Wemeldinge is van slag Noad'67 nog niet uitgeteld 36 Vosmeer houdt het hoofd koel Bij Heinkenszand valt alles op zijn plaats maandag 14 mei 2012 door Robin Hamelink WEMELDINGE - Smerdiek heeft een eerste stap gezet richting de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg won zaterdag het eerste na- competitieduel bij Wemeldinge: 1-3. Apollo'69 begon'de nacómpeti- tie ook goed. De ploeg won met 2-1 bij Kogelvangers. Wemeldinge-Smerdiek 1-3: We meldinge kwam na twee minuten op voorsprong. De snelle Dennis Wisse werd de diepte in gestuurd en schoot de bal in de verre hoek: 1-0. Na knullig balverlies bij de thuisploeg kon Leroy Pors simpel voor 1-1 zorgen. Smerdiek werd be ter en profiteerde van de wind in de rug. Martijn Lindhout werd niet goed gedekt en kon een vrije trap binnenkoppen. Na rust wilde Wemeldinge orde op zaken stellen, maar een blun der van doelman Jordain Vleugel gooide roet in het eten. Hij trapte de bal in de voeten van Smer- diek-speler Andreas Vroegop. Die kon simpel voor de 1-3 zorgen. We meldinge drong hierna wel aan, maar zonder overtuiging. Wemeldinge-Smerdiek 1-3 (1-2). 2. Dennis Wisse 1-0, 20. Leroy Pors 1-1, 30. Martijn Lindhout 1-2, 47. Andreas Vröegop 1-3. Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Arjan Sandee (trainer Wemeldinge), Gert-Jan Snip (Smerdiek). Aantal toeschouwers: 200. Kogelvangers-Apollo'69 1-2: De formatie van Bram Kot was de be tere ploeg en ging verdiend met de punten terug, naar 's-Gravenpol- der. Apollo'69 speelt nu op 26 mei in 's-Gravenpolder tegen Veere voor een plek in de derde klasse. Zaterdag duurde het tot de 67e mi nuut voordat er een doelpunt viel. Robin Braam mocht na een over treding van Kogelvangers een straf schop nemen en hij benutte dit buitenkansje. Tien minuten later ging de bal aan de andere kant op de stip na een duwfout. Stefan de Ruijter trok de stand weer in even wicht. Het fysiek sterkere Apollo schakelde een versnelling hoger en ging op zoek naar de zege. Uit een corner kon Richard Bal de bevrij dende 1-2 in koppen. Kogelvangers-Apollo'69 1-2 (0-0). 67 Robin Braam (strafschop) 0-1, 76. Ste fan de Ruijter (strafschop) 1-1, 85. Ri chard Bal 1-2. Scheidsrechter: Van Dijk (Etten-Leur). Aantal toeschouwers: 150. ONI-SKNWK 2-0: SKNWK be wees zichzelf bij ONI een slechte dienst. De Nieuwerkerkers start ten de nacompetitie met een 2-0-nederlaag, waardoor promotie naar de derde klasse nu al aan een zijden draadje hangt. SKNWK kreeg legio kansen in 's Gravenmoer, maar wist die niet te benutten. Vlak voor rust ging het mis voor SKNWK. De ploeg kreeg een ingooi, maar die werd in de ogen van scheidsrechter Brouwers verkeerd genomen. ONI mocht gooien en kreeg in de omschake ling vervolgens een corner. Uit de hoekschop schoot Dennis Simons de bal bij de eerste paal recht streeks in het doel: 1-0. ONI Jcwam via Scotty van Leeuwen in de 80e minuut op 2-0. ONI-SKNWK 2-0 (1-0). 