350 kilo zeeland 115 Jan Besuijen heerst bij rinsteken in Kapelle In de rij voor Blof Benefiet lnspire2Live brengt 15 mille op Dievengilde slaat toe op de Bevelanden Bus en motorrijder botsen bij Poortvliet Slapend achter het stuur in Terneuzen Arnemuiden wint brandweerwedstrijd maandag 14 mei 2012 Zoveel friet werd er gebakken tijdens de editie van 2011 van de gehandicap tendag, want ook aan de inwendige mens wordt gedacht Verder werden er 750 frikandellen, 400 porties kibbeling en 350 porties saté verkocht. door Rian Janse KAPELLE - De ringrijders van de af deling Zuid-Beveland reden afgelo pen zaterdag hun eerste wedstrijd van het seizoen in Kapelle. Met 27 deelnemers en een soms wat aarze lend zonnetje beloofde het een mooie dag te worden. De familie Besuijen was weer ruim vertegenwoordigd en deed vanaf begin af aan een gooi naar de titel. Het was zoon Djanko die als eerste de groene sjerp aan mocht trekken, maar na een aantal beurten mocht hij die doorgeven aan zijn vader Jan Besuijen. Deze liet zien het ringrijden nog steeds niet verleerd te zijn. Met 29 van de 30 ringen werd hij kampioen. Te vens had hij de meeste volgringen, won hij de kamp van 'de zes oudste rijders' en ging naar huis met de 2e beker. Peter de Vos werd met 26 ringen tweede, voor Karin Besuijen, die eveneens 26 ringen stak. Ook ging zij er met de 3e be ker vandoor. Djanko Besuijen werd uiteindelijk vierde met 25 rin gen. Tevens won hij de kamp van 'de zes jongste rijders' en nam hij de 4e beker mee naar huis. De ie beker werd verrassend gewonnen door Hubert van der Maas. Antoi nette Vermast eiste, na een kamp, de pollepel voor zich op. GOES - De Blof-muzikanten maakten zaterdag een toernee langs boekhan dels in Zierikzee, Goes en Middelburg om het vorige maand verschenen boek 'Hier 20 jaar Blof' te signeren. Bij boekhandel De Vries in Zierikzee (foto) stond 's ochtends al een lange rij mensen te wachten op een een handtekening van Bas, Norman, Peter, Paskal en auteur Ernst-Jan Rozen- daal. In Goes en Middelburg was het minder druk. foto Dirk-Jan Gjeltema OUD-VOSSEMEER De benefietvoorstelling Inspire2Li- ve, die vrijdag en zaterdag gelijktij dig in Sint-Annaland en Oud-Vosse- meer werd opgevoerd, heeft 15.120 euro opgebracht. Het geld gaat naar team Stavoordö, dat meedoet aan het evenement Alpe D'Huzes, en daarmee dus indirect naar KWF Kankerbestrijding. Stavoordö heeft inmiddels al bijna 70.000 euro inge zameld met allerlei acties. KRABBENDIJKE Het dievengilde heeft afgelopen weekend toegeslagen op de Beve landen. Bij een inbraak aan de Dorpsweg in Wissenkerke, zondag ochtend, werden waardepapieren, geld en sieraden meegenomen. Eer der werd er al ingebroken aan de Burcht in Yerseke en de Spoorlaan in Krabbendijke. Op dat laatste adres gingen de dieven aan de haal met twee elektrische fietsen. POORTVLIET Op de provinciale weg tussen Tho- len en Poortvliet is zaterdagmid dag een motorrijder gewond ge raakt bij aan aanrijding met een bus van Connexxion. De bus kwam uit de richting Poortvliet en wilde afslaan richting Oud-Vosse- meer. Daarbij kwam hij in botsing met de motorrijder. Die is met een gebroken enkel en onderbeen naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN Een 20-jarige man uit de gemeente Hulst is zaterdag slapend achter het stuur gevonden in Terneuzen. De man zat op de bestuurdersstoel in zijn auto, die met draaiende mo tor midden op de weg stond. De politie rook drank en uit onder zoek bleek dat de beginnend be stuurder vijf maal teveel drank op had. Hij heeft een bekeuring gekre gen en zijn rijbewijs is ingenomen. GOES De Arnemuidse ploeg van de Stads gewestelijke brandweer won zater dag de Hoofdklasse wedstrijd in Goes. Daar deden Zeeuwse korp sen aan mee. Zierikzee en de Mid delburgse Stromenweg werden tweede en derde. De brandweerlie den moesten vaardigheid tonen bij een gecompliceerd ongeval met be knelling. De eerste drie ploegen gaan door naar de gewestelijke wedstrijden, 's Gravenpolder en Tholen werden vierde en vijfde. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Jong en oud vermaakte zich zaterdag met allerlei spelletjes tijdens de tiende gehandicaptendag van Davogé. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61