK - De Protestantse ker ken op Noord-Beveland houden in de nacht voor Hemelvaartsdag voor de tiende keer de nachtelijke hemelvaartswandeling. Het thema is dit jaar De nacht licht als de dag. Het thema wordt uitgewerkt in het programma: wandelen vanuit het donker naar het licht. Deelne mers komen bijeen om 2.00 uur in de kerk in Geersdijk voor een wan deling naar de Oosterschelde. Om 6.00 uur is er ontbijt in hoeve Zee lucht aan de Keihoogteweg, waar om 7.00 uur ook een korte hemel- vaartsdienst wordt gevierd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50