Toeval bestaat niet in Kamp Oranje 241 sport Sterrenelftal Faassen is topscorer Van Nistelrooij heeft lichamelijk de grens bereikt Achttien man op eerste dag Y (gpc) Van der Wiel: focus op Oranje en EK Ventoso wint na tumultueus slot dinsdag 15 mei 2012 1 Marco Faassen 2 Peter van Gorsei 3 MarkMinderhoud 4 Robin Provoost Terneuzense Boys Dauwendaele - De Noormannen ZSC'62 5 Martijn van Grunsven A/IZC'11 6 Stefan Wielemaker VCK Arvin de Witte 8 YvesNyemb 9 Alex Jobse Arjen Pattenier 11 Vincent Goedegebuure Renesse 12 Marinus Baas Arnemuiden Arjan Koopmans Rillandia Kyle Doesburg Goes Michal Szczawinski HW'24 WHS Goes Serooskerke Oostkapelle 2E zat 2E zat 3A zat 4.5 I; zat 3B zat 3A zat 3B zat 1C zon 2E zat 3A j zat 5B zon 2E 3B 1C 3A zat zat zon MIDDELBURG - Marco Faassen is winnaar geworden van het PZC- topscorersklassement. De aanval ler van Terneuzense Boys kwam zaterdag tegen Nieuwdorp niet tot scoren, maar zijn concurrent Peter van Gorsei vond namens Dauwen daele evenmin het net. De aanval ler uit Middelburg was geblesseerd en was gedwongen tot toekijken. Met 27 doelpunten, goed voor 40,5 punten, hield Faassen een voor sprong van 7,5 punten op Van Gor sei. Op de derde plaats is Mark Minderhoud van De Noormannen geëindigd. Met ongetwijfeld de grootste staf uit de Oranje-historie is bondscoach Bert van Marwijk maandag in Hoenderloo begon nen aan de warming-up voor het EK 2012. Het uitsluiten van elke vorm van toeval heeft in het Nederlandse kamp bijna per fectionistische proporties gekre gen. door Roel Wiche HOENDERLOO - De Engelse sensatie krant The Sun is niet vies van na tionalistische gevoelens, maar na de loting voor het EK 2012 eind vo rig jaar telde dat erin gepompte chauvinisme even niet. De tabloid publiceerde foto's van Spartaanse kleedkamers met vooroorlogse douches en zette daar een kop als een noodkreet boven: 'Englands team's Euro 2012 camp is a dump'. Op een andere pagina prijkten fo to's van een schitterend stadion met een veld als een biljartlaken en jacuzzi's in de catacomben. De kop: '...But the Dutch are laughing'. Natuurlijk, The Sun is niet het meest betrouwbare medium van deze wereld, en het EK is nog niet eens begonnen. Maar veelzeggend was het contrast wel. Waar de En gelse nationale ploeg straks dage lijks moet trainen op de krakende en gedateerde accommodatie van vierdeklasser Hutnik, mogen Ro bin van Persie en co rondootjes ma ken in de hypermoderne arena van topclub Wisla. En waar Oranje in relatieve rust zijn intrek zal nemen in het prestigieuze Sheraton, moe ten de Britten hopen dat ze straks een oog dicht doen in Hotel Stary. Gelegen midden in het partydis trict van Krakau, waar Miss Rooney ongetwijfeld op jacht zal gaan naar nieuwe juwelen en de Britse fans de bierkranen op tilt zullen drinken. De slag om de meest gunstige facili teiten is in ieder geval glorieus ge wonnen door het Nederlandse kamp, en dat mag zo langzamer hand geen toeval meer genoemd worden. Met elk EK of WK wordt de preparatie op een toernooi lan ger, grondiger en completer, in de zucht om niets, maar dan ook hele maal niets aan het toeval over te la ten. Teammanager Hans Jorritsma, de sleutelfiguur, begon al ruim twee jaar geleden met de zoektocht naar een goed hotel en een goed veld in Polen, nog voordat het WK in Zuid-Afrika moest beginnen. Van Marwijk voerde meerdere in- HOENDERLOO - Onder toeziend oog van bondscoach Bert van Marwijk hebben achttien spelers maandag de eerste training van het Neder lands elftal in de aanloop naar het EK afgewerkt. Van Marwijk liet de oefensessie die ruim anderhalf uur duurde, over aan zijn assistenten Phillip Cocu en Ernest Faber. Khalid Boulahrouz (pas net fit), Ke vin Strootman (knieklachten) en Alexander Büttner (nog in competi tie met Vitesse) stapten na de war ming-up van het veld. spectietochten in Krakau uit, zoals hij eerder ook minstens drie keer de lange reis naar Johannesburg maakte. Zelfs de hoogte van de grassprieten en de afstand naar luidruchtige stadswegen werden daar op bijna wiskundige manier becijferd. Symbolisch is de omvang van de Oranje-staf die met elk toernooi groter en groter wordt. De hulp troepen tellen inmiddels 26 na men, meer dan de hele selectie (23 spelers) die straks op 4 juni naar het basiskamp in Krakau reist. Er gaan zeven trainers mee, drie fysio therapeuten, drie masseurs, drie koks, drie materiaalmannen, drie persfiinctionarissen, een videoana list, een veiligheidsman, een spor tarts en een teammanager. Het he le gezelschap vliegt straks drie keer binnen negen dagen van Krakau naar Charkov, waar Nederland de groepswedstrijden speelt. Op en neer is dat meer dan drieduizend kilometer