I Zaamslag moet nog aan de bak >rt 35 Björn Langeveld gaat naar Jong Ambon GPC Vlissingen loopt periodetitel mis RCS krijgt zes goals tegen in slotwedstrijd Aardenburg blijft in tweede klasse Zeelandia Middelburg blijft in de race 'Mijn lot heeft wel drie keer aan een zijden draad gehangen. Maar wat ik erger vond, was dat er ook heel veel druk bij de jongens werd neergelegd' Ruud Pennings, trainer van'Hoek door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - In een wedstrijd met twee gezichten duurde de ontmoe ting met Almkerk voor Zaamslag net iets te lang. De Zeeuws-Vla mingen werden na de hervatting teruggedrongen, maar Juriën Dam leek met een treffer voor rust matchwinnaar te worden. In de voorlaatste minuut dompel de Walter Pellekaan van Almkerk de thuisploeg echter in diepe rouw (1-1). Zijn gelijkmaker be zorgde Zaamslag een dreun. Toen ook nog bekend werd dat Rijsoord in blessuretijd bij Alblasserdam de winnende treffer had gemaakt uit een strafschop, vochten ongeloof en wanhoop om voorrang. De realiteit is dat Zaamslag op He melvaartsdag op het veld van WC'68 in Halsteren een beslis singsduel speelt tegen SC Everstein. De verliezer van die wedstrijd degradeert, de winnaar speelt nacompetitie tegen Pelikaan om een plaats in de eerste klasse. Doelman Mitchell Braafhart zat na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Pijpers voor zich uit sta rend in de doelmond, Pepijn Rade makers en Mario de Fouw lagen languit op het veld. Arjan Hame link en Joris Rademakers beenden direct richting kleedkamer, waar niet veel later de wedstrijd de re vue nog eens passeerde. Zaamslag miste een aantal hon- derdprocentkansen en kreeg daar in de slotfase de rekening voor ge presenteerd. Jordy Bakker (kopbal in een moeilijkere positie dan het leek), Ivo Verstraeten (van dichtbij hoog over), Ugur Kahveci (schot op de paal) waren in de. eerste helft het dichtst bij een tweede treffer. Direct na de hervatting zag de ver der goed spelende Kahveci een strafschop via de binnenkant van de paal terug het veld in ketsen. „Scoor je die, dan kom je op 2-0 en is de wedstrijd beslist", klonk het unaniem. De inleiding tot de strafschop was in aanvallend opzicht zowat het laatste wapenfeit van de Zeeuws-Vlamingen, bij wie Peter Dieleman (vakantie) en Karim El Bodmossi (geblesseerd) ontbra ken. Bij de bespiegelingen direct na afloop waren veel spelers het er over eens dat de thuisploeg het on heil over zich heen had geroepen. Juriën Dam, die met een wonder schone vrije trap voor de 1-0 teken de, zei na zijn wissel op de gelijk maker te hebben gewacht. „Ik hoopte op een Heerenveen-Feye- noord scenario, maar je kon het vanaf de bank gewoon zien aanko men." Zaamslag, dat voor rust met Jordy Bakker en Ugur Kahveci voorin speelde, leek na de hervatting met slechts één spits te spelen. Mario de Fouw gaf in de nabeschouwing aan teamgenoten aan dat na rust alleen maar achteruit was gelopen. Tommy Tissink: „We hebben ook niet één bal goed naar elkaar ge- schoten." Ook Jordy Bakker, die in de tweede helft op een eiland stond, liet weten de gelijkmaker te hebben zien aankomen. „Ze kre gen gewoon kansen." Almkerk had na de hervatting het initiatief en stichtte diverse keren gevaar. Machiel Roubos schoot van dichtbij in kansrijke positie veel te slap in. Een kopbal van Lars Vorthoren werd door Joris Ra demakers van de lijn getrapt. Wou- .ter Pellekaan mikte met de op het oog minst grote kans met een niet al te hard stuiterballetje tussen veel spelers door raak: 1-1. Zaamslag-Almkerk 1-1 (1-0). 17. Juriën Dam 1-0,-89. Wouter Pellekaan 1-1. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Ivo Verstraeten (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 250. maandag 14 mei 2012 MIDDELBURG Jong Ambon krijgt er volgend voet balseizoen vier spelers bij. De kam pioen van de vierde klasse kan Remco Felius (RCS), Björn Lange veld (VC Vlissingen), Steven Manz (GPC Vlissingen) en Anwar Roem- eratoe (Zeelandia Middelburg) be groeten als aanwinsten. Derdeklasser Zeelandia Middel burg krijgt versterking van drie spelers: Rick Wiegmans (RCS), aan valler Jerfy Booij (Kloetinge) en Guust Malcorps (JVOZ en Excel sior). VLISSINGEN Zaterdag-eersteklasser GPC Vlissin gen had zaterdag tegen Sliedrecht nog een waterkansje op de der- de-periodetitel, maar kampte an dermaal met problemen in de af werking. De moeizaam scorende Vlissingers kregen opnieuw het deksel op de neus: 2-1-nederlaag. Het enige doelpunt van de Vlissin gers werd gemaakt door Leo de. Groot. GPC Vlissingen nam afscheid van Maarten Peene, Remon van Geers- daele en Jeroen van Ommen. OOST-SOUBURG RCS heeft het seizoen in de tweede klasse van het zondagvoetbal afge sloten met een teleurstellende 6-o-thuisnederlaag tegen Roosen daal. In een open wedstrijd verdeel den de Brabanders de doelpunten keurig over de beide helften. Terry Jager maakte in het eerste bedrijf een loepzuivere hattrick Na de pau ze scoorden Jan Konings (2) en Menno den Braber. Trainer Dennis de Nooijer: „Vorige week speelden we fantastisch, vandaag krijgen we er zes tegen. Het was dit seizoen al les of niets." HALSTEREN Aardenburg speelde zich op de laat ste speeldag veilig in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen verloren met 2-0 bij Halsteren, maar omdat de concurrentie punten verspeelde, maakte die nederlaag weinig meer uit. Tegenstander Halsteren, waar Mathijs Hage volgend seizoen gaat spelen, werd door de zege kam pioen. Stijn Barendse (voor rust) en Roy van Gils (na de pauze) scoorden voor de kersverse eerste klasser. MIDDELBURG Zeelandia Middelburg kon zondag geen gat slaan tegen Rijen in de eerste nacompetitiewedstrijd voor een plaats in de tweede klasse. De Walchenaren kwamen niet verder dan een 3-3-gelijkspel. Daardoor ligt alles nog open voor de return van komende zondag. Alberto Con- de Morgado opende de score voor Zeelandia Middelburg, maar Rijen sloeg terug met twee goals. Vanaf elf meter bracht Lunven Vermeer de partijen weer in evenwicht. Rijen scoorde weer, maar in de slot fase maakte Niels Luteijn gelijk. Guillaume Clinckemaillie probeert zijn directe tegenstander uit te spelen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55