2 Sluiskil houdt promotiekansen gaaf ontenisse onderuit bij Luctor'88 sport i 37 Zeelandia doet zich zelf tekort tegen Rijen jVOZ C1 naar hoogste niveau maandag 14 mei 2012 'Ik heb nog wel aan mijn spelers gevraagd om er een wedstrijd van te maken, maar ze zijn opgebrand' Bëervlliet-trainer Patrick Boute Stefan Jamse van Biervliet troeft een tegenstander van Rood Wit W af. Zijn ploeggenoot Sjoerd Huisman kijkt toe. foto Mark Neelemans Biervliet slaagde er dit seizoen voor de tweede keer niet in om op eigen veld te scoren. een ruime 0-4-overwinning. Bier vliet stelde na rust met twee doel pogingen (kopballen) van Thomas Leurgans daar bitter weinig tegen over. De terugwedstrijd in de nacompe- titie is volgende week zondag in Sint Willebrord niet meer dan een formaliteit. „We willen er een uitje van maken. We zouden met een bus gaan, maar daar krijg je door Peter van Kouteren SLUISKIL IN - een bewogen wed strijd behield Sluiskil door een 3-3-gelij kspel in de eerste confron tatie met Vosmeer kans op een plek in de vierde klasse. De Zeeuws-Vlamingen eindigden het duel, dat twintig minuten voor tijd voor een afkoelingsperiode van tien minuten tijdelijk werd ge staakt, met negen man. - De wedstrijd, die pas omstreeks tien voor vijf werd afgefloten, werd gestaakt door de 22-jarige ar biter Bruggeman uit Oostkapelle nadat Fatih Gunes uit het veld was gestuurd. De Sluiskilse verdediger haalde zijn gram, nadat een speler van de bezoekers volgens hem ten onrechte maar weer eens een bles sure voorwendde. Nadat hij rood had gekregen, moest de verdediger in bedwang worden gehouden, omdat hij de scheidsrechter te lijf wilde gaan. geen mensen meer voor", legde Boute zich neer bij de uitschake ling in de eerste ronde van de na- competitie. Voorzitter Raymond Ingels van Biervliet liet al weten de bus af te bestellen. „We willen graag met Biervliet in de vierde klasse blijven. Een mooie klas met leuke derby's. Volgend seizoen hebben we met Philippine er weer een derby bij. Dat maakt het al- Kort nadat het spel met nog 21 mi nuten te spelen was hervat, werd Shegbert van Uytrecht met een tweede gele kaart weggestuurd. Trainer Carlo Vanhijfte kookte van woede en wees met een beschuldi gende vinger richting de scheids rechter. „Voor mij is dit marchan deren met de spelregels. Zij heb ben misschien wel twintig keer ie mand van achter onderuit ge haald, zonder dat ze daar een kaart voor kregen. Hun tweede goal was meters buitenspel, Sheg bert krijgt voor een lullig balletje een tweede'gele kaart." De arbiter was zich van geen kwaad bewust. „Ik heb het gevoel dat ik het na de afkoelingsperiode in de hand had." Sluiskil was met een gelijkspel de morele winnaar tegen een ploeg, die in de Brabantse vierde klasse de laatste negen competitieduels had gewonnen. Veli Eryürük, die met een fantastisch schot voor de leen maar interessanter:" Vaststaat dat tegenover het vertrek van Timon van der Hooft naar Ter- neuzen Erik Dieleman van Aarden burg terugkeert naar zijn oude ploeg. Rood Wit keek alvast vooruit naar de volgende tegenstander RIA W., dat er veel aan gelegen is het der deklasserschap veilig te stellen. Eg- bert Audenaert, die als spion van 2-2 tekende, keek met vertrouwen naar de return uit. ,;Zondag zijn we weer met elf man. Als we Me- vlud (zijn broer) fit krijgen, scheelt dat veel op het midden veld. Hij brengt heel veel rust." Sluiskil, dat vorige week in een rechtstreekse confrontatie met Phi lippine de titel verspeelde, maakte het zichzelf lastig. Nadat de thuis ploeg na een kwartier door een vloeiende aanval op voorsprong was gekomen, werden in de zone van de waarheid diverse kansen om zeep geholpen. De gelijkmaker kwam uit niets en viel op slag van rust. Toen de bezoekers na een snel uitgevoerde aanval over rechts in de tweede helft op voorsprong kwamen, was dat conform het spelbeeld. De jonge Vos meer-ploeg legde veel pad af en verstoorde de opbouw. Na de afkoelingsperiode stonden doelman Danny Pijcke (die in de belangstelling van Zaamslag zou RIA W. de wedstrijd gisteren bij woonde, moet ongetwijfeld gezien hebben dat er kansen zijn voor de ploeg uit Westdorpe. Biervliet-Rood Wit 0-4. 