OM: Kleine coffeeshops M Vechttechnieken leren en niet meer luieren 22 zeeland Die blessure is pech, maar ik wil het nu echt halen I - Rechtszaak tegen Aarden dinsdag 15 mei 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie blijft: vinden dat een coffee shop kleinschalig moet blijven. Of ficier van justitie Rob Rammeloo stelde maandag tijdens de straf zaak tegen coffeeshophouder Ge rard Aarden en drie anderen dat een coffeeshop geen voorraad drugs in een stash ergens buiten zijn zaak mag bewaren en van daaruit zijn shop bevoorraden. On danks enkele recente gerechtelijke uitspraken, onder andere het ho ger beroep in de Checkpointzaak waaruit het tegendeel blijkt, is het hebben van een dergelijke handels voorraad strafbaar, aldus de magis traat. Rammeloo verwees in zijn requisi toir ook naar het arrest van het Haagse gerechtshof in de Check pointzaak waarbij het Openbaar Ministerie begin dit jaar niet ont vankelijk werd verklaard. Die uit spraak is volgens de officier 'bizar'. Volgens hem hebben raadsheren in die strafzaak in hoger beroep 'politiek bedreven'. Hij stelde klip en klaar dat een coffeeshophouder zich aan de regels moet houden en dat houdt in dat hij maximaal 500 gram in voorraad mag hebben in zijn shop en geen voorraad daar buiten. In de strafzaak tegen Aarden gaat het om een handelsvoorraad van ruim negentig kilo in een pand aan de Goudenmuilstraat in Goes. Vanuit dat pand werd de Goese coffeeshop van Aarden bevoor raad. Het Om vermoedt dat daar ook de voorraden lagen voor de Vlissingse vestiging van Aarden. Aarden zelf zei dat hij niet wist van wie de drugs in die stash wa ren. Ook gaf hij aan dat anderen vanuit dat pand werden bevoor raad. Toen de politie het pand in september 2009 doorzocht troffen agenten kasten aan waarin weer kluizen met drugs zaten. Ramme loo eiste dat Aarden een boete krijgt van 25.000 euro en een cel straf van twee dagen. Drie ande ren, de bedrijfsleider van de coffee shop, de huurder van de stash en de man die in die stash softdrugs verpakte, moeten van de officier werkstraffen krijgen 120 of 80 uur waarvan de helft voorwaardelijk. De raadslieden André Beckers en Martijn van der Want vinden op de eerste plaats dat het OM niet ontvankelijk moet worden ver klaard en verwezen daarbij naar de uitspraken in de Checkpoint zaak. Ook stelden ze dat de vier verdachten ontslagen moeten wor den van rechtsvervolging omdat het onmogelijk is een coffeeshop te runnen zonder de regels van het OM te overtreden. Beckers: „Als regels onmogelijk zijn na te le ven mag er ook geen straf worden opgelegd. Dan rest alleen ontslag van rechtsvervolging." De rechtbank doet 5 juni uit spraak. Gisteren zijn de eindexa mens begonnen. In deze ru briek volgen we drie kandi daten. Vandaag: Mike Schrooten op het Schelde- mond College in Vlissingen. door Matthanja Schipper ike Schrooten (17) heeft zijn eerste examen op het Scheldemond Col lege achter de rug. Om zijn havo-diploma te behalen moet Mike er nog even flink aan trekken. Gisteren kreeg hij meteen de vuur doop: eindexamen biologie. Het vak waar hij het meest tegen op zag, hier staat hij namelijk onvol doende voor. Toch ging het hem goed af „Het ging wel lekker voor mijn gevoel, binnen twee uur was ik al klaar. Normaal heb ik moeite met de meerkeuzevragen, maar ik heb deze wel goed ingevuld denk ik. De open vragen gingen eigen lijk vanzelf." Mike had dan ook flinke voorbereidingen getroffen. Anderhalve week heeft hij'gestu deerd en twee examens van eerde re jaren geoefend. Zijn klasgenoten vonden het exa men ook niet moeilijk. Iedereen die ik sprak vond het goed gaan. Ik denk dat de schoolexamens bij ons moeilijker zijn dan de centrale examens. Althans, dat zeggen ze op school." Zo vast van plan als Mike was om zijn voetbalcarrière EINDEXAMENS 2012 bij Jeugd Voetbal Opleiding Zee land voort te zetten, zo teleurge steld is hij nu. Tijdens de war- ming-up zaterdag voor de wed strijd is hij geblesseerd geraakt. „Ik heb een buikspier gescheurd. Ik mag nu dus drie tot vijf weken niet trainnen. Dat is echt zo'n rot gevoel. Het is nu einde van het sei zoen: de bekerfinale komt eraan en de nacompetitie - allemaal be langrijke wedstrijden. En ik kan ge woon niet meedoen." Mike baalt er behoorlijk van, al heeft