Zeeuwland houdt Eerste sta p-avond Natuurlijk Respect voor alles wat liet eiancf biedt De weg weten bennen rijk aanbod iSlze* id Ja Mar Natuurlijk opent deur als nieuw atelier Mediteren en onthaasten on bossen en aan strand vanaf 3000,-! LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Showroom keukens ,800M2, dinsdag 15 mei 2012 ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland houdt vanavond een eerste zogeheten 'Zet de eerste stap-avond' voor woningzoeken den naar een koophuis. De bijeen komst wordt gehouden in het kan toor van Zeeuwland aan de West straat in Zierikzee. Zeeuwland biedt kopers sinds april de mogelijkheid om gebruik te maken van de Starters Rente regeling. Het basisprincipe daarvan is een voudig: Zeeuwland betaalt tien jaar lang 20% van de maandelijkse hypotheekrente voor de koper. Die lasten zijn daardoor voor de koper tot 25% lager dan bij een ver gelijkbare hypotheek. Pas wanneer men de woning gaat verkopen, of na 30 jaar bij het einde van de looptijd, betaalt men de voorge schoten hypotheekrente terug. Dit gebeurt echter alleen als het huis meer waard is geworden. Met de introductie van Starters Renterege ling maakt Zeeuwland het kopen van een woning voor een grotere groep bereikbaar. Tijdens de 'Zet de eerste stap-avond' informeren woon- coaches van Zeeuwland over de mogelijkheden tot het kopen van een woning. Verder zijn er mede werkers van de Vereniging Eigen Huis en de hypotheekadviseur van de Rabobank aanwezig om de rege lingen toe. te lichten. De bijeenkomst bij Zeeuwland be gint om 19.30 uur. RENESSE - Renesse is een nieuw ate lier rijker. Anja de Glopper en Ma rian Schellekens namen het initia tief tot opzet van het atelier 'Ja Mar Natuurlijk' aan de Zeeane- moonweg 11. Dit atelier wordt zon dagochtend om 12 uur officieel geo pend door Lucien Calle uit Terneu- zen. Hij is ecoloog bij het Zeeuws Landschap en amateurfotograaf. De Glopper en Schellekens delen die hobby met hem.- Beide vrou wen willen de schoonheid van vooral Schouwen-Duiveland op de gevoelige plaat vastleggen. Omdat zij anderen daarvan willen laten meegenieten, is bij hen het idee van een atelier ontstaan. Aan de realisering zijn enkele jaren van voorbereiding vooraf gegaan. Calle verzorgt niet alleen de ope ning van het atelier, maar is hier ook de eerste gastexposant. Hij is nauw betrokken in een project voor behoud van de heikikker. Zijn expositie in Ja Mar Natuurlijk geeft een beeld van de dieren die in en rond de poelen leven. Het atelier wordt ook opgenomen in de maandelijkse Blik op Kunstrou te in Renesse. Geopend ma t/m vrij. 10-12 uur en 13.30-16.30 uur en elke derde zondag van de maand. Natuurlijk Schouwen-Duiveland heet een nieuw netwerk. Een naam die gekozen is omdat het gaat over natuur, maar ook omdat je natuurlijk op Schouwen-Duiveland moet zijn voor mooie producten, lekker eten, schone omgeving enzovoorts. Natuurlijk Schouwen-Duiveland is een nieuw netwerk van en thousiaste Schouwen-Duivelan- ders. Mensen die duurzaamheid, biologisch tuinieren en gezond en eerlijk voedsel belangrijk vin den. Elementen die via het net werk gepromoot worden. door Melita lanting Noem het een droom, of misschien is het ook meer een wens. Aandacht en respect voor alle producten van Schouwen-Duivelandse bo dem. Niet alleen voor de dingen om op te eten, maar ook genieten van het landschap, de woonomge ving of de natuur en op een duur zame manier omgaan met het ei land. Een groep inwoners van Schou wen-Duiveland van allerlei pluima ge heeft zich inmiddels aangeslo ten bij het netwerk Natuurlijk Schouwen-Duiveland. Mensen die op het eiland geboren zijn, maar ook mensen die er nog niet zo lang wonen. Allemaal denkend vanuit het gevoel dat Schou wen-Duiveland heel veel te bieden heeft. Het begon allemaal, vertelt Marianne Ketting uit Renesse, met een paar Franse toeristen die in de supermarkt vroegen naar Fruit de Mer. „De verkoopster verwees naar de diepvries. Die Fransozen vielen zowat om en zeiden 'dit is toch een eiland'", zegt Ketting. „Daar zouden we toch wat initia tief in moeten kunnen nemen." Ze doelt bijvoorbeeld op de moge lijkheden om verse vis te kopen die in het water rond Schou wen-Duiveland gevangen is. „Als je kijkt naar je voetstap op aarde moet je geen vis invliegen vanuit China." Het netwerk streeft naar een zeke re bewustwording van de kwalitei ten van Schouwen-Duiveland. Bij de inwoners, bij de ondernemers en zeker ook bij de toeristen. We ten wat er allemaal te koop is. Het is geen nieuw idee, want er zijn in de afgelopen jaren al heel wat clubs en organisaties geweest die zich daar mee bezig hebben ge houden. „Dat klopt, en het moet uiteindelijk allemaal een beetje in De droom van een dorpshectare met hagen, wallen en een moestuin voor de kinderen elkaar grijpen." Sommigen hebben zich ook al aangesloten bij Natuur lijk Schouwen-Duiveland. Voorlo pig zijn het bijna nog allemaal ideeën waar binnen het netwerk over gesproken wordt. Dromen, zo als bij iedere kern een dorpshecta re. Daar krijgen heem- en stinzen- planten de ruimte. Zijn hoogstam- fruitbomen en wallen met mei doorn. Landschapselementen die vrijwel helemaal verdwenen zijn. In de dorpshectare kunnen kinde ren dan ook hun eigen moestuin tje krijgen. Maar het zijn ook dromen op het culinaire vlak;. Neem bijvoorbeeld het plan waar nu aan gewerkt wordt voor een zilte academie voor afgestudeerde koks van mbo of vmbo. Daar kunnen ze leren met specifieke producten van de zee en zilte bodem te werken zo als vis, zeeaster of schelpdieren. „Met goede en eerlijke producten het eiland goed neerzetten." Ket ting erkent dat er al restaurants zijn die daar op een goede manier mee bezig zijn, maar het zou meer kunnen. „Toeristen willen niet al leen maar friet met mayonaise." De eerste concrete activiteit van Natuurlijk Schouwen-Duiveland is volgende week. Dan is er stekjes- markt bij het NME in Renesse. RENESSE - Schouwen-Duiveland is zeer veelzijdig als het gaat om het telen, kweken of fokken van pro ducten. Wie een rondje over de polderwegen doet, kan thuis ko men met uien, aardappelen, pe ren, appels, honing, vlees, kaas, bloemen diverse soorten groen ten, kalebassen, kreeft, paling en wat allemaal niet meer. Allemaal producten die groeien op eigen bodem en meestal voor een zeer schappelijk prijsje te koop. Soms in een winkel (zoals bij de vleesboerderij of de kaasboerderij) maar meestal gewoon in een kraampje langs de weg met een blikje om het geld in te doen. Alle maal aanbod dat gericht is op de inwoners en toeristen. Daarnaast is er nog een circuit voor de hore ca. Koks zetten graag 'Schouws hert' op de kaart. Puur natuur, ge schoten op de Kop van Schouwen. En wat te denken van 'lijngevan- gen zeebaars', zeer waarschijnlijk binnengehengeld van de Noord zee door een van de vele sportvis sers. Er is veel, maar het is wel een kwestie van de weg weten. door Ali Pankow KIEK NOE! 4 Havo-leerling Rachel de Jonge van Pontes Pieter Zeeman is aan het woord in het weblog Kiek NoeL MEEST GELEZEN - Drankrijder in de weer - Cameramuseum geopend - Medische evacuatie KNRM TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland WESTENSCHOUWEN - Op een specia le manier mediteren en ontspan nen in de rustgevende omgeving van de Boswachterij Westerschou- wen en het strand.Dat is het doel van de wandeling die Staatsbosbe heer zondagochtend 20 mei op het programma heeft staan. Onder leiding van yoga- en medi tatiespecialist Karin Roelofs en na- tuurgids Jan de Ruiter wordt een speciale onthaast- en meditatieoe fening gehouden in de Boswachte rij Westerschouwen en aan het Noordzeestrand. Het thema van de wandeling is aangepast aan de natuur van dit moment, het begin van de zomer in het uitbundige bos. Volgens de begeleiders is het juist de unieke combinatie van kennis van de natuur en het op scherp zetten van de zintuigen die zowel ontspanning als voldoening geeft. Het vertrekt is om 10.00 uur van uit de Excursieschuur van Staats bosbeheer. Bij regenachtig weer blijft de groep in het infocentrum. De wandeling inclusief oefening duurt circa twee uur. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de balie van de VW in Haamstede of via telefoonnum mer: 0900-2020233. f RUIME SHOWROOM KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF VAKMANSCHAP EN TECHNIEK Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0113-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42