1986 sport 137 Van Rosstim laat Luctor Juichen Smerdiek vergeet de titel te grijpen JVOZ C1 naar hoogste niveau van Nederland FM Sranang verliest eerste wedstrijd maandag 14 mei 2012 mmmsmmmmm Op 12 april 1986 promoveerde Noad'67 via een 1-1 -gelijkspel te gen VCK naar de tweede klasse. VLISSINGEN - De Ci-junioren van de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) komen volgend sei zoen op het hoogste niveau uit. De ploeg van Dennis de Nooijer veroverde zaterdag in Vlissingen het kampioenschap in de tweede divisie door een 7-0-zege op Geldrop. JVOZ Cl ging als een wervelwind van start en stond bij rust al met 5-0 voor via doelpunten van Ma- rijn Wijkhuijs (twee keer), Kevin Dooge en Bradley de Nooijer. Geldrop schoot één keer in eigen doel. Na de rust bepaalden Carlo van Rijswijk en Ruben de Jager de eindstand op 7-0. JVOZ Cl haalde in de tweede divi sie uit 22 wedstrijden 54 punten en hield SC Feyenoord net achter zich. De Rotterdammers kwamen aan 53 punten. Volgend seizoen komt JVOZ Ci nu uit in de eerste divisie en stuit het op clubs als PSV Cl, Feyenoord Cl, NEC Cl, Roda JC Cl, MW Cl, Willem II/RKC Cl en NAC Breda Cl. JVOZ Bi maakte zaterdag het suc ces compleet. De ploeg pakte zater dag in Wouw, op het veld van Clu- zona, de regiobeker door een 4-0-overwinning op Roosendaal Bi. Sven Mbikulu, Jordy Diakubama, Dustin Mijnders en Tom Laureijs waren de doelpuntenmakers. MAASTRICHT De zaalvoetballers van FM Sranang leden gisteravond in hun eerste wedstrijd in de nacompetitie een nipte nederlaag. In Maastricht werd met 5-4 van ZWM Campus verloren. De ruststand was 3-2. Na de hervat ting kwamen de Goesenaren nog wel op 3-4, maar toen zij verzuim den om verder weg te lopen sloeg Campus met nog eens twee tref fers hard toe. Voor FM Sranang scoorde Jordi Matondo, Rosanno Acton, Ali Eryürük en Salim San- dee. Volgende week vrijdag speelt Sranang de terugwedstrijd. MIDDELBURG - Vierdeklasser Luctor deed goed zaken in de nacompeti tie. De ploeg van rainerMarcel Lourens versloeg in eigen huis Hontenisse met 3-2. Patrijzen- speelde met 1-1 gelijk tegen Meto. Luctor'88-Hontenisse 3-2: Na de openingstreffer van Gert-Jan van den Dries (0-1) zette de met veel inzet spelende thuisploeg de tegen stander flink onder druk. „Honte nisse is een goede ploeg die je niet moet laten voetballen, vandaar dat ik de spelers heb gezegd direct druk te zetten wanneer zij in bal bezit zijn", zei trainer Marcel Lou rens. Nog voor de pauze leverde dit de gelijkmaker op: Rutger van Rossum werd gevloerd, waarna doelman Ron Tempelaars vanaf elf meter de gelijkmaker binnen schoot: 1-1. Na de rust bleek dat het eerste bedrijf veel krachtdaad gekost bij de spelers van Luctor'88. Thomas de Waal profiteerde hier van door zijn ploeg opnieuw op voorsprong te brengen: 1-2. De laat ste twintig minuten ging de thuis ploeg met opportunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker. Met suc ces, want al snel bracht Rutger van Rossum de 2-2 op het bord. Kort hierna was het de zojuist ingeval len Paul van den Dries die de as- sist gaf waaruit Rutger van Ros sum ook de 3-2 kon aantekenen. Luctor'88-Hontenisse 3-2 (1-1). Gert-Jan vanden Dries 0-1, Ron Tempel aars 1-1 (strafschop), Thomas de Waal 1-2, Rutger van Rossum 2-2 en 3-2. Patrïjzen-Meto 1-1: De thuisploeg, waar Pascal Zoeteweij door een blessure en Roy Haerkens wegens een korte vakantie ontbraken, leg de een prima eerste helft op de mat. De snelle vleugelaanvallers Mario Mulder en Erik Jansen wa ren dreigend, maar doelpunten le verde dit niet op, ook omdat Edwin Capello een kopbal net naast het doel zag eindigen. De be zoekers kwamen uit e£n hoek schop op 0-1 door Pascal Broos. Een kwartier voor tijd bracht Erik Jansen, die eerder nog een inzet aan de voor hem verkeerde kant van de paal had zien eindigen, de gelijkmaker op het bord: 1-1. Patrijzen-Meto 1-1 (0-1). Pascal Broos 0-1, Erik Jansen 1-1. Biervliet-Rood Wit 0-4 (0-1). Biervliet zal ook volgend seizoen in de vierde klasse uitkomen. De Zeeuws-Vlaamse club ging in het eerste nacompetitieduel met Rood Wit met 4-0 onderuit. De return volgende week wordt een formali teit. Biervliet was kansloos tegen de Brabantse tegenstander. Na af loop leek niemand daarom overi gens te malen. Biervliet-Rood Wit 0-4. 40. Edwin Jas pers 0-1, 68. Boy van Steen 0-2, 87. Edwin Jaspers 0-3, 89. Angelo Kense 0-4. Scheidsrechter: R. Lijsenaar (Ter- neuzen). Gele kaart: Christian de Jong, Jordy Adan, Boy van Steen, allen Rood Wit. Aantal toeschouwers: 150. SINT-MAARTENSDIJK - De voetbal sters van Smerdiek hebben zater dag nagelaten om de titel in de eer ste klasse te grijpen. De ploeg van Servaas Brouwer speelde met 1-1 gelijk tegen Delta Sports. Koploper Barendrecht verloor met 3-1 bij Berkel. Beide ploegen hebben nu 52 punten. Er volgt een beslissings wedstrijd op neutraal terrein. „Dit is een grote tegenvaller", zei Brou wer na afloop. „Barendrecht laat een steekje vallen en wij profite ren er niet van. We waren veel be ter, maar scoorden niet." De thuisploeg miste de gehele wedstrijd veel mogelijkheden. Allen Daisy Troost was trefzeker. Een uitval van de bezoekers leidde tot 1-1. Brouwer: „Wij hoorden in de rust dat Barendrecht achter stond. Toen sloop er spanning in de ploeg. Heel jammer, maar het is niet anders. We kunnen nog steeds kampioen worden. Nacom petitie spelen we sowieso, maar ik vind dat we die titel nu moeten pakken. In de strijd om promotie naar de topklasse verloor Oostkapelle zaterdag onnodig van SV Venray: 4-2. De formatie van trainster Ir ma de Witte ging onderuit door knullige verdedigingsfouten. Na negen minuten gaf Mieke Nieu- wenhuijze een perfecte voorzet en Shamila Hamers knalde de bal in het doel. Na een half uur maakte Venray gelijk, maar een minuut la ter frommelde Mariek Kwast de 1-2 in het doel. De Witte had er in de rust op gehamerd om scherp te beginnen, maar binnen vijf minu ten stond het 3-2 na persoonlijke fouten. De 4-2 kwam er na niet goed opletten bij een corner. Volgende week is de return in Oostkapelle. Ronald Ovaa kopt de bal weg in het duel met Noad. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67