Nacompetitie wordt traditie 361 sport maandag 14 mei 2012 In vier seizoenen 'Henk Schouten' haalt Duiveland voor de derde keer de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse. w$. 'Het gat met de eerste klasse is erg groot, maar met een beetje geluk komen we een ronde verder.' Ronald Zwager, doelpuntenmaker van Duiveland Duiveland viert de 3-1-winst op Zwaluwe die een ticket voor de nacompetitie opleverde. foto René Schotanus/het fotoburo Duiveland verovert door een 3-1-zege bij Zwaluwe de der- de-periodetitel in de tweede klasse. De Oosterlanders starten de nacompetitie met een twee kamp tegen Rijsoord. Donder dag staat de uitwedstrijd op het programma, zaterdag de return. door Klaas Verspoor LAGE ZWALUWE - Het 'Bloed, zweet en tranen' dat uit de Ooster- landse kleedkamer galmde, symbo liseerde hét seizoen van de SV Dui veland. Het werd uiteindelijk eind goed, al goed voor de tweedeklas ser, want door een 3-1-zege bij Zwaluwe veroverde Duiveland za terdag op eigen kracht de derde-pe- riodetitel. Het betekende dat Duiveland zich in vier seizoenen 'Henk Schouten' voor de derde keer plaatste voor nacompetitie voetbal. „Dit was ge lukkig nog niet mijn laatste wed strijd", sprak een opgeluchte Schouten op het veld van Zwalu we. En vervolgens: „Niet slecht toch? Voor de derde keer in vier jaar." Na Wieldrecht (seizoen 2008-2009) en Sliedrecht (seizoen 2009-2010) wacht nu Rijsoord, dat keer toe Le Comte van de 0-2 af. De spits kwam vlak na rust alweer niet aan scoren toe. Leon Weeda hield in de 52e mi nuut, toen Joey Konings vrij voor hem verscheen, ook zijn doel schoon. Dat lukte acht minuten la ter niet weer. Scheidsrechter Ngou- mout, die niet best floot, zag als enige een overtreding in een actie van Marcel Zwager. Zelfs de Zwalu- we-supporters spraken van eert 'slechte schwalbe'. Zwaluwe profi teerde dankbaar en kwam via Mau rice Sprangers op 1-1. In de 69e minuut kwam Duive land opnieuw aan de leiding. Een prachtige dieptepass van Albert Verhoek belandde bij Ronald Zwa ger die de bal over de lange en uit- Karakteristiek Zwaluwe-Duiveland 1 -3 (0-1). 33. Ronald Zwager 0-1, 60. Maurice Sprangers (strafschop) 1-1, 69. Ro nald Zwager 1-2, 90+7. Wesley Goud 1-3. Scheidsrechter: J. Ngou- mout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Yannick Vos (Zwaluwe), Ro nald Zwager, Marcel Zwager en We sley Goud (Duiveland). Aantal toer komende doelman liftte. Daarna sloegen de zenuwen toe bij de Oos terlanders. Het miste zelf via We sley Goud en Wilmar van der San- de („Ik had hem moeten maken.") nog de mooiste kansen, maar hield met kunst- en vliegwerk Zwaluwe van zich af. Diep in bles suretijd zorgde Goud alsnog voor de 1-3, waarmee Duiveland Zwalu we de enige thuisnederlaag van het seizoen bezorgde. „Was het buitenspel? Ik denk het wel", biechtte de invaller op. Niemand bij Duiveland die er om maalde. Komende donderdag, op Hemel vaartsdag, gaat Duiveland naar Rid derkerk,- waar Rijsoord om 15.00 uur wacht. Twee dagen later volgt de return in Oosterland. schouwers: 145. Duiveland: Leon Weeda, Barry Steenpoorte (73. Wesley Goud), Marcel Zwager, Albert Verhoek, Roy Quik, Leendert-Jan IJzelen- berg, Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Ronald Zwager, Rob bert deBruine (86. Jelmer Stou ten) en Dennie le Comte. weer erg belangrijk voor zijn ploeg, die in de slotfase onder de druk van Zwaluwe leek te bezwij ken. „De jongens stonden bol van de spanning, maar het eindsignaal klonk als een verlossing." Schouten beaamde dat. Hij liep tij dens de slotfase te ijsberen voor zijn dug-out. „Er waren wat hache lijke situaties. Ik heb al zoveel mee gemaakt, dus dit kon er ook nog wel bij." Ook verdediger Albert Verhoek was zichtbaar opgelucht: „Nu hadden we het geluk eens dat hij eens een keertje niet bij ons viel." Toch had Duiveland, dat als vierde eindigt in de tweede klasse E, het zichzelf makkelijker kunnen maken. Duiveland had voor rust een overwicht, maar speelde verre van goed. „Zwaluwe leunde voor rust op hun eigen zestiefimeter", vond Schouten. Dennie le Comte kreeg na veertien minuten de eer ste grote kans, maar keeper Erik Doesburg redde prima. In de 33e minuut kwam Duiveland op 0-1. Via Leen IJzelenberg en Robbert de Bruine kwam de bal bij Ronald Zwager, die onder Doesburg door raak schoot. Twee minuten later ontsnapte Duiveland aan de gelijk maker, toen Dave Poppelaars net naast kopte. Negen minuten voor rust weerhield Doesburg tot twee als elfde eindigde in de eerste klas se C. Schouten: „We spelen tegen een eersteklasser, dus we weten di rect waar we aan toe zijn." Ronald Zwager voorziet een moei lijke tweekamp. „Het gat met de eerste klasse is erg groot, maar met een beetje geluk komen we een ronde verder. Uiteindelijk is dit toch nog een prijs, na een raar sei zoen", sprak Zwager. De 29-jarige voetballer was met twee goals Henk Schouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56