Biervliet hoeft niet zo nodig te promoveren 36 Aardenburg ondanks nederlaag ook volgend seizoen in tweede klasse Terneuzen geeft voorsprong van vier goals weg in vijf minuten Schoondijke en Graauw in evenwicht in heenwedstrijden nacompetitie maandag 14 mei 2012 iV;:f door Bob Maes MIDDELBURG - Aardenburg speelde zich gisteren op de laatste speeldag veilig in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vla mingen verloren met 2-0 bij Hal steren, maar omdat de concurren tie punten verspeelde, maakte die nederlaag weinig meer uit. Me de-tweedeklasser RCS besloot het seizoen in mineur. Halsteren-Aardenburg 2-0 (1-0): Ondanks het grote verschil op de ranglijst, de Brabanders waren bij winst kampioen, was er op het veld weinig onderscheid tussen de ploegen. Toch kwam Halsteren op voorsprong. De scheidsrechter zag een overtreding op gelegenheids doelman Jens Lammertijn over het hoofd en Stijn Barendse schoot de openingsgoal binnen. Na de pauze hadden de Zeeuws-Vlamingen het meeste bal bezit, maar kansen werden er niet gecreëerd. In blessuretijd schoot Roy van Gils zijn ploeg definitief naar de titel. „We wilden vandaag onze sportie ve plicht vervullen, maar de wed strijd stond voor ons ook in het te ken van het afscheid van Marco de Croock", zei trainer Robbie de Muynck. De Croock speelde tien jaar in het eerste elftal en gaat nu afbouwen bij het derde. „Daar naast verdienden Lammertijn en Eric Dieleman het om te spelen", aldus de trainer. Het Aardenburgs scenario liet het ook toe. Officieel waren de groen-zwarten nog niet veilig, maar er moesten wel heel gekke mmmmmmmmm door Bob Maes MIDDELBURG - Terneuzen kreeg dit seizoen al 56 tegendoelpunten te verwerken in de eerste klasse. Zon dag kwamen daar tegen Best Voor uit nog eens vijf bij. Nog opvallen der was dat vier daarvan in de laat ste vijf minuten vielen. De ploeg, die onder leiding stond van assis tent-trainer Tom Nieuwelink, gaf daardoor een voorsprong uit han den en speelde met 5-5 gelijk. Ook bij Goes en Vlissingen vielen veel goals. Brabantia pakte de titel na een 3-0 zege op Jeka. Best Vooruït-Terneuzen 5-5 (1-3): Terneuzen kwam furieus uit de startblokken en stond na vijf mi nuten al op voorsprong. Jordi van Bremen schoot zijn ploeg naar de leiding. Jelle van Nieuwenhuyze en Remco van Leeuwen zorgden voor een 1-3 ruststand, nadat Ro nald de Koning tegen had ge scoord. Na de pauze zorgden Erik-Jan Naudts en opnieuw Van Leeuwen (fraaie vrije trap van zo'n twintig meter in de kruising) er voor dat de wedstrijd gespeeld leek. Dat bleek maar schijn, want Terneu zen kon de 1-5-voorsprong niet naar de eindstreep brengen. Er werd zo'n zeven minuten blessure tijd bijgetrokken in verband met een blessure van Terneuzen-doel- man Hidayet Ertoy. Dennis Won- dergem, normaliter eerste doel man, kwam hem vervangen. Aan gezien Roel Alberti daarna ook ge blesseerd raakte, maar het aantal wissels aan Terneuzense kant was opgebruikt, werd het op den duur chaos troef in de organisatie van de bezoekers. Daarvan profiteerde Best Vooruit optimaal. Vier minu ten voor tijd bracht Tom van de Loo zijn ploeg iets dichterbij. Ster ker nog: het was de aanzet tot een slotoffensief. Van de Loo scoorde opnieuw, vlak voor Mo Yahia de 4-5 binnenschoot. In de allerlaat ste minuut vervolmaakte Van de Loo zijn hattrick. De Brabanders hadden nog een punt nodig om het eersteklasserschap veilig te stel len. Goes-EFC 3-4 (2-0). 18. Yves Nyemb 1-0, 30. Yves Nyemb 2-0, 67. Yves Nyemb 3-0, 72. Joel Prat 3-1, 77. Ma- thieu Kops 3-2, 88. Ronald Zandbeek 3-3, 90. Bas Beljaars 3-4. PSV-Vlissingen 3-1 (0-0). 69. Sylvion Urani 1-0, 73. Joost Kemps 1-1, 82. Kemps 2-1, 89. Colin Williamson 3-1. door Eddy van der Hooft WOENSDRECHT - In poule 3 van de nacompetitie met een plaats in de vierde klasse als inzet hield Schoondijke zondagmiddag in Woensdrecht WW'67 op een 0-o-gelijkspel. Graauw hield zijn kansen op promotie in eigen hand. De Zeeuws-Vlamingen sleepten bij Lepelstraatse Boys een 1-1-gelijkspel uit het vuur. WW'67-Schoondijke 0-0: In de beginfase had WW'67 het beste van het spel, zonder echt gevaar lijk te worden. Nadat Schoondijke alle schroom van zich afgeworpen had, ging het duel veel meer gelij- kop. Na de hervatting was dat ook het geval nog, met het verschil dat de Zeeuws-Vlamingen wel een aantal keren gevaar konden stich ten. Na amper drie minuten spe len stuitte Andrew Wesbeek voor de eerste keer op doelman Van den Heuvel. Daarna wist Wesbeek de goalie wel te passeren maar be landde zijn lob op de kruising van paal en lat. Waar WW de verdediging van Schoondijke niet meer in verlegen heid kon brengen, slaagden de bzoekers daar nog wel in. Ook Niek Haartsen werd echter door doelman Van den Heuvel van een doelpunt afgehouden. Het bleef zo doende 0-0. Hulsterloo speelt door dit resultaat volgende