Herfststorm Fietsen, proeven en zweven 15 'De buitenkant kenden we, leuk om binnen te kijken' Molennamen Zandkasteelwedstrijd op schoon strand Lezingen over invloed van stress op organen Kindermiddag in natuur rond toren Europese eer voor muzikant Jan Goosse Monocle Mint laatste naam op Graauw Rock maandag 14 mei 2012 smm r; Molenaar Ton Koops: 'De herfst, dat is het mooist Als de wind komt aanrol len vanuit Schoondijke, de wieken met honderd per uur gaan draaien, en dat je dat in je eentje toch de baas bent... Prachtig is dat'. Niet alle molens hebben een naam, maar de meeste wel. In de regio staan onder meer Vogelzicht (Kuit aart), Windlust (Hoek), Nooitgedacht (Cadzand), Eben Haezer (Spui, foto), De Brak (Sluis), Hulsters molen (Schoondijke) en De Harmonie (Biervliet). Wat sta je hier hoog! Jens kijkt vol ontzag uit het bovenste raampje van de molen in Kloosterzande. De jonge inwoner van dat dorp is za terdag met zijn vader, moeder en broertje Jelte op bezoek bij mole naar Rudie de Rijk. Het is immers molendag. Alle veer tien nog draaiende molens in Zeeuws-Vlaanderen doen er aan mee door zaterdag en/of zondag de deuren open te zetten voor be zoekers. Of beter: meer moeite te doen dan anders om mensen bin nen te krijgen. „Want bezoekers zijn altijd welkom", geeft De Rijk aan. „Maar blijkbaar is de drempel nogal hoog om zomaar binnen te stappen." Tijdens molendag heeft de mole naar over belangstelling minder te klagen. Het bezoek komt vooral van mensen uit de directe omge ving. „We zien de molen bijna el ke dag", vertelt vader Theo van der Kraaij. „En als ik met mijn kin deren ga fietsen, kunnen we aan de molen zien waar Kloosterzande ligt. Dan is het natuurlijk wel heel leuk om eens binnen te kijken." De molenaar gebruikt inmiddels de wieken als een soort ladder en laat zien wat ervoor nodig is om de boel aan het draaien te krijgen. „Ga maar een stukje achteruit", roept hij naar de bezoekers. „Zo'n wiek wil je niet tegen je hoofd krij gen." Nog geen minuut later begint de molen te draaien. „En daar waren we uiteindelijk voor gekomen, toch?", knikt Theo tevreden naar zijn zoons. CADZAND-BAD De gemeente Sluis krijgt woens dag, als opening van het strandsei- zoen, bij paviljoen De Piraat bij Cadzand-Bad de wisselbokaal uitge reikt die hoort bij 'de schoonste stranden van Nederland'. Sluis won die titel vorig zomerseizoen. Om dat te vieren, houdt de ge meente bij het paviljoen een wed strijd 'zandkastelen bouwen'. Kin deren krijgen uitleg van een expert en gaan daarna zelf aan de slag. Aanvang 12.45 uur, aanmelden via mrabaut@gemeentesluis.nl ZAAMSLAG Osteopaat Frank de Bakker vertelt op 22 mei in restaurant Kraaghof aan de Terneuzenseweg bij Zaam- slag over het zelfherstellend vermo gen van het lichaam. Zijn lezing is onderdeel van een tweeluik over de invloed van stress op onze orga nen. De tweede bijeenkomst is op 29 mei. Dan vertelt stresscounselor Sandra van de Vijver over omgaan met stress en verdriet. Deelnemen kost 15 euro. Opgeven kan tot en met morgen via 0114 362249 of info@counselcoachboerderij.com AXEL Natuur Zo houdt woensdag kin dermiddag in en bij de watertoren in Axel. In het kader van de exposi tie 'vergeten groenten', in de toren, gaan kinderen op zoek naar groen ten in de naastgelegen heemtuin. Verder kijken ze met begeleiders naar dieren en plantjes rond de to ren. De middag begint om 14 uur en is voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Meedoen kost 1 euro. Aanmelden: info@natuurenzo.nl Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst KLOOSTERZANDE - Tijdens het voor jaarsconcert van harmonie Sint Ce cilia uit Kloosterzande, zaterdag avond in de Hontenissehal, werd muzikant Jan Goossen voor zijn 85-jarige lidmaatschap onderschei den met de Europese gouden me daille. De 94-jarige Goossen ver zorgde een solo. „Dit is uniek in Nederland", zei voorzitter Carlo de Vries van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigin gen. „Voor een dergelijk jubileum van buitencategorie bestaat bin nen onze Federatie dan ook geen onderscheiding. Daarom hebben we het hogerop moeten zoeken." GRAAUW - De band Monocle Mint heeft het festival The Road to Graauw Rock gewonnen. De Zeeuw-Brabantse vijfkoppige for matie mag daardoor donderdag, Hemelvaartdag, optreden tijdens Graauw Rock. Guus Meeuwis is daar de topattractie. Er streden zaterdag op sportpark De Boomwai tien bands uit Neder land en België om het laatste tic ket. Volgens de jury was Monocle Mint zonder twijfel de beste. De groep brengt eigen werk en rock en popcovers met een vleugje elec tro. Graauw Rock begint donderdag om 17.30 uur. Ringrijden is een vast deel van de Axelsestraatfeesten. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Duizenden mensen kwamen zaterdag af op de markt en braderie van de Axelsestraat feesten in Terneuzen. Er waren ook spelletjes en optredens. De on dernemers aan de straat lieten zich van hun gulste kant zien. Bij de sla ger werden gratis gerechtjes uitge deeld, de fietsenzaken stelden hun voertuigen beschikbaar voor proe- fritjes, en er waren zoveel winkels die ballonnen uitdeelden, dat moe ders soms bang waren dat hun met vijf ballonnen uitgeruste kroost weg zou zweven. Een man die al driehonderd meter vóór de pizzazaak hardop hoopte dat ook daar geproefd zou mogen worden, werd echter teleurgesteld: daar werd niet uitgedeeld. Bezoekers beklimmen de trap richting de ingang van de molen in Kloosterzande. En die is, zeker voor kinderen, best steil. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71