Camera's Goes schrikken hooligans af BEVELANDEN/THOLEN Verrassingsontbijtje voor ouderen Cameratoezicht binnenstad volgens evaluatie in veel gevallen van pas gekomen Rechtbank laakt lang voorarrest Veertienjarig meisje sinds vrijdag vermist Opbrengst Racoon pas over week duidelijk almanak Verhuizen DINSDAG 15 mei 2012 17 Aandacht voor de Watersnoodramp 18 en 19 door Luc Oggel GOES - Door de aanwezigheid van cameratoezicht in de Goese bin nenstad is vorig jaar een treffen tussen de harde kern van Ajax- en Feyenoordhooligans voorkomen. Dat staat in de evaluatie van het ca meratoezicht over de periode 2006-2011. De relschoppers hadden een tref fen gepland in Goes om daar 'het een en ander uit te vechten', maar zagen daar volgens de rapportage vanaf vanwege de aanwezigheid van de camera's. Het cameratoezicht blijkt een effec tief en waardevol middel om aller hande ongeregeldheden en overtre dingen te voorkomen of achteraf mee op te lossen, blijkt uit onder meer praktijkvoorbeelden. Zo zijn met behulp van de camera's in 2008 een aantal notoire zakkenrol lers opgepakt. Ook zijn een aantal straatroven aan de hand van beel den opgelost. Het cameratoezicht is in 2001 inge voerd en behoort tot een breed pakket aan maatregelen om (uit- gaans) problematiek tegen te gaan. Uit landelijk onderzoek blijkt dat het vooral vruchten afwerpt in combinatie met gerichte politie-in- zet, zoals in Goes het geval is. In totaal telt het centrum 19 came ra's, zowel statische (8) als beweeg bare (11). De camera's zijn in prin cipe zeven dagen per week, 24 uur per dag in werking, maar niet con tinu bemenst. De politie kan de ca mera's op afstand besturen en live 'meekijken'. Dat gebeurt vooral op uitgaansavonden. Toch worden niet alle misstanden geregistreerd, omdat de camera's niet voortdu rend de hele omgeving (360 gra den) in beeld hebben. Agenten geven aan het cameratoe zicht als 'nuttig en onmisbaar in strument' te beschouwen. Wel zouden ze graag zien dat er ook ca mera's komen op Oostwal, Bleek veld en Kolveniershof, maar uit cij fers blijkt dat de noodzaak daar voor ontbreekt. Wel kan er even tueel tijdelijk en/of flexibel camera toezicht worden ingesteld in die ge bieden. Ook een aantal horeca-on- dernemers is naar hun ervaringen gevraagd. De conclusie luidt dat zij onvoldoende op de hoogte zijn van waar de camera's hangen en wanneer ze aanstaan en opnemen. Opvallend is dat het uitgaansge- weld ondanks het cameratoezicht de afgelopen jaren is toegenomen. Dat is te verklaren doordat de pre ventieve werking vooral bij geweld en agressie beperkt is. Risicojonge ren handelen vaak impulsief en on der invloed van alcohol en drugs. Wel kan erger vaak worden voor komen door het live meekijken. OUD-VOSSEMEER - In Sint-Maartensdijk en Oud-Vossemeer deden ze Moederdag maan dag nog eens dunnetjes over. Arjan van Om men - die in beide dorpen de Spar-super- markt uitbaat - bood de oudere inwoners een moederdagontbijtje aan. „Wij hebben vaak leuke acties in de winkels, maar daarbij wor den de ouderen weieens vergeten", legt hij uit. „Daarom zetten we ze op deze manier in het zonnetje. Daar komt bij dat ik het afgelo pen jaar door de drukte weinig in de winkels te zien was, en dat terwijl ik graag contact met de inwoners heb. Dit is een mooie ma nier om weer eens met mensen in gesprek te komen." In Maartenshof in Sint-Maartensdijk en De Vossenkuil in Oud-Vossemeer genoten tientallen ouderen maandagochtend van hun ontbijtje. In dat laatste dorp nam Van Ommen een jaar geleden de slecht lopende Spar-vesti- ging over. Volgens hem is er veel werk verzet en loopt het al stukken beter. „Het succes hangt nu mede af van de inwoners. Ik heb ver trouwen in de toekomst." foto Leo Adriaansen pagina 20: 'Wozoco moet er nu snel komen' MIDDELBURG Een Vlissinger (21) zit al 24 maan den in voorarrest en wacht nog steeds op zijn de definitieve berech ting. Rechtbankvoorzitter J. Wol- tring zei maandag tegen hem dat dat hoogst onwenselijk is. De man wordt verdacht van een reeks ge welddadige misdrijven. Het duurt nog even voor zijn zaak wordt be handeld want psychologen raken het maar niet eens. HOEK De politie heeft maandag een op sporingsbericht laten uitgaan voor de 14-jarige Diana Lemmens uit Hoek. Ze is sinds vrijdag vermist. Diana is een tenger meisje van 1,68 meter, heeft lang roodgeverfd haar en draagt onder meer een groene broek en een zwartwitte baseball- jas. Wie meer informatie heeft, kan bellen met 0800-8844. Een foto staat op www.politie.nl/zeeland. GOES De organisatie van het benefietcon cert Racoon 8c Friends for Jayden verwacht pas over een week duide lijkheid te kunnen geven over de opbrengst. Eerst moeten alle in komsten en kosten worden geïn ventariseerd. Bij de inkomsten gaat het onder meer om de horeca-om- zet maar ook om giften en de op brengst van de Racoon-single Don't Give Up The Fight. Voor het vijfjarige Middelburgse meisje is een verhuizing een hele ge beurtenis. Wat gaat mee en wat niet. Wel de keukenstoelen, niet de keu kenkastjes. Wel haar bed, maar niet het behang. Wel de lamp, maar niet de deuren. Wel de tuinstoelen, maar niet de bloemetjes en het gras. Alles wat vast in de grond zit of aan Tip? redactie@pzc.nl de muur hangt, hoort nu eenmaal bij het huis, leggen haar ouders haar uit. En de katten? Ja, de katten gaan ook mee. Maar ze wil nog wel een ding zeker weten. „Als de poezen oud zijn en daarna dood, begraven we ze dan in de nieuwe tuin? Nemen we ze dan stiekem mee als we nog eens verhuizen. Ook al mag dat ei genlijk niet?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47