week zondag op eigen veld tegen WW'67. Over twee weken staat Schoondijke-Hulsterloo op het programma. WW'67 won de straf- schoppenserie na afloop met 5-4. Lepelstraatse Boys-Graauw 1-1: De uitgangspositie van Graauw voor de terugwedstrijd van volgen de week had er met een beetje meer geluk nog rooskleuriger uit kunnen zien. Paal en lat stonden in de tweede helft echter meer tref fers in de weg dan die ene van Di- mitri Heijerman in de 85e minuut. Nadat Merijn Taelman en Domi nic de Burger in de openingsfase van het duel al dicht bij de ope ningsgoal waren geweest, nam Le pelstraatse Boys in de twintigste minuut een voorsprong. Dennis dingen gebeuren, wilde de ploeg nog op de nacompetitieplaatsen te recht komen. RCS-Roosendaal 0-6 (0-3): In een open wedstrijd verdeelden de Brabanders de doelpunten keurig over de beide helften. Terry Jager maakte in het eerste bedrijf een loepzuivere hattrick. Na de pauze scoorde Jan Konings twee maal, Menno den Braber maakte het Bra bantse sextet compleet. Trainer Dennis de Nooijer zag dat zijn ploeg het laatste half uur met tien man speelde. De Nooijer had al drie keer gewisseld, toen Bart Jo- ziasse met een blessure naar de kant moest. „Het is tekenend voor dit seizoen. Vorige week speelden we fantastisch, vandaag krijgen we er zes tegen. Het was dit jaar alles of niets." De nacompetitie in de strijd om promotie naar de derde klasse van het zondagvoetbal levert een ruime 4-0-nederlaag voor Biervliet op. Tegenstander Rood Wit W. kan zich al opmaken voor een confrontatie met RIA W. door Aectoir Dooms BIERVLIET - Met het behalen van een periodetitel in de vierde klasse A was de doelstelling voor Bier vliet bereikt. De nacompetitie werd voor lief genomen, want pro moveren naar de derde klasse van het zondagvoetbal werd nooit als een optie gezien. Als dat doel niet de opzet was, dan slaagde de ploeg van trainer Pa trick Boute zondag cum laude. Wat volgde was een forse afstraf fing met een 0-4-nederlaag tegen Rood Wit W. op het bijveld van Biervliet. „Het seizoen zit erop. Een periodetitel was ons doel en dat is gelukt. Ik heb nog wel aan mijn spelers gevraagd om er een wedstrijd van te maken, maar ze zijn opgebrand", maakte Boute kort na afloop allerminst een gesla gen indruk. De Belgische trainer kon zich nog wel enigszins verschuilen achter het gemis van de vaste basiskrach ten Erik Adam (knieblessure), Ben Ongenae (werk) en Jordi Verstra- eten (vakantie), waardoor zijn se lectie moest worden aangevuld met twee B-junioren die dit sei zoen hun eerste speelminuten kre gen. Daarnaast bleef Sjoerd Huis man tijdens de rust met een rug blessure in de kleedkamer achter. Boute: 'Dan zie je dat de selectie te smal is. Rood Wit was de betere ploeg. We misten ook de felheid, die zij wel hadden." In de eerste helft bood Biervliet nog aardig tegenstand. Zo was er een kopkans voor Tim Bogaart, maar de inzet miste de juiste rich ting. De spits scoorde ook nog een buitenspeldoelpunt. Rood Wit had het betere van het spel, was meer in balbezit, agressiever en toonde de wil om te winnen, maar creëerde in die fase nage noeg geen kansen. Totdat kort voor rust Edwin Jaspers een voor zet van Boy van Steen in tweede instantie afrondde, nadat Biervliet- doelman Mark van Kouteren de kopbal van de aanvaller van Rood Wit met een prima reflex had ge pareerd: 0-1. In de tweede helft ging Derek de Booij, die op de positie van Adam als laatste man stond opgesteld, meer voor de verdediging spelen. Daardoor ontstond er meer ruim te voor de tegenstander, waarvan de bezoekers uit Sint-Willebrord uiteindelijk profiteerden. Eerst scoorde Van Steen de 0-2, waarna de Brabanders in de slotfase na een aantal kansen te hebben ge mist door treffers van Jaspers en in valler Angelo Kense uitliepen naar Wgggngg Stolz profiteerde dankbaar van een fout in de verdediging van Graauw en schoot hard en laag binnen. Het duurde daarna tot in de twee de helft voordat de bezoekers in de gaten kregen dat er kansen op een goed resultaat lagen. Lepel straatse Boys werd steeds verder op eigen helft teruggedrongen en de duimschroeven aangedraaid. Niettemin duurde het tot de 85e minuut voordat Graauw weer op gelijke hoogte met de tegenstan der kwam, omdat eerst de paal in de weg stond bij een inzet van Me rijn Taelman en vervolgens een kopbal van John van Boven van de lijn werd gehaald. Vijf minuten voor tijd was het tenslotte Dimitri Heijerman die op aangeven van Joep Steijaert de bevrijdende gelijk maker binnenschoot: 1-1. Daarna was het bijna nog 1-2 geworden, maar een door een verdediger van Lepelstraatse Boys doorgekopte corner belandde op de bovenkant van de lat. Volgende week zondag staat de return in Graauw op het programma. Timucin Yilmaz van Sluiskil passeert een tegenstander van Vosmeer. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76