Razend populair bij al zijn clubs 25 Zweden gaat zonder Guidetti naar EK Nacompetitieduels Goes verplaatst Bondscoach is voorzichtig met Luuk de Jong Krajicek door knie maanden uit roulatie Derde remise op rij bij Anand-Gelfand Beslissingsduel van Smerdiek in Klundert Rabo sterk op eerste dag Olympia's Tour dinsdag 15 mei 2012 Het EK voetbal gaat aan John Guidetti voorbij. De topscorer van Feyenoord is door bondscoach Erik Hamren niet opgenomen in de Zweedse selectie voor Euro 2012. Volgens de medische staf van de Zweedse bond is de twintigjarige aanvaller niet fit genoeg. Guidetti die in het afgelopen seizoen door Feyenoord werd gehuurd van Manchester City, miste de laatste competitiewedstrijden van de Rotterdammers door een zenuwontsteking. GOES door Maarten van Helvoirt DEN BOSCH - Bernabeu, het stadion van Real Madrid, raakt op 17 maart van dit jaar voor de zoveelste keer in extase. Maar dit keer niet voor een van de eigen spelers. Aan de zij lijn staat Ruud van Nistelrooij, ge huld in het shirt van tegenstander Malaga, klaar voor een invalbeurt van 35 minuten. Een melodieus 'Van Nistelrooij lalalalalala, Van Nis telrooij' zwelt aan. De fans van Real zijn niet vergeten dat hij hun club in 2007 kampioen van Spanje heeft gemaakt. Overal waar Van Nistelrooij de laat ste achttien jaar speelde, was en is hij immens populair, ook bij Mala ga, waar hij zijn laatste jaar afsloot met vooral invalbeurten. Zelfs toen de doelpunten er nog slechts met horten en stoten uitkwamen - de laatste vier seizoenen nog maar 23 voor Oranje en zijn clubs Real, HSV, Malaga - scandeerde het pu bliek luidkeels zijn naam. In februa ri 2011, als zijn interlandcarrière nog een oplevinkje kent en Neder land in Eindhoven oefent tegen Oostenrijk, klinkt bijvoorbeeld, zo dra hij mag warmlopen, het wel be kende 'Ruud, Ruud, Ruud'. Foppe de Haan, zijn trainer bij Hee renveen, weet wel waarom de Gef- fenaar zo goed ligt. In de biografie Gedreven zegt hij: „Ruud heeft iets met de supporters; hij heeft een neusje voor de juiste woorden. In de publiciteit is hij misschien een beetje een marktkoopman. Ruud zegt precies wat de mensen willen horen. Hij werd er hier heel snel populair mee. En hij wilde wer ken." Dat laatste spreekt het voet balvolk natuurlijk ook aan: zijn ar beidsethos, zijn ongebreidelde ge drevenheid om de beste te zijn. Als Van Nistelrooij in 2001 net gete kend heeft bij Manchester United, verwacht Jane Davis, manager van de fanshop dat de kassa's gaan rin kelen. Ze heeft alvast vijfhonderd letterpakketjes besteld voor fans die zijn naam achter op hun shirt willen. Speciaal voor hem iets klei nere letters, want anders past het niet. „Ik denk dat Ruud een hit wordt. Hij heeft alles in zich: hij is een goede voetballer, hij is lang en ziet er goed uit. Dat vinden onze vrouwelijke fans belangrijk." Op dat moment is David Beckham nog de absolute nummer één in de merchandising van United. Maar omdat die in de zomer van 2003 verkast naar Real Madrid en Van Nistelrooij zich als een speer ont wikkelt, wordt hij dan de meeste gewilde speler bij de fans. Al heeft ook die een uiterste houdbaarheids datum, want de dag na zijn bewo gen transfer naar Real Madrid, in de zomer van 2006, worden in de Mega Store van United alle artike len met Van Nistelrooijs naam er op al weggehaald. Precies zoals het ook ging na het vertrek van Beek HOENDERLOO - De bondscoach keek Luuk de long na de aan komst in Hoenderloo eens diep in de ogen en wist meteen genoeg: 'neem jij maar even een paar da gen rust jongen'. Van Marwijk springt in deze fase van de voorbereiding voorzichtig met zijn spelers om en heeft geen zin om de vermoeide benen nu al te laten verzuren. De Jong heeft een extreem zwaar seizoen achter de rug. De nog maar 21-jarige aan valler speelde zondag tegen RKC zijn 51e officiële wedstrijd van het seizoen. Een seizoen dat op 3 au gustus begon in de voorronde van de Champions League tegen Vas- lui en misschien wel op 1 juli ein digt met de EK-finale in Kiev. En als hij tegen die tijd nog altijd on der contract staat bij Twente wacht hem vier dagen later alweer de eerste wedstrijd