Giro gaat vooraf aan Eneco-tour SCHOUWEN-DUIVELAND Op de middenstip Wielerevenement Schouwen-Duiveland met start en finish aan het strand Auto Vlissinger raakt te water almanak Tip? redactie@pzc.nl Veertienjarig meisje sinds vrijdag vermist Opbrengst Racoon pas over week duidelijk Verhuizen DINSDAG 15 mei 2012 17 Boomkweker trekt over het eiland 20 en 21 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De derde editie van het wielerevenement Giro di Schouwen-Duiveland op zondag 5 augustus belooft een sfeervol 'voor programma' voor de Eneco-tour die op maandag 6 augustus begint. Op die dag rijden beroepsrenners in de eerste etappe van de UCI-World Tour van Waalwijk naar Middelburg. De nieuwe organisatoren van de Giro di Schouwen-Duiveland, Kees Bal en Eveline de Lange uit Goes zetten hiermee in op een zeer aantrekkelijk wielerweekend aan de Zeeuwse kust. Het regionale wielerevenement dat in 2010 voor het eerst werd ge houden voorafgaand aan de door tocht van de Giro d'Italia, dreigde kort geleden nog aan eigen succes ten onder te gaan. Een evenement met circa 700 deel nemers werd te groot voor de aan vankelijke organisator Ruth van Damme van Camping Groeneveld uit Renesse. Kees Bal en Eveline de Lange besloten deze regionale giro te adopteren. Zij hebben daar voor de Stichting Zeeuwse Wiel- erevenementen opgericht. Bal en De Lange zijn al nauw be trokken bij de organisatie van de Delta Ride for the Roses op 16 juni en bij de Ronde van Zeeland Seaports al een week eerder. De twee Goesenaren behoeven voor het organiseren niet het wiel uit te vinden. Het prikken van een datum was wel wat moeilijker, ge zien hun eigen drukke toeragenda. Uiteindelijk viel de keus op zon dag 5 augustus. De Giro di Schou wen-Duiveland beleeft dan zijn derde editie. „Het is geen wedstrijd maar een tourtocht voor iedereen die kan fietsen. De deelnemers hebben de keus uit 25, 50 en 100 km", vertelt Bal. Volgens hem is de belangstel ling voor de 50 km het grootst. Hij zegt van het gemeentebestuur zeer positieve reacties te hebben gekregen op het feit dat hij en De Lange de organisatie op zich' heb ben genomen. „Van gemeentezijde kunnen we rekenen op hand- en spandiensten. Verder zijn we na tuurlijk nog op zoek naar spon sors, vooral op Schouwen-Duive land." Start en finish gepland bij strandrestau- rant Our Seaside aan de Rampweg in Renesse. De inschrijving is inmiddels ge opend via de website: www.girodischouwen-duiveland.nl GOES HOEK De politie heeft maandag een op sporingsbericht laten uitgaan voor de 14-jarige Diana Lemmens uit Hoek. Ze is sinds vrijdag vermist. Diana is een tenger meisje van 1,68 meter, heeft lang roodgeverfd haar en draagt onder meer een groene broek en een zwartwitte baseball- jas. Wie meer informatie heeft, kan bellen met 0800-8844. Een foto staat op www.politie.nl/zeeland. Duikers van de brandweer en een bergingsbedrijf hebben maandag aan de Westhavendijk in Goes een donkerblauwe Mitsubishi Carisma uit het water getakeld. De eigenaar komt uit Vlissingen, maar was aan het werk toen de au to te water raakte. Hoe de wagen in het water terecht kwam is overi gens een raadsel. De man had de handrem aangetrokken. GOES De organisatie van het benefietcon cert Racoon 8c Friends for Jayden verwacht pas over een week duide lijkheid te kunnen geven over de opbrengst. Eerst moeten alle in komsten en kosten worden geïn ventariseerd. Bij de inkomsten gaat het onder meer om de horeca-om- zet maar ook om giften en de op brengst van de Racoon-single Don't Give Up The Fight. Voor het vijfjarige Middelburgse meisje is een verhuizing een hele ge beurtenis. Wat gaat mee en wat niet. Wel de keukenstoelen, niet de keukenkastjes. Wel haar bed, maar niet het behang. Wel de lamp, maar niet de deuren. Wel de tuinstoelen, maar niet de bloemetjes en het gras. Alles wat vast in de grond zit of aan de muur hangt, hoort nu eenmaal bij het huis, leggen haar ouders haar uit. En de katten? Ja, de katten gaan ook mee. Maar ze wil nog wel een ding zeker weten. „Als de poezen oud zijn en daarna dood, begraven we ze dan in de nieuwe tuin? Nemen we ze dan stiekem mee als we nog eens verhui zen. Ook al mag dat eigenlijk niet?" van de plek waar straks de middenstip zal ko men. De vogel trekt zich niets aan van alle drukte om zich heen. Er wordt nog hard gewerkt aan de nieuwe velden en het clubgebouw. Mis schien is het zelfs wel een klein voordeel. Al die mensen verjagen ook de natuurlijke vijan den van broedende scholeksters. Van voetballende mensen heeft het diertje ook niets te vrezen. Het nieuwe veld mag nog maanden niet betre den worden, en tegen die tijd zijn de jongen allang uitgevlogen. foto Dirk-Jan Gjeitema zie ook www.pzc.nl/video BRU1N1SSE - Het lijkt een heel wonderlijke plek die deze scholekster heeft uitgekozen om nageslacht uit te broeden. Het beestje zit midden op het nieuwe voetbal veld van Bruinisse. Zo ongeveer ter hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41