Zaamslag moet nog aan de bak rt 35 Oostkapelle gaat onnodig onderuit Smerdiek speelt nog een beslissingsduel IJzendijke wacht de nacompetitie Vier nieuwe spelers voor Jong Ambon Doens en Dieleman gaan naar Zaamslag maandag 14 mei 2012 'Mijn lot heeft wel drie keer aan een zijden draad gehangen. Maar wat ik erger vond was dat er ook heel veel druk bij de jongens werd neergelegd' Ruud Pennings, trainer van Hoek door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - In een wedstrijd met twee gezichten duurde de ontmoe ting met Almkerk voor Zaamslag net iets te lang. De Zeeuws-Vla mingen werden na de hervatting teruggedrongen, maar Juriën Dam leek met een treffer voor rust matchwinnaar te worden. In de voorlaatste minuut dompel de Walter Pellekaan van Almkerk de thuisploeg echter in diepe rouw (1-1). Zijn gelijkmaker be zorgde Zaamslag een dreun. Toen ook nog bekend werd dat Rijsoord in blessuretijd bij Alblasserdam de winnende treffer had gemaakt uit een strafschop, vochten ongeloof en wanhoop om voorrang. De realiteit is dat Zaamslag op He melvaartsdag op het veld van WC'68 in Halsteren een beslis singsduel speelt tegen SC Everstein. De verliezer van die wedstrijd degradeert, de winnaar speelt nacompetitie tegen Pelikaan om een plaats in de eerste klasse. Doelman Mitchell Braafhart zat na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Pijpers voor zich uit sta rend in de doelmond, Pepijn Rade makers en Mario de Fouw lagen languit op het veld. Arjan Hame link en Joris Rademakers beenden direct richting kleedkamer, waar niet veel later de wedstrijd de re vue nog eens passeerde. Zaamslag miste een aantal hon- derdprocentkansen en kreeg daar in de slotfase de rekening voor ge presenteerd. Jordy Bakker (kopbal in een moeilijkere positie dan het leek), Ivo Verstraeten (van dichtbij hoog over), Ugur Kahveci (schot op de paal) waren in de eerste helft het dichtst bij een tweede treffer. Direct na de hervatting zag de ver der goed spelende Kahveci een strafschop via de binnenkant van de paal terug het veld in ketsen. „Scoor je die, dan kom je op 2-0 en is de wedstrijd beslist", klonk het unaniem. De inleiding tot de strafschop was in aanvallend opzicht zowat het laatste wapenfeit van de Zeeuws-Vlamingen, bij wie Peter Dieleman (vakantie) en Karim El Bodmossi (geblesseerd) ontbra ken. Bij de bespiegelingen direct na afloop waren veel spelers het er over eens dat de thuisploeg het on heil over zich heen had geroepen. Juriën Dam, die met een wonder schone vrije trap voor de 1-0 teken de, zei na zijn wissel op de gelijk maker te hebben gewacht. „Ik hoopte op een Heerenveen-Feye- noord scenario, maar je kon het vanaf de bank gewoon zien aanko men." Zaamslag, dat voor rust met Jordy Bakker en Ugur Kahveci voorin speelde, leek na de hervatting met slechts één spits te spelen. Mario de Fouw gaf in de nabeschouwing aan teamgenoten aan dat na rust alleen maar achteruit was gelopen. Tommy Tissink: „We hebben ook niet één bal goed naar elkaar ge schoten." Ook Jordy Bakker, die in de tweede helft op een eiland stond, liet weten de gelijkmaker te hebben zien aankomen. „Ze kre gen gewoon kansen." Almkerk had na de hervatting het initiatief en stichtte diverse keren gevaar. Machiel Roubos schoot van dichtbij in kansrijke positie veel te slap in. Een kopbal van Lars Vorthoren werd door Joris Ra demakers van de lijn getrapt. Wou ter Pellekaan mikte met de op het oog minst grote kans met een niet al te hard stuiterballetje tussen veel spelers door raak: 1-1. Zaamslag-Almkerk 1-1 (1-0). 17. Juriën Dam 1-0, 89. Wouter Pellekaan 1-1. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Ivo Verstraeten (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 250. VENRAY In de strijd om promotie naar de topklasse hebben de voetbalsters van Oostkapelle zaterdag onnodig met 4-2 verloren van SV Venray. De Walcherse vrouwen speelden een goede wedstrijd, maar verloren door knullige verdedigingsfouten. Voor de rust bracht Shamila Ha mers Oostkapelle op voorsprong. Na de 1-1 van Venray bracht Marie ke Kwast de Walcherse ploeg weer op voorsprong. Meteen na de rust was Oostkapelle niet scherp en kwam de ploeg op achterstand. Venray maakte ook nog de 4-2. SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek heb ben het zaterdag nagelaten om de titel te pakken in de eerste klasse. De ploeg van de Terneuzense Sharona Tieleman speelde teleur stellend met 1-1 gelijk tegen Delta Sports. Koploper Barendrecht ver loor met 3-1 bij Berkel. Beide ploe gen hebben nu 52 punten. Smer diek heeft een beter doelsaldo, maar een beslissingswedstrijd op neutraal terrein gaat uitmaken wie er kampioen wordt. De thuisploeg miste veel kansen, enkel Daisy Troost slaagde erin om het net te laten bollen. IJZEN DIJ KE De voetbalsters van IJzendijke won nen zaterdag in de tweede klasse B met 4-1 van Ter Leede 3. De eerste helft ging gelijkop. Maud Kuijpers scoorde via een vrije trap de 1-0, maar Ter Leede kwam via een straf schop langszij: 1-1. Na rust liep een sterkere thuisclub door treffers van nogmaals Kuij pers, Carmen Foxs en Rosanne Lammers (prachtige lob) uit naar een 4-1 winst. De ploeg van trainer Nico Aerssens speelt nog in de na competitie. IJzendijke 2 won het laatste competitieduel in de vijfde klasse met 3-2 van GPC Vlissingen via treffers van Sophie Peeman, Kim van Poucke en Marieke Ulijn. MIDDELBURG Jong Ambon krijgt er volgend sei zoen vier spelers bij. De kampioen van de vierde klasse kan Remco Fe- lius (RCS), Björn Langeveld (VC Vlissingen), Steven Manz (GPC Vlissingen) en Anwar Roemeratoe (Zeelandia Middelburg) begroeten als aanwinsten. Zondag-derdeklas ser Zeelandia Middelburg krijgt versterking van Rick Wiegmans (RCS) Jerfey Booij (Kloetinge) en Guust Malcorps (Excelsior). TERNEUZEN Peter Doens en Wesley Dieleman verruilen Hoek 2 volgend seizoen voor zaterdag-eersteklasser Zaam slag. Doens voetbalde eerder al voor Terneuzense Boys. Maarten van Hecke ziet af van een overgang naar Zaamslag. Hij behaalde vorige week de titel met Philippine in de vijfde klasse van het zondagvoet bal en besloot bij zijn club te blij ven. Guillaume Clinckemaillie probeert zijn directe tegenstander uit te spelen. foto Mark Neeiemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75