Biutwi BUuten, Jos Boone Watersport maisbaai 1 jachthoven Middelburg 0118 629 913 www.josboone.nl dinsdag 15 mei 2012 vreselijk. Zit je dan net aan boord je boterham op te eten is de ontspanning en de honger wel even weg." De mannen van De Honte vissen vanuit Bres- kens onder meer op kabeljauw, tong en schar: „Naar gelang de tijd van het jaar, soms gaan we ook op de hornaut, maar aan het slepen zijn strenge regels verbonden." Vissen doen de mannen meestal alleen, behalve hun hengel, aas en vooral rust hebben ze niet veel nodig: „Soms gaan onze vrouwen mee, dan is er minder rust aan boord, onze dames zijn veel fanatieker", aldus Walter en Roland. „Die willen dan van ons winnen. Ze zijn vaak alerter als het er om gaat het aas te verversen en vangen daardoor meer. Wij zijn veel meer relaxed." Nu gaan de dames alleen mee bij mooi weer, de echte stoere mannen trekken er ook in de winter op uit: „We zijn op koude ingesteld, de winter is een heel leuke tijd om te vissen. We kunnen vanuit Breskens naar gelang de wind naar buiten of de Schelde op varen. We kennen het water en hebben allemaal ons vaarbewijs." Regelmatig vangen de mannen een bijzondere vis zoals een 'pieterman' of een haai: „Die trachten we dan levend te houden en brengen hem naar het Visserijmuseum voor het zee aquarium." „Niets beter dan voor anker gaan bij de Plaote voor Breskens", weet Rob Merrelaar. „Gaat mijn echtgenote mee, ligt ze te zonnen en ik kijk naar de dobber, de vele vogels en de zeehonden. Net een stukje vakantie gewoon voor je deur en dat gaat door als we weer in de haven zijn. Bij mooi weer gaan dan de stoelen op de steiger, gaan we een beetje scharrelen, er is altijd iets te doen en dan begint het, het zogenaamde navissen, het visserslatijn. Daar worden de vissen steeds groter. Soms roept er iemand via de marifoon dat hij een heel grote vis heeft gevangen. Eenmaal aan wal is die dan meestal wel gekrompen. We hebben 160 leden maar kennen elkaar allemaal. Het is een grote vriendenclub. Naast onze ontspanning op zee tijdens het vissen is de gezelligheid bij terug komst, het terugkijken samen op de dag en het napraten, heel bijzonder. We hebben onder onze leden ook vissermannen, die de hele week op zee zitten, maar hier op hun bootje in het weekend hun ontspanning zoeken en vinden." Wilma Valk Walter Wijffels op zijn stekje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19