in de voorron de van de Europa League. Het was ook geen toeval dat De Jong zondag na de verloren wedstrijd tegen RKC zei dat het een vermoeiend jaar was geweest. „Aan de andere kant is ook wel prettig om even in een andere om geving te zijn. Dat geeft altijd weer energie. Zeker met een EK in aantocht", aldus de beoogde derde spits van het Nederlands elf tal. Zijn clubgenoot Ola John keerde voor de eerste trainingsessie ook al naar huis. Hij kampt al ander halve week met een enkelblessure- Opvallend was* dat Van Marwijk Alexander Büttner gisteren bij de aftrap van de EK-campagne wel liet opdraven. Hij moet donder dag en zondag in de play-offs nog aantreden met zijn club Vitesse te gen RKC. Maar Van Marwijk wil de de linksback even sfeer laten proeven en liet hem het eerste deel van de training meedoen. ham naar Spanje. Uit het oog, uit het schap. Van Nistelrooij drijft er ook een beetje op, die wisselwerking met de supporters. Op 23 februari 2001, als hij net voor PSV zijn eerste mi nuten heeft gemaakt na zijn (eer ste) ernstige knieblessure zegt hij: „Op een gegeven moment wil je weer uitgefloten en toegejuicht worden. En je wilt scoren." En als hij een maand later tegen FC TWen- te voor het eerst weer het net heeft gevonden, tweemaal zelfs, zegt hij: „Ik was ernaar op zoek en met mij het hele stadion. Ik merkte dat het gesprek daarover loskwam op de tribune. Iedereen verwachtte een doelpunt en hoopte met mij op die eerste goal. Ik heb veel steun gehad aan die wisselwerking met het pu bliek." (Maarten van Helvoirt is mede-au teur van de biografie 'Gedreven. Ruud van Nistelrooij zijn hang naar perfectie'.) RIJSWIJK Michaëlla Krajicek is door een knie blessure maandenlang uitgescha keld en zal daardoor deelname aan Roland Garros, Wimbledon én de Olympische Spelen missen. De ten nisster moet een operatie aan haar rechterknie ondergaan, zo maakte ze zelf maandag bekend. „Mijn knie verkeert in zo'n slechte staat dat ik pijn heb wanneer ik ge woon loop of zelfs wanneer ik op bed lig", schreef ze. „Zoals je kan voorstellen, ben ik er totaal kapot van." MOSKOU Bij de tweekamp om de wereldtitel schaken is maandag ook de derde partij in remise geëindigd. Nadat Viswanathan Anand en zijn uitda ger Boris Gelfand in de eerste twee partijen twee vlugge puntdelingen overeenkwamen, gingen beide grootmeesters in de derde partij voor het eerst 'diep'. Na bijna vier uur eindigde het duel in Moskou echter weer in remise. Anand was het dichtst bij een zege, nadat hij Gelfand in de hoek had gedrukt. „Maar in tijdnood vond ik niet de juiste voortzetting", zei Anand. Dylan van Baarle heeft de 3,6 kilo meter lange proloog van Olympia's Tour gewonnen. De wielrenner van het Rabobank Continental Team bleef zijn ploeggenoten More no Hofland (tweede) en Jasper Bo venhuis (derde) twee seconden voor. Van Baarle startte vroeg om even tueel slecht weer te vermijden. „De regen bleef uit en ik heb op deze manier twee uur in spanning geze ten. Gelukkig bleef ik tot het laatst aan de leiding en bezetten we hier als team de eerste vijf plaatsen", 4 zei de winnaar. De nacompetitiewedstrijden van zondag-eersteklasser Goes zijn ver plaatst. De ploeg van Gérard de Nooijer zou donderdag in Geleen Heidebloem ontmoeten. Het duel is verplaatst naar zondag. De re turn in Goes staat op 28 mei (twee de pinksterdag) geprogrammeerd. Het programma is gewijzigd om dat in de hoofdklasse eerst drie ploegen moeten uitmaken welke twee aan de nacompetitie mogen meedoen. De beslisingswedstrijd tussen Smerdiek en Barendrecht in de eer ste klasse van het vrouwenvoetbal- wordt op Hemelvaartsdag afge werkt. De ontmoeting, die beslist over het kampioenschap, is op het terrein van Klundert en begint om 14.30 uur. Indien de stand na negen tig minuten gelijk is, wordt de wed strijd verlengd. Als er dan nog geen beslissing is, geeft het doelsal do van de competitie de doorslag. In dat geval is Smerdiek kampioen. SINT MAARTENSDIJK ZANDVOORT Assistent-bondscoach Ernest Faber geeft aanwijzingen tijdens de eerste training van Oranje, foto Sander Koning/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33