PZC <>- 9JB 'Sticht een maritiem kennisinstituut' WALCHEREN Verhuizen Afval is een grondstof Oud-leerlingen van Zeevaartschool bedenken reddingsplan voor boulevardgebouwen Cameratoezicht schrikt hooligans af Veertienjarig meisje sinds vrijdag vermist Auto Vlissinger raakt te water almanak DINSDAG 15 mei 2012 17 Aandacht voor de Plek waar mensen graag Watersnoodramp 18 en 19 samenkomen 20en21 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om de gebouwen van de Zeevaartschool op de boule vard van Vlissingen te behouden, is helemaal geen woningbouw no dig. De Vereniging van Oud-Leer lingen oppert er een maritiem ken nisinstituut in te vestigen. Het moge duidelijk zijn: de boule vard gaat de 'blikken' aan het hart. Het was de reden waarom ze er ooit voor kozen om hun maritie me opleiding te volgen in Vlissin gen, en waarom ze daar vaak ook zijn gebleven. „Als de Zeevaart school de boulevard verlaat, ver liest de school zijn karakter", zegt Alex Flinkerbusch, secretaris van de vereniging die ervoor zorgde dat één van de gebouwen, Boule vard Bankert 156 Rijksmonument werd. „Dan komen er minder leer lingen, wat uiteindelijk een slechte invloed heeft op het onderwijs. De Zeevaartschool hoort op de boulevard, waar je vanuit het klas lokaal je toekomst ziet varen." Als vervolgens blijkt dat de gebou wen te duur en te ruim zijn om te behouden, moet je verder kijken, zo luidde onlangs de stemming op een netwerkbijeenkomst van de vereniging. Ook verder dan wo ningbouw, het idee dat leeft bij de gemeente Vlissingen. „Van de Zee vaartschool kun je een maritiem kennisinstituut maken, door ruim tes te verhuren aan nautisch gerela teerde bedrijven. Zo ontstaat een synergie tussen het bedrijfsleven en onderwijs. De bedrijven heb ben er baat bij hun werknemers in een vroeg stadium te leren kun nen en het onderwijs profiteert er van mee. Het zou volgens ons een mooie oplossing zijn voor het huis vestingsprobleem." Belangstelling van bedrijven is er genoeg, weet het bestuur intussen. „Onze vereniging telt ruim zeven honderd leden. Binnen dat net werk bevinden zich diverse onder nemers in de nautische wereld. Zij hebben nu al een kantoortje er gens in Vlissingen of daarbuiten, maar zijn bereid om zich in de Zeevaartschool te vestigen. Ieder een voelt zich daar nog erg bij be trokken. Dat zien we wel op reü nies en bijeenkomsten" Het bestuur wil dat deze suggestie wordt meegenomen in het huisves- tingsonderzoek dat momenteel wordt verricht door de schoolbe sturen en de gemeente Vlissingen. Dat gebeurt dan ook, laat HZ-direc- teur Adri de Buck weten. „Wij vin den het een buitengewoon waarde volle suggestie. We kennen de ge dachte van de Kenniswerf, waar elk bedrijf wel een relatie met de hogeschool heeft. Op maritiem ge bied is dat zeker zo interessant." MBODELBURG - Dat afval kan dienen als grond stof voor nieuwe producten, maakte Patrick de Wilde maandag duidelijk aan deze scholie ren in de Milieustraat in Middelburg. Vmbo-brugklassers van de CSW Toorop ma ken deze week een 'afvalfietstocht' in het ka der van een milieuproject dat samen met mi- lieu-educatie-cenfrum MicMec Walcheren is opgezet. Wat doet een fastfoodketen met zijn afval, of een verzorgingstehuis, een spuper- markt, een ziekenhuis en een garage? De scholieren kondern het met eigen ogen zien. De bedoeling is dat de honderdtien leer lingen inzicht te krijgen in de verschillende soorten afvalstromen. foto Lex de Meester 6 ■'t.AXUA/./ï'/. mm mmm, GOES De aanwezigheid van cameratoe zicht in de Goese binnenstad heeft vorig jaar een treffen tussen dé har de kern van Ajax- en Feyenoord- hoolïgans voorkomen. Dat staat in de evaluatie van het camertoezicht over de periode 2006-2011. De rel schoppers hadden een treffen ge pland in Goes, maar zagen daar vol gens de rapportage vanaf vanwege de aanwezigheid van camera's. HOEK De politie heeft maandag een op sporingsbericht laten uitgaan voor de 14-jarige Diana Lemmens uit Hoek. Ze is sinds vrijdag vermist. Diana is een tenger meisje van 1,68 meter, heeft lang roodgeverfd haar en draagt onder meer een groene broek en een zwartwitte baseball- jas. Wie meer informatie heeft, kan bellen met 0800-8844. Een foto staat op www.politie.nl/zeeland. GOES Duikers van de brandweer en een bergingsbedrijf hebben maandag aan de Westhavendijk in Goes een donkerblauwe Mitsubishi Carisma uit het water getakeld. De eigenaar komt uit Vlissingen, maar was aan het werk toen de au to te water raakte. Hoe dat kan, is overigens een raad sel. De man had de handrem aange trokken. Tip? redactie@pzc.nl Voor het vijfjarige Middelburgse meisje is een verhuizing een hele ge beurtenis. Wat gaat mee en wat niet. Wel de keukenstoelen, niet de keu kenkastjes. Wel haar bed, maar niet het behang. Wel de lamp, maar niet de deuren. Wel de tuinstoelen, maar niet de bloemetjes en het gras. Alles wat vast in de grond zit of aan de muur hangt, hoort nu eenmaal bij het huis, leggen haar ouders haar uit. En de katten? Ja, de katten gaan ook mee. Maar ze wil nog wel een ding zeker weten. „Als de poezen oud zijn en daarna dood, begraven we ze dan in de nieuwe tuin? Nemen we ze dan stiekem mee als we nog eens verhuizen. Ook al mag dat ei genlijk niet?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25