41Dennis Simons 1-0, 82. Scotty van Leeuwen 2-0. Scheidsrechter: A.F. Brouwers (Nieuw-Lekkerland). Rode kaart (2x geel): 82. John Broeders (ONI).Gele kaart: Alex Andeweg (SKNWK). Aantal toeschouwers: 400. SLUISKIL - In een bewogen wed strijd behield Sluiskil door een 3-3-gelijkspel in de eerste confron tatie met Vosmeer kans op een plek in de vierde klasse. De Zeeuws-Vlamingen eindigden het duel, dat twintig minuten voor tijd voor een afkoelingsperiode van tien minuten tijdelijk werd ge staakt, met negén man. De wedstrijd, die pas omstreeks tien voor vijf werd afgefloten, werd stilgelegd door de 22-jarige ar biter Bruggeman uit Oostkapelle nadat Fatih Gunes uit het veld was gestuurd. De Sluiskilse verdediger haalde zijn gram, nadat een speler van de bezoekers volgens hem ten onrechte maar weer eens een bles sure voorwendde. Nadat hij rood had gekregen, moest de verdediger in bedwang worden gehouden, omdat hij de scheidsrechter te lijf wilde gaan. Kort nadat het spel met nog 21 minuten te spelen was hervat, werd Shegbert van Uy- trecht met een tweede gele kaart weggestuurd. Trainer Carlo Van hij fte kookte van woede en wees met een beschuldigende vinger richting de scheidsrechter. „Voor mij is dit marchanderen met de spelregels. Zij hebben misschien wel twintig keer iemand van ach ter onderuit gehaald, zonder dat ze daar een kaart voor kregen." De arbiter was zich van geen kwaad bewust. „Ik heb het gevoel dat ik het na de afkoelingsperiode in de hand had." Sluiskil was met een gelijkspel de morele winnaar tegen een ploeg, die in de Brabant se vierde klasse de laatste negen duels van de competitie had ge wonnen. Veli Eryrük, die met een fantastisch schot voor de 2-2 teken- de, keek met vertrouwen naar de return uit. „Zondag zijn we weer met elf man." Sluiskil-Vosmeer 3-3 (1-1). 15. Jos Westerhout 1-0, 43. Jeremy Stolwijk 1-1, 59. Jeffrey Krul 1-2, 68. Veli Eryrük 2-2, 90. Umut Yigit 3-2, 90+8. Jeffrey Krul 3-3. Scheidsrechter: A. Bruggeman (Oostkapelle). Gele kaart: Leroy van Passel (Sluiskil), Jeremy Stolwijk (Vos meer). Rode kaart: 69. Fatih Gunes (Sluiskil), 73. Shegbert van Uytrecht (twee keer geel, Sluiskil). Aantal toe schouwers: 125. Lepelstraatse Boys-Graauw 1-1. 20. Dennis Stolz 1-0, 85. Dimitri Heijerman 1-1. Gesta-Wakhereim 2-2.17. Maurice van de Wijngaard 1-0,xSven Zuidgeest 1-1, 85. Peter van Antwerpen 2-1 (eigen doelpunt), 87. Justin Schiewold 2-2. WW'67-Schoondijke 0-0. Zaterdag-derdeklasser Noad'67 begint de nacompetitie met een nederlaag tegen VCK. Wél een nederlaag met perspectief, om dat Arjan Moerland in blessure tijd zijn ploeg naar 2-1 schiet. Voor de return is alles dus nog mogelijk. door Merlijm van Dierendonck KOUDEKERKE - Noad'67 is ondanks een nederlaag nog lang niet kans loos voor het behalen van tweede klasse-voetbal. In Koudekerke werd weliswaar met 2-1 verloren van VCK, maar door een late goal van Arjan Moerland is er nog niets beslist. Het was duidelijk te merken aan het spel van de bezoekers dat Noad'67 hi het eerste duel zo min mogelijk averij op wilde lopen. De gasten oefenden weinig druk uit, lieten VCK vooral het werk doen en creëerden zelf weinig kansen. „Zij zakken in en dan ga je zelf in een te laag tempo spelen", analy seerde VCK-trainer Nick Corré. „En daarmee speel je die" mannen in de kaart." Zeker in de eerste helft was dat het geval. VCK drong aan en had het betere van het spel, maar de kansen die de ploeg kreeg waren schoten van afstand. Pas in de tweede helft begon VCK beter te draaien. In de 51e minuut zette Dig Besuijen met een schot in de korte hoek de 1-0 op het sco rebord. Een kwartier later ^verdub belde Erik Goudt