maar de Oranje-staf wil per se steeds terugkeren naar het hoofdkwartier. Daar is immers het beste hotel en het beste veld en dat weegt in grote EK-masterplan ruim op tegen de vermoeidheid van het reizen. Het kan trouwens best zijn dat de Grote Regelaar, manager Jorritsma, straks hoog in de lucht boven de Karpaten al aan het brainstormen is of hij binnenkort een hotel in Rio de Janeiro gaat boeken, of toch in Sao Paulo. Het WK in Brazilië is alweer over twee jaar en dat is voor Oranje-begrippen toch behoorlijk kort dag. De Engelsen denken blijk baar anders over, en moeten nu met lede ogen toezien dat de A-lo- caties vergeven zijn. ELFTAL VAN DE WEEK iT Jordi de Jonghe 8| (Hoek) II Cijfer: 7 |Ugur Kahveci (Zaamslag) Cijfer: 8 r '47)GrigorSahakjan |GuilJaumeClinckemailliew\ Cijfer: 8 (Hoek) J Cijfer: 8 J £2)Fabian Wilson (Hoek) Cijfer: 8 (VSjeroen van Ommen (GPC) Cijfer: 7 £gS Björn Langeveld (VC Vlissingen) Cijfer: 9 ;(4)ïommy Tissink 1 (Zaamslag) Cijfer: 7 /5S DangeloMartiei (VC Vlissingen) Cijfer: 9 (8j Thomas Ragut (VC Vlissingen) Cijfer: 8 Als Gregory van der Wiel de geruchten moet geloven, speelt hij volgend sei zoen in Madrid of Rome. De 24-jarige rechtsback van Ajax houdt zich momen teel echter niet bezig met zijn eigen toekomst „Mijn focus ligt nu op Oranje en het EK. De afgelopen jaren ben ik steeds in verband gebracht met allerlei clubs, ik hoor het wel van mijn zaakwaarnemer als het concreet wordt." FROSINONE - De Spanjaard Francis co Ventoso heeft maandag de ne gende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De coureur van Movistar toonde zich de sterkste in een tumultueuze massasprint. In de laatste bocht gingen diverse topsprinters, onder wie wereld kampioen Mark Cavendish en de Australiër Matthew Goss, onder uit, waarna Ventoso de dagzege kaapte. De Canadees Ryder Hesje dal behield de roze leiderstrui. Twee Nederlanders waren in de rit van San Giorgio del Sannio naar Frosinone lange tijd in de aanval: Brian Bulgac (Lotto-Belisol) en Martijn Keizer (Vacansoleil). De twee coureurs reden na dertien ki lometer uit het peloton en kregen gezelschap van de Fransman Pier re Cazaux. Het trio kreeg slechts vier minuten voorsprong van de meute en Keizer werd op zeven tien kilometer van de streep als laatste vluchter bijgehaald. MALAGA - Ruud van Nistelrooij noemde zich maandag in Malaga bij zijn afscheid als voetballer een bevoorrecht mens. „Ik heb veel prijzen mogen winnen, zowel met mijn clubs als individueel, waaron der vijf landstitels. Het mooiste van alles was echter elke dag met topspelers op het veld te mogen staan. Ik vind het prachtig dat ik zondag in mijn laatste wedstrijd met Malaga nog kwalificatie voor de Champions League heb afge dwongen." In het laatste jaar van zijn rijke loopbaan moest de Brabander meestal genoegen nemen met een rol als invaller. Hij had graag nog een jaartje op het allerhoogste Europese niveau gespeeld - zoals hij ook met PSV, Manchester United en Real Madrid in de Champions League voetbalde - maar dat zat er voor de bijna 36-ja rige spits niet meer in. Al was het maar omdat zijn contract bij de nummer vier van de Spaanse com petitie na dit seizoen afliep. Van Nistelrooij stelde bij de persconferentie in het stadion van Malaga na groot applaus van de verslaggevers en in bijzijn van zijn familie dat hij al in februari had besloten dat het na achttien jaar topvoetbal mooi is geweest. „Lichamelijk heb ik mijn grens bereikt. Dat voel ik. Ik ben blij dat ik hier bij deze club, op het hoog ste niveau in Spanje, mijn loop baan heb kunnen afsluiten. Het is in Malaga een prachtig jaar ge weest." Tot slot dankte hij iedereen die hem al de jaren hadden bijge staan. „De fans van Den Bosch, Heerenveen, PSV, Manchester Uni ted, Real Madrid, Hamburg en Ma laga. Maar vooral ook mijn ouders, die altijd in mijn droom hebben geloofd." Van Nistelrooij en zijn vrouw Leontien blijven met hun kinde ren Moa en Liam voorlopig in Spanje wonen, in Marbella. Van Nistelrooij Interlands: 70 Aantal doelpunten voor Oranje: 35. Clubs: FC Den Bosch (1993-1997), sc Heerenveen (1997-1998), PSV (1998-2001 Manchester United (2001-2006), Real Madrid (2006-2010), Hambur ger SV (2010-2012), Malaga GF (2012-2013). d Erelijst: PSV: Landskampioen (2000, 2001), Johan Cruijff Schaal (1998, 2000), Speler van het Jaar (1999, 2000), Topscorer Neder land (1999, 2000). Manchester United: Landskampioen (2003), FA Gup (2004), League Cup (2006), Speler van het Jaar (2001), Topsco rer Engeland (2003). Real Madrid: Landskampioen (2007, 2008), Spaanse Supercup (2009), Topsco rer Spanje (2007). Ruud van Nistelrooy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32