zeeland 115 Film Spanning in het hart van de molen Mannen aangehouden wegens vernieling Workshops voor vrijwilligers Slapend achter het stuur in Terneuzen Muzikale reis door de tijd met Laudando Toertocht voor motoren s maandag 14 mei 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Komende zaterdag wordt vanuit Zonnemaire de Bommenede voor jaarsmotortoertocht gehouden. Start en inschrijven om 8.30 uur in eetcafé Bommenede in Zonnemai re. Deelname is tien euro. De route is ongeveer 300 kilometer, voor het middageten wordt gezorgd. Na te rugkomst kan deelgenomen wor den aan de barbeque en feest avond. Info: 06-50551896. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst BROUWERSHAVEN Naast fotocamera's is in het museum een hoek ingeruimd voor film. Bob Noomen heeft de hand weten te leggen op filmuitrusting en filmbeelden van Zeelandia, de fa briek voor bakkerijgrondstoffen. ZIERIKZEE Het steunpunt vrijwilligerswerk houdt op woensdag 21 mei een avond voor vrijwilligers en bestu ren van vrijwilligersorganisaties. Er zijn drie workshops: sociale me dia, omgaan met ongewenst ge drag en maatschappelijke stages. De avond wordt gehouden in het gemeentehuis. De deelname is gratis, aanmelden bij t.vos@hetwelzijnshuis.nl of telefoon 0111-453444. TERNEUZEN Een 20-jarige man uit de gemeente Hulst is zaterdag slapend achter het stuur gevonden in Terneuzen. De man zat op de bestuurdersstoel in zijn auto, die met draaiende mo tor midden op de weg stond. De politie rook drank en uit onder zoek bleek dat de beginnend be stuurder vijf maal teveel drank op had. Hij heeft een bekeuring gekre gen en zijn rijbewijs is ingenomen. DIRKSLAND De christelijke oratoriumvereni- gïng Laudando houdt zaterdag 19 mei een concert in de Hervormde kerk van Dirksland. Op het pro gramma staan werken van Purcell, Claudio Monteverdi, Nicolaus Bruhns, Friedrich Bach en Schu mann. Het koor staat onder leiding van Rinus Verhage en organist is Wim Diepenhorst. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a 10.- zijn verkrijgbaar via www.covlaudando.nl. In de nacht van zaterdag op zondag rond 00.15 uur zijn een 23-jarige en een 24-jarige man aangehouden aan de Haven in Brouwershaven. Het tweetal, afkomstig uit de ge meente Schouwen-Duiveland, wordt ervan verdacht meerdere rui ten van een woning aan de Poort- dijkstraat in Brouwershaven te heb ben vernield. Beide mannen zijn in verzekering gesteld. WEBLOGS Ali Pankow zag de zang- en theater voorstelling gewijd aan Ilse Weber. Zie: www.pzc.nB/cu8fiiiurdkhtbij MEEST GELEZEN 1. Cameramuseum geopend 2. Raad botst met wethouder 3. Opening fietspad Blooisedijk TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl ZONNEMAIRE Een van de gasten bekijkt tijdens de opening de collectie toestellen en lenzen foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDIJKE - In het hart van de molen luisteren naar spannende verhalen over molens. Bij molen De Lelie kon dat het afgelopen weekend. In de molen aan de El- kerzeeseweg bij Scharendijke las Anouk Wolters, voorleeskam- pioen uit Scharendijke, het verhaal voor over Marije, die een klap van de molenwiek kreeg. Een verhaal over een tijdreis en brandende mo lens die een extra dimensie mee kreeg door de omgeving. Het voor lezen gebeurde in stijl. Anouk in een molenaarsjasje, het publiek op zakken meel. Molenaar Martin van der Steen gaf op deze manier de nationale molendag een extra dimensie. Als enige molen op Schouwen-Duiveland was hij zo wel zaterdag als zondag geopend. In de molen van Scharendijke luisteren naar een spannend verhaal. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51