CDA-kiezer raakt in ban van Keijzer PZC Iedere dag om 19.00 uur TO©S 41 binnenland Christenunie roept tijdens congres achterban op partij meer te steunen Het verdriet blijft na vuurwerkramp Partij profiteert van aandacht lijsttrekkers maandag 14 mei 2012 burg krijgt o procent. Uit de peiling blijkt verder dat 37 procent van de CDA-kiezers be slist niet wil dat staatssecretaris Bleker lijsttrekker wordt. Bij dege nen die misschien op het CDA gaan stemmen, is dat 28 procent. Alle aandacht in de media voor de lijsttrekkersverkiezing van het CDA doet de partij goed. In de pei ling van Ipsos Synovate stijgt de partij van 14 in de vorige peiling naar 16 zetels nu. De WD die juist weinig in het nieuws was, moet in de peiling 2 zetels inleveren en daalt van 35 naar 33 zetels. Vermoe delijk zijn potentiële WD-stem- mers overgestapt naar de PW. De partij van Geert Wilders kan reke nen op 19 zetels in de Tweede Ka mer als er nu verkiezingen zouden worden gehouden. Vorige week waren dat er nog 17. De PW heeft nu 24 Kamerzetels. De dalende tendens bij Groen- Links zet door. De partij heeft nu 10 zetels, en kreeg er virtueel 5. De Christenunie stijgt van 5 naar 6. Henk Bleker vreest voor de gevol gen van het Kunduz-akkoord. Hij denkt dat de daarin voorgestelde aanpassingen van het ontslagrecht desastreuze gevolgen hebben voor kleine middenstanders en hun werknemers. Dat zei hij zaterdag in het AD. Ook waarschuwt hij voor de gevolgen van het bezuini gingsplan voor mensen met moda le inkomens. Die kunnen volgens hem geen huis meer kopen als de hypotheekrenteaftrek te ingrij pend wordt aangepast. zie onze websïte:binnenland, Frans Andriessen: 'Kandidaten CDA heb ben weinig charisma' Kandidaat-CDA-lijsttrekker Van Haersma Buma ligt in een peiling slechts 2 procent voor op Keijzer. Bleker, Wintels, Spies en Van Too- renburg liggen ver achter. Wethouder Mona Keij zer uit Purmerend groeit in populari teit onder de CDA-kiezers. Volgens een peiling van Maurice de Hond geeft 30 pro cent van de kiezers de voorkeur aan haar als lijsttrekker, tegen 15 procent vorige week dinsdag. Fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma is nog altijd favo riet, maar zakte wel in de peiling van 38 naar 32 procent. Demissio nair staatssecretaris van Economi sche Zaken Henk Bleker klom van 7 naar 10 procent. Ook onderwijs- bestuurder Marcel Wintels komt op 10 procent uit, maar vorige week dinsdag was dat nog 13 pro cent. Minister Liesbeth Spies en Tweede Kamerlid Madeleine van Toorenburg daalden in de peilin gen tot respectievelijk 4 en 1 pro cent. De peiling van De Hond werd gehouden onder 600 CDA-kiezers. In een zaterdagavond in Nieuws- uur gepresenteerde peiling van Ip sos Synovate staat Van Haersma Buma eveneens bovenaan. 29 pro cent van de CDA-aanhang stemt op hem. Bleker komt met 18 pro cent op een tweede plaats. Tooren- ENSCHEDE - De hindoestaanse familie Ransing herdenkt op de Westerbegraafplaats in Enschede de vuurwerk ramp die twaalf jaar geleden plaatshad. Vijf leden van de familie Ransing kwamen om bij de ramp. Zo'n zestig nabestaanden, afkomstig uit het hele land, kwamen gis teren naar Enschede om hun verdriet te delen. Elk jaar op 13 mei houdt de familie de herdenking op de be graafplaats. „De ramp heeft nog geen plek gekregen in ons leven. Ik vraag me af of dat ooit nog lukt", zegt een van de nabestaanden, Deo Ransing. foto Wouter Borre het PZC videojournaal www.pzc.nl PAUL KUSTERS toosenhenk O SISTEREN MOE&ERbAS IK KOM 5 COMPÜTER- SAMES TESUS- BREMSEM... door Mare Janssens ZWOLLE - 'Wij zijn er voor jullie ge weest in tijden van bezuinigingen. Wees er dan nu ook voor ons', zegt CU-Kamerlid loël Voorde wind. Christenen uit verschillende organisaties moeten elkaar meer steunen, omdat ze tot eenzelfde be weging behoren, vindt hij. EO-directeur Arjan Lock heeft zich de laatste tijd wel eens 'een zaam' gevoeld, bekende hij op het partijcongres van de Christenunie zaterdag. Natuurlijk, er was veel lof uit de achterban voor de wijze waarop zijn omroep 'the Passion' de week voor Pasen neerzette. Maar toen er kritiek kwam op de Jezusquiz, voelde hij zich op mo menten eenzaam. „Als christenen zijn we wel heel erg postmodern geworden. Als een organisatie het goed doet, krijg je veel complimenten. Maar een club hoeft maar iets te doen wat mensen minder vinden, en ze haken af." Kamerlid Joël Voordewind herken de dat. Toen de CU in de regering zat, wisten veel organisaties hem te vinden, schetste hij. „Je steekt je nek uit, maar daarna word je toch afgerekend op de compromissen die je hebt gesloten. Dan verlies je één zetel en wordt het stil." 'Geloof in beweging' heette de deelsessie op het Christen- Unie-congres, waarbij vertegen woordigers van alerlèi organisaties bespraken in hoeverre ze tot de zelfde beweging horen. En welke steun ze van elkaar en hun achter ban mogen verwachten. De EO en de Christenunie zou den die steun graag wat bestendi ger zien. „Je hoopt toch dat de waardering langer duurt dan tot de laatste fout die je gemaakt hebt", aldus Voordewind. „En dat mensen ons hart kennen en ons daarop beoordelen." Edward de Kam van Youth for Christ zei te hopen dat christenen loyaal blijven aan organisaties als EO en Christenunie, ook als ze het ergens niet mee eens zijn. Maar een oproep aan christenen om toch vooral Christenunie te stemmen, gaat hem te ver. Arie Slob werd zaterdag officieel als lijsttrekker aangewezen. In zijn aanvaardingsrede onthulde Slob de campagneleus 'Voor de verande ring, Christenunie'. Volgens de CU-voorman is niet alleen de PW schuldig aan het feit dat het ver trouwen in de Nederlandse poli tiek is gedaald, maar ook CDA en WD omdat zij de coalitie met de PW als een experiment be schouwden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4