Parkeren bij apotheek onder de loep 100-jarige schietclub zet de deuren open BEVELANDEN/THOLEN ttpacfc Apotheker en klanten willen dat kort parkeren op straat mogelijk wordt Man betrapt inbrekers in huis en krijgt klap Twee boetes voor hardleerse drankrijder almanak door Rob Paardekam GOES - De gemeente Goes bekijkt of het parkeerbeleid bij de apo theek op het Stationspark kan wor den gewijzigd. Door een tekort aan parkeerplaatsen zetten veel ldanten hun auto nu op de weg met een boete als gevolg. Parkeren op de straat is op het Sta tionspark verboden, maar rondom de apotheek is het aantal parkeer plaatsen zeer beperkt. Er liggen een paar vakken naast en ook heeft de apotheek een klein eigen parkeerterrein. „Maar dat staat bijna altijd vol, mede door het groeiende klantenbestand", zegt apotheker S. van de Rijt. Het ge volg is dat mensen hun auto toch maar even op straat parkeren in de hoop dat er geen controleur komt. „Maar ze komen meestal wel drie of vier keer per dag controleren", weet de apotheker. „Het lijkt wel een melkkoetje." Volgens Van de Rijt wordt door klanten steen en been geklaagd over het gebrek aan parkeermoge- lijkheden. „Wij krijgen, het te ho ren, terwijl we er in feite ook niets aan kunnen doen." Eén van de klagers is John Pieters, die elke maand medicijnen moet halen. Onlangs vond hij een prent van 91 euro onder zijn ruitenwis ser. „Ze moeten parkeren op de weg daar gewoon toestaan", vindt hij. „Hoe moeilijk is het om een paar witte strepen te zetten? Het moet ook gewoon kunnen, want zo druk is het nou ook weer niet op het Stationspark." Ook apotheker Van de Rijt hoopt dat de gemeente kort parkeren op de weg zal toestaan. Hij had on langs een gesprek met de gemeen te en heeft daar een goed gevoel aan over gehouden. Een woordvoerster van de gemeen te laat weten dat het probleem se rieus wordt genomen en dat beke ken wordt welke oplossingen mo gelijk zijn. SCHERPENISSE - Wie het wilde, kon zaterdag zijn schietvaardigheid testen tijdens de open dag van schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse. De vereniging bestaat 100 jaar en vierde dat met een open dag op de schiet baan aan de Pluimpotweg in Sint-Maartens dijk. Dat is al veertien jaar de vaste stek voor de ongeveer 60 leden. De vereniging beschikt over acht schietbanen. Zes voor het geweer en twee voor de revolver. Er was zaterdag van alles te beleven voor jong en oud. Met name die eerste groep hoopt de vereniging te inte resseren voor de schietsport, want mede door de vergrijzing is het aantal leden dalende. www.svprinsesjuliana.nl foto Willem Mieras GOES - Een man uit Goes kreeg vrijdag een klap, nadat hij drie in brekers had betrapt in zijn woning aan de Vosmaerstraat. Het slachtoffer kwam rond kwart voor elf thuis toen hij plots drie mannen uit zijn huis zag komen. Hij sprak ze aan, maar kreeg een klap van één van de mannen. Het drietal maakte zich daarna uit de voeten. De bewoner heeft meteen de politie gebeld en het signale ment van de inbrekers doorgege ven. Mede daardoor konden agen ten het boeventrio een half uur la ter aanhouden in de Jacob Val- ckestraat. Het gaat om Goesenaren van 30, 32 en 42 jaar oud. POORTVLIET - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een hardleerse drankrijder betrapt aan de Noordhoekseweg in Poort vliet. De 25-jarige automobilist uit de ge meente Tholen werd daar aan een ademanalyse onderworpen. Daar uit bleek dat hij veel te veel gedron ken had. Toen de agenten om zijn rijbewijs vroegen, bleek hij dat niet te hebben. Die was ingeno men na een eerdere veroordeling, ook voor het rijden met alcohol. De Tholenaar kreeg twee proces sen verbaal opgelegd. Eén voor het rijden onder invloed en één voor het rijden zonder rijbewijs. Tip? redactie@pzc.nl Niels van vier gaat sinds februari naar school en sindsdien maakt hij met veel plezier dagelijks de tocht naar school Tussen de middag komt hij echter net zo lief even naar huis om een boterham te eten. Vier lentes jong is natuurlijk nog niet oud ge noeg om alleen naar huis te fietsen, dus komt zijn vader hem ophalen. Zo ook die vrijdag, toen vader - in gesprek met andere ouders - bij het hek op zijn telg stond te wachten. Niets aan de hand, zo leek het, maar tijdens het eten bleek anders. „Ik zag je niet toen ik uit school kwam", zei Niels. Vader, verontwaardigd: „Maar ik stond er toch?" „Ja, maar ik dacht dat dat kale mannetje ie mand anders was!" MAANDAG 14 mei 2012 PZC HOGGtEll20JHB? Ijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! elders 7.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59