20 zeeland Schouwse Giro voorafje Eneco-tour 'Mensen moeten Hildernisse kleuren' Provincie: onderzoek naar meer leenfietsen Wielerevenement Schouwen-Duiveland Ondernemersplein Zonnebloem boottocht Knutselen voor kinderen dinsdag 15 mei 2012 door All Pankow ZIERIKZEE - De derde editie van het wielerevenement Giro di Schouwen-Duiveland op zondag 5 augustus belooft een sfeervol Voor programma' voor de Eneco-tour die op maandag 6 augustus begint. Op die dag rijden beroepsrenners in de eerste etappe van de UCI-World Tour van Waalwijk naar Middelburg. De nieuwe organisatoren van de Giro di Schouwen-Duiveand, Kees Bal en Eveline de Lange uit Goes zetten hiermee in op een zeer aan trekkelijk wielerweekend aan de Zeeuwse kust. Het regionale wielerevenement dat in 2010 voor het eerst werd ge houden voorafgaand aan de door tocht van de Giro d'Italia, dreigde kort geleden nog aan eigen succes ten onder te gaan. Een evenement met circa 700 deel nemers werd te groot voor de aan vankelijke organisator Ruth van Damme van Camping Groeneveld uit Renesse. Kees Bal en Eveline de Lange besloten deze regionale giro te adopteren. Zij hebben daar voor de Stichting Zeeuwse Wiel- erevenementen opgericht. Bal en De Lange zijn al nauw be trokken bij de organisatie van de Delta Ride for the Roses op 16 juni en bij de Ronde van Zeeland Seaports al een week eerder. „Twee jaar geleden reden we ook zelf mee in de Giro di Schou wen-Duiveland en we vonden het zonde als deze tocht ter ziele zou gaan", zegt Bal. De twee Goesena- ren hoeven voor het organiseren niet het wiel uit te vinden. Het prikken van een datum was wel wat moeilijker, gezien him eigen drukke toeragenda. Uiteindelijk viel de keus op zondag 5 augustus. De Giro di Schouwen-Duiveland beleeft dan zijn derde editie. „Het is geen wedstrijd, maar een tourtocht voor iedereen die kan fietsen. De deelnemers hebben de keus uit 25, 50 en 100 km", vertelt Bal. Volgens hem is de belangstel ling voor de 50 km het grootst. Hij zegt van het gemeentebestuur zeer positieve reacties te hebben gekregen op het feit dat hij en De Lange de organisatie op zich heb ben genomen. „Van gemeentezijde kunnen we rekenen op hand- en spandiensten. Verder zijn we na tuurlijk nog op zoek naar spon sors." Start en finish van de Giro di Schou wen-Duiveland bij strandrestaurant Our Seaside aan de Rarripweg in Renesse. DINSDAG 15 MEI Ga voor een mooie, frisse en stralende oogopslag dankzij een behandeling bij 4 You Nagel Beautysalon. Een complete behandeling bestaande uit een reiniging, oogmassage, pad lotion, masker en een crème. Daarbij worden je wenkbrauwen ook nog eens geëpileerd en geverfd. door Annemairiie Zevenbergen MIDDELBURG - Het maakt hem niet uit hoe ze Hildernisse eten 8c drin ken noemen. Paul Sanders: „Eetca fé, restaurant, brasserie, wijnbar; het maakt niet uit. Dat is ook de bedoeling. Het moet een plek wor den waar mensen samenkomen. Die deel gaat uitmaken van het da gelijks leven. Waar iedereen lekker binnenloopt voor een wijntje, even kletsen of een hapje eten." Vandaag is de officiële opening van Hildernisse eten 8c drinken aan plein 1940 in Middelburg. Ge vestigd in de voormalige slijterij waar Bart de Graauw achter de toonbank stond. Delen van de slij terij zijn verwerkt in het interieur van Hildernisse. Zo komen onder meer de magazijnschappen, waar decennia lang de flessen stonden, en delen van -een oud houten pla fonnetje hun plekje terug in de nieuwe gelegenheid. De eiken vloer, twee boomstronken aan het plafond waarin stekker zijn wegge werkt, tekenen de sfeer. Oude bal ken, in stukjes gezaagd, zijn ver werkt tot zijkant van de bar. De luie banken en een stamtafel voor in de zaak noden tot lekker loun- gen met een goed glas. Achteraan is een serre aangebouwd, gren zend aan een tuinterras. De zaak is eigendom van Paul en Carolien Sanders en Robert Felius. Het trio is ook eigenaar van het naastgelegen steakhouse de Tam boer en restaurant het Vooronder bij het Arsenaal in Vlissingen. Zi- nln! bij Albert Heijn