40. Edwin Jas pers 0-1, 68. Boy van Steen 0-2, 87. Edwin Jaspers 0-3, 89. Angelo Kense 0-4. Scheidsrechter: R. Lijsenaar (Ter- neuzen). Gele kaart: Christian de Jong, Jordy Adan, Boy van Steen (Rood Wit). Aantal toeschouwers: 150. staan) en de lat een nieuwe treffer van de bezoekers geruime tijd in de weg. Tegen negen man leek het uitstel van executie, maar Vosmeer vergaloppeerde zich in verdedi gend opzicht. De speldenprikken van Sluiskil waren niet zonder ge vaar. Bij één van de spaarzame uit vallen mikte Umut Yigit een vrije trap vanaf de zijlijn in één keer binnen: 3-2. Met een droge knal voorkwam de nijvere spits Jeffrey Krul dat Sluiskil met het hoofd in de wolken naar Vosmeer vertrekt: 3-3- Sluiskil-Vosmeer 3-3 (1-1). 15. Jos Westerhout 1-0, 43. Jeremy Stolwijk 1-1, 59. Jeffrey Krul 1-2, 68. Veli Eryrük 2-2, 90. Umut Yigit 3-2, 90+8. Jeffrey Krul 3-3. Scheidsrechter: A. Bruggeman (Oostkapelle). Gele kaart: Leroy van Passel (Sluiskil), Jeremy Stolwijk (Vos meer). Rode kaart: 69. Fatih Gu- nes(Sluiskil), 73. Shegbert van Uytrecht (twee keer geel, Sluiskil). Aantal toe schouwers: 125. MIDDELBURG - In de strijd om pro motie naar de derde klasse ging Hontenisse zondag in Heinkens- zand met 3-2 onderuit tegen Luc tor'88. Na de openingstreffer van Gert-Jan van den Dries (0-1) zette de met veel inzet spelende thuis ploeg de tegenstander flink onder druk. „Hontenisse is een goede ploeg die je niet moet laten voet ballen, vandaar dat ik de spelers heb gezegd direct druk te zetten wanneer zij in balbezit zijn", zei Luctor'88-trainer Marcel Lourens. Nog voor de thee leverde dit de ge lijkmaker op: Rutger van Rossum werd gevloerd, waarna doelman Ron Tempelaars vanaf elfmeter de gelijkmaker binnenschoot: 1-1. Na de rust bleek dat het eerste be drijf veel kracht had gekost bij Luc tor'88. Het spel werd slordiger en er vielen meer gaten tussen de li nies. Thomas de Waal profiteerde door Hontenisse opnieuw op voor sprong te brengen: 1-2. De laatste twintig minuten ging de thuis ploeg met opportunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker. Met suc ces, want al snel bracht Rutger van Rossum de 2-2 op het bord. Kort hierna gaf de ingevallen Paul van den Dries de assist waaruit Van Rossum ook de 3-2 kon aanteke nen. In de slotminuten had een an dere invaller, Juul Back, nog de 4-2 op zijn schoen maar invaller-doel man Kevin van de Klooster bracht met de voet redding. Patrijjzera-Meto 1-1 (0-1). Pascal Broos 0-1, Erik Jansen 1-1. MIDDELBURG - Derdeklasser Zeelan dia Middelburg slaagde er zondag in de eerste nacompetitiewedstrijd tegen Rijen niet in een gat te slaan. De Walchenaren kwamen thuis niet verder dan een 3-3-gelijk- spel. Alberto Conde Morgada bracht de thuisploeg op een 1-o-voorsprong. Meteen daarna maakte Toby Slager gelijk. De 1-2 van Dirk Aben kwam eveneens na gepruts in de Middelburgse defen sie tot stand. Lunven Vermeer maakte uit een strafschop gelijk: 2-2. Een houdbare bal van Rutger van den Heuvel bezorgde Rijen we'derom een voorsprong. Niels Luteijn schonk Zeelandia Middel burg de gelijkmaker. VLISSINGEN - De Ci-junioren van de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) komen volgend sei zoen op het hoogste niveau uit. De ploeg van Dennis de Nooijer veroverde in Vlissingen de titel in de tweede divisie door een 7-0-ze- ge op Geldrop. JVOZ Cl haalde uit 22 duels 54 punten en hield SC Feyenoord net achter zich. Vol gend jaar zijn onder meer PSV Cl en Feyenoord Cl de tegenstanders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77