Zon, rust en geluideni|iii d 4 Soms zie je -merer aU je eisen achterom kijkt Vijf gelukkige winnaars van de fotowork shop Voordelta gingen zaterdag onder prima omstandigheden hef water op. Zon, prachtige luchten en niet al te veel golfslag. Jonge, Marleen van Sighem en Paulus Ach terberg hadden zich ingëscjireven voor de kayaktocht en fotoworkshop na de oproep Vij f zeer verschillende mensen met als re- sultaat zeer verschillende foto's. dinsdag 15 mei 2012 -i Deelnemers aan de cursus staan klaar bij de kajakken. „Ze hebben van mij de opdracht meegekregen om de Voordelta te fotogra feren als wildernis en de tweede opdracht was fotografeer de elementen", zegt Melchert Meijer zu Schlochtern, fotograaf en leider van de workshop. De tocht begon bij strandpaviljoen Zuid- ZuidWest in Renesse. Na een instructie over kajakvaren en wat te doen als je omslaat, ging de groep de zee op. „We hebben helaas geen zeehonden gezien", zegt Guido Krijger, van outdoor Inspiration, organisator van kajak- tochten op zee.„Maar verder waren de om standigheden ideaal." Twee uur lang heeft de groep rondgestruind opeen zandplaat voor de kust om vanuit het water of met de knieën op het zand de mooiste foto's te maken. „De zon, rust, geluiden van vogels zee en wind. Ik kon het niet laten om de zee in te gaan en te voelen hoe koud en mooi die is", zegt Poul Meijers. „Achter op de kop van de plaat had de stro ming iets achter gelaten wat ik nooit eerder had gezien", zegt Triest de Jonge. „De bekende langsribbels lagen hier in twee richtingen. Het duurde wel even voor ik het plaatje zag maar, soms zie je meer als je even achterom kijkt." De uitgebreide instructie vooraf bleek geen overbodige luxe. Op de terugweg sloeg Marleen van Sighem om. „Ik hing onder mijn kajak in die grote diepe zee. Ik zat met mijn 'spatschort' aan de kajak vast dus ik was ook niet zomaar boven. De instructie schoot door mijn hoofd. Je handen naar je heupen, door schuiven langs de rand en dan met een ruk aan de lus je 'spatschort' lostrekken. Toen was ik snel los en kon ik naar boven zwemmen." Na afloop van de vaartocht hebben de deelne mers met Melchert Meijer zu Schlochtern de foto's besproken en geselecteerd. Melita Lanting Foto: Marleen van Sighem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20