in Middel burg wordt eveneens door hen ge rund. Paul Sanders is een bekend gezicht in de Middelburgse horeca. Hij runde een jaar of twintig De Herberg. In de keuken zwaait chef-kok Hennie Francke de scep ter. Hij stond eerder in het Wapen van Veere, de Kampveerse toren in Veere en de Goese Golf. Hennie moet zijn keuken overi gens delen met de witte brigade van de Tamboer. Francke: „Ik heb mijn eigen stuk, we koken ook apart. Maar ik ben wel benieuwd hoe het gaat. Want je moet de ruimte toch delen." Paul Sanders: „Ik wilde nog één keer iets nieuws. En eigenlijk mis te ik de Herberg ook wel. Zoiets wil ik hier ook weer. Een plek Hildernisse eten drin ken in Middelburg wil mensen samenbrengen in ongedwongen sfeer. waar iedereen samenkomt. Waar tijdens de zondagmiddagborrel ie mand zachtjes op een gitaar plonkt. Waar je je verjaardag kan vieren, maar ook een onderne mersborrel lean houden." Ook delen van het houten huis van het echtpaar Sanders zijn ge bruikt. „Ik heb een tijd geleden de keuken verbouwd om meer ruim te te krijgen. Die uitgezaagde bal ken hebben jaren liggen wachten. Dat zijn nu lampvoeten geworden. We wilden hier een eerlijke, na tuurlijke sfeer. Pure materialen en niet te veel kleur en tierelantijnen. De mensen moet Hildernisse kleur geven." De naam Hildernisse is bewust ge handhaafd. Die is bekend in Mid delburg en omstreken, dus waar om veranderen was de gedachte van de nieuwe uitbaters. De naam duikt al halverwege 1800 op. Zo heeft het Zeeuws archief een foto van kar met ton voor de dranken winkel, met de tekst; 'op 1 mei 1856 droeg W. Leenhouts Azn. de likeur stokerij en tabakskerverij aan de Kor te Gortstraat over aan zijn meester knecht Marinus Willem Hildernisse deze overleed 18 november 1859, 66 jaar oud; de zaak werd door zijn we duwe en zoons voortgezet'. Na de oorlog verhuisde de wijnhandel naar het huidige pand aan Plein 1940. De poort naast de oude dran kenwinkel is nu entree voor de zaak. Het gedicht Hildernisse van Middelburgs stadsdichter Henry Looymans is daar blikvanger. www.hildernisse.nl door Theo Giele MIDDELBURG -- De provincie Zee land wil onderzoeken of het (voor lopig gratis) witte-leenfietsenpro- ject in en buiten Middelburg kan worden uitgebreid. Deze week vindt er een gesprek plaats tussen het bedrijf Callock, dat het project vorig jaar is begon nen, de provincie en de gemeente Middelburg. Wie zich bij Callock heeft aangemeld kan door middel van een gebruikspas of een sms'je een fiets lenen op een van de uit leenstations in de stad. Omdat het systeem geheel geautomatiseerd is, kunnen de fietsen 24 uur per dag, m -4 VLISSINGEN - De Zonnebloem afde ling Vlissingen houdt zaterdag 16 juni een boottocht. De tocht ver trekt om 8.00 uur aan de Piet Hein- kade. Kaarten kosten 30 euro per persoon en kunnen gekocht wor den op 22 mei in Grand Café de Schutterij (Spuistraat), op 24 mei in Ter Reede en 25 mei in de Nieuw Bachtenpoorte, Oranje plein in Oost-Souburg. Meer infor matie: Imke Moggré 06-28033248. 7 dagen per week worden opge haald en ingeleverd. Callock wil het aantal stations en fietsen graag uitbreiden, maar heeft daarbij wel de steun van de plaatselijke en provinciale over heid bij nodig. In antwoord op vra gen van de Statenfractie van GroenLinks zegt het dagelijks pro vinciebestuur dat het leenfietsen- project een versterking is van Zee land als fietsprovincie. Voorwaar de voor provinciale steun is wel dat er bij lokale ondernemers draagvlak is. „Callock zal worden uitgedaagd om het fietsverhuursys- teem samen met de Zeeuwen ver der uit te rollen over Zeeland." VEERE - In Museum De Schotse Huizen in Veere is woensdag een knutselworkshop voor kinderen De workshop is voor kinderen van groep 3 t/m 8 en is gekoppeld aan de expositie 'Dracht 8c Ambacht - Handwerk in de Walcherse Streek- dracht'. Een medewerker van het museum geeft de kinderen eerst uitleg. De workshop begint woens dag om 13.30 uur en gaat over het borduren van een tas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28