hij nu meer tijd voor zijn exa mens. „Ik heb nu mijn kansen ver speeld om met het team te promo veren. Maar ja, op naar het volgen de seizoen." De blessure zorgt voor de nodige pijn. En de pijnstil lers die hij moet slikken zorgen dat hij snel moe is. „Als ik een maal zit gaat het wel, maar tijdens het examen deed het toch behoor lijk pijn." Maar Mike zit niet bij de pakken neer en gaat gewoon door. „Het is flinke pech, maar ik wil het nu echt halen. Bij de vorige blessure - een gescheurde ham string - had ik geen zin meer in school, nu moet ik het gewoon ha len." Na zijn succes bij biologie „Als ik de afgelopen ja ren wat meer had ge daan, had ik nu minder hoeven stressen." gaat hij vol goede moed verder aan zijn examen Nederlands. „Ne derlands is gewoon een appeltje-ei tje. Ik heb nog wel wat doorgeno men, maar ik ben meer bezig met mijn economie- examen voor woensdag. Daar sta ik maar net voldoende voor." Voor economie is Mike al ruim 1,5 week aan het studeren. „Ik heb de theorie erin gestampt en geleerd hoe ik het moet toepassen." Mike is positief, maar baalt toch van zichzelf. „Als ik de afgelopen jaren wat meer had gedaan, had ik nu minder hoe ven stressen. Maar ik heb het ge voel dat mijn klasgenoten nog ge- stresster zijn, terwijl het eigenlijk juist omgekeerd zou moeten zijn." zie ook: www.pzc.nl/examert ningen zelf zijn al goed geregeld. Angela: „Trainers van andere teams hebben al toegezegd dat ze ons clinics willen geven en we mo gen bij andere teams kijken hoe ze trainen." Sarah vindt het leuk dat de sfeer tussen de verschillende teams gezellig is: „Alle teams zijn nieuw en willen elkaar helpen. Omdat de sport nog zo nieuw is in Nederland is het een soort do-it-yourself Derby." Volgens de meiden is een echte 'Derbychick' boven de 18 (het is tenslotte een blessuregevoelige sport), gemotiveerd en in voor iets nieuws. Angela denkt dat je in de ze sport ook wel tegen een stootje moet kunnen. Sarah: „Het lijkt een beuksport, maar het is juist heel gezellig. Je krijgt zelfvertrou wen door de sport. En je leert an deren vertrouwen." Over de blauwe plekken en blessu res maken ze zich geen zorgen. Sa rah wijst op het feit dat niet alles mag en dat je goede bescherming draagt. Angela: „Ik heb twee klei ne kinderen, dus ik zit altijd al on der de blauwe plekken." Debbie kan er kort over zijn: „Wat maakt het uit? Het geneest vanzelf weer." Meer informatie via RollerDerby Zeeland@hotmail.com, of www.face- book.nl/RollerDerbyZeeland. De eer ste training is vanavond om 19.30 op de skatebaan in Goes-Zuid (rol schaatsen en dergelijke meenemen) door Matthanja Schipper De meiden van Delta Roller Girls zijn uniek: ze zijn het eni ge Roller Derby team in Zeeland. Na het zien van de film Whip It! over de sport werd Angela Willems (32) enthousiast. Bij de sport rijd je met vijven in een team. Eén teamgenoot, een 'jammer', pro beert punten te scoren door al rondjesrijdend iedereen van het andere team in te halen. Hierbij mogen ze elkaar hinderen, een har de sport dus. Angela Willems vertelt over haar Zeeuwse delegatie: „Eerst dacht ik dat de sport niet bestond, het zou wat zijn! Maar in Amerika bestaat het al best lang en in 2009 zijn de eerste Roller Derby teams in Ne derland opgericht. In Zeeland was er nog geen, dus besloot ik zelf een team op te zetten." Intussen heeft Angela zeven en thousiaste meiden gevonden voor haar team, maar ze heeft er zeker veertien nodig. Haar teamgenoot Sarah Pink (25) is blij met Angela's initiatief: „Vriendinnen uit Arn hem doen het ook. Ik vind het gaaf om te zien en de sfeer van de showsport is heel leuk. Ik zag het alleen niet zitten om zelf een team op te starten." Debbie de Wilde (24) werd 'ge- Vlnr de derbychicks Sarah Pink, Debbie de Wilde en Angela Willems. scout' door haar voormalig over- film een inspiratiebron: „Ik vond buurmeisje Angela. „Ik vond haar het echt te gek. Ik wil vechttechnie- er gewoon het type voor", lacht ken leren en niet meer luieren." Angela. Ook voor Debbie was de Voorlopig trainen de meiden nog foto Ronald den Dekker op de skatebaan in Goes-Zuid. De locatie is nog niet ideaal, het liefst sporten de dames binnen op een gladde ondergrond. Maar de trai-,. iflBI -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46