de score. Hij krul de een vrije trap op de rand van het zestienmetergebied fraai ach ter doelman De Frel. VCK kreeg nog meer kansen om de score te verhogen en daarmee een betere uitgangspositie te verkrijgen, maar verzuimde dat. „In de tweede helft krijg je een berg kansen, maar dan staat het nog steeds 2-0", was trainer Corré kritisch op zijn ploeg. Noad'67 begon pas laat in de wed strijd aan een slotoffensief om in ieder geval de marge te verkleinen. En één moment van zwakheid in de Koudekerkse verdediging bleek daarvoor genoeg. In de blessure tijd profiteerde Arjan Moerland van zwak verdedigen en schoot de 2-1, en daarmee een goede uigans- positie voor de return, binnen. „In principe is er niks aan de hand, alleen is het teleurstellend dat je beter bent en je dat niet om zet in goals. 2-1 is teleurstellend", zei de oefenmeester. Corré merkte aan zijn elftal dat het duidelijk vermoeid was. „Je zit aan het eind van de competitie en dat gaat nu ook bij ons zijn tol ei sen, dat merk je aan alles." „De tegenstander kwam hier om te verdedigen en de .schade zo be perkt mogelijk te houden, om thuis nog een kans te hebben", legt Corré uit. „Het is een gevaarlij ke ploeg. Voetballend hebben zij eigelijk weinig om handen, maar ze lopen op iedere bal. „Bij 2-1 is het nog een wedstrijd, dus je weet dat je alle zeilen bij moet zetten." VCK - Noad'67 2-1 (0-0). 51. Dig Be suijen 1-0, 67. Erik Goudt 2-0, 90+2. Arjan Moerland 2-1. Gele kaart: Erik Goudt (VCK), Martijn Reijngoudt, John van Splunter (Noad'67). Scheidsrech ter: P.C. van Hilst (Waalwijk). Toe schouwers: 200 door Robin Hameiink HEINKENSZAND - Heinkenszand heeft zaterdag de eerste wedstrijd in de nacompetitie gewonnen. De derdeklasser was met met 7-0 te sterk voor DHV. De ploeg van trainer Adil Fertoute speelde voor het eerst sinds weken een goede wedstrijd. De thuisclub kende een bliksemstart en stond na vijf minuten al met 2-0 voor. Rens Baas kopte de 1-0 binnen en na een blunder van de DHV-goa- lie kon Kevin Jacobusse voor 2-0 zorgen. Tien minuten later profi teerde Baas van een verdedigings- fout bij de ploeg uit Zevenberg- schenhóek. „Na vier teleurstellen de wedstrijden, viel alles op zijn plaats. Het was af en toe eenrich tingsverkeer", zei leider Cor Nieuwdorp. Jacobusse kopte eerst nog de 4-0 binnen voordat Hein- kenszand-doelman Stefan van Be- veren pas zijn eerste redding moest verrichten. DHV begon sterk aan de tweede helft, maar een voorzet van Matthijs van den Dries werd gepromoveerd tot doel punt. Van Beveren hield ondertus sen met enkele goede reddingen zijn doel schoon. DHV ging alles of niets spelen en Ruud La Grand kon 6-0 maken. Met een afstands schot zorgde Jacobusse voor een 7-0-eindstand. „DHV is echt geen slechte ploeg, maar alles lukte bij ons", zei een tevreden Nieuw dorp. Volgende week zaterdag is de return. Heinkenszand-DHV 7-0 (4-0). 2. Rens Baas 1-0, 5. Kevin Jacobusse 2-0, 15. Rens Baas 3-0, 36. Kevin Jacobusse 4-0, 49. Matthijs van den Dries 5-0, 77. Ruud La Grand 6-0, 90. Kevin Jacobus se 7-0. Scheidsrechter: H. Hofman Rutger van Rosslim (rechts) had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de zege van Luctor'88 tegen Hon- (Beil). Aantal toeschouwers:'